• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
11 Eylül 2011 Pazar

Fashion Week yine çok güzeldi

Özgür Aras
Özgür Aras
YAZARIN SAYFASI

2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleşen Istanbul Fashion Week, Türk tasarımcı ve markaları, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü artırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu seferki İstanbul Fashion Week de güzel geçti... Ben orada bir Özgür Masur, Deniz Kaprol defilelerini takip edebildim. Özgür Masur müthiş bir yetenek. Yıllar içinde birbirimizden hiç hoşlanmazken ben yaptığı işler karşısında kendisinden çok etkilendim. O kadar güzel işler yapıyor ki takdir etmemek imkansız. Şimdi o güzel şeyler yaptıkça ben kendimce keyifle izliyorum. Güzel bir ekip kurdu kendisine ve markasını çok güzel yönetiyor. Çok kısa bir sürede çok yol alması çalıştığı isimleri kalitesi izlenmeye değer. Yine bu sezonda döktürmüş Özgür Masur. Deniz Kaprol ismini yakın arkadaşlarım Mustafa Oğuzcan ve Tolga Eroğlu vasıtasıyla ilk kez duydum. Onlar Deniz Kaprol markasının PR'ını yapıyorlar ve geçen yıl düzenlenen Fasihon Week'te defilesine davet ettiler beni. İlk defa orada yaptıklarını gördüm. Kurulduğu 2004 yılından bu yana Türkiye'de pek çok ilke imza atan, kişiye özel tasarımları ile adından sıkça söz ettiren Deniz Kaprol'un takıları büyüleyiciydi... Defilede en ilginç takılar bana göre vücudumuzun organlarından yapılan tasarımlar ve ana rahmindeki Fetus (ana karnındaki çocuk) şeklindeki tasarım kolyeydi. Her iki defilede emeği olanları kutluyorum...

Dost muhabbeti bir başka oluyor...
Uzun zamandır bir evde arkadaş ortamında bulunmuyordum. Geçen pazar Almanya'dan
döndüm, uyuyayım mı yoksa kendimi sokaklara mı atıyım bilemezken sevgili Demet Yalçınkılıç'ın telefonuyla harekete geçtim. Metin Arolat evde mangal yapacakmış, birçok arkadaş sözleşmişler, beni de bekliyorlarmış. En eski arkadaşlarımdandır Metin Arolat. Çok günlerimiz geçti yan yana iyisiyle, kötüsüyle. Baktığın zaman az kişi kaldık eskilerden.
Biraz yabaniyim sanırım ben. Görüştüğüm üç ya da beş kişi vardır. Bağımlı halinde onlar dışında kimseyle bir araya gelmem, dışarı çıkmam. Yıllar içine baktığınız zaman bir iki kişi dışında hep aynıdır arkadaşlarım.
Metin'in evine gitmek için çıktığımda da yol boyunca 'sıkılır mıyım?' sorusu hep kafamda dönüyordu. Hatta Demet'i arayıp kim var kim yok kontrol de ettim. Orada olan tüm isimler tanıdık, bir araya geldiğimde de çok sevdiğim isimler.
Metin inanılmaz bir ev sahibi, sohbeti de öyledir. Kapıdan girdim kahkahalar uçuşuyor. Herkes kendi halinde sohbetler ediyor. Bir masa etrafında Berksan, Berkay Özer, Demet Yalçınkılıç, Ebru Taştan, Erdi Günaydın, Ogün Canay, Umut Tuncer, Yonca Karakaya, Ayla Çelik, Suna Akyıldız... Herkes bi'şeyler anlatıyor, yemekler yeniyor.
Aralarda Berksan ve Metin balık tutuyor balıkları yakalayıp yakalayıp vicdan yaparak tekrar
denize özgürlüğe bırakıyorlar. Böyle bir dost ortamında vakit nasıl geçti anlamadım. Tekrar evimin yolunu tutarken iyi anlaşan insanlarla vaktin ne güzel geçtiğini ve daha sosyal olmam gerektiğini düşündüm. Güzel ev sahipliği için Metin'e ve güzel zaman dilimini geçirmeme neden olan oradaki isimlere teşekkürler.

Kulağınız şarkılarda gözünüz dizide olsun!
Yıllardır bir yol arkadaşlığı yapıyoruz Gökhan Özen ile acısıyla tatlısıyla. Her iş arkadaşlığında olduğu gibi bizim iş arkadaşlığımızda da inişler çıkışlar oluyor. Dile kolay; sekiz senemiz beraber geçti. Gökhan Özen şimdi eşi Selen Özen'le beraber ortak bir yapım şirketi kurdu ve TNT'ye bir dizi çekiyor. Uzun süredir üzerinde çalıştıkları ve titizlendikleri bir proje 'Yıldız Masalı'. Gökhan ve Selen projenin her şeyiyle beraber ilgileniyorlar. Çok emekleri var. Gökhan dizinin hem yapımcısı hem de başrol oyuncusu.
Dizide üç genç kız var ki... Gökhan Özen keşfi...
Gökhan bu kızları 700 kız arasından seçti. Hem çok iyi şarkı söylüyorlar hem çok iyi dans ediyorlar, hem de iyi oyuncular. Janjan kızlar. Adlarını o kadar çok duyacaksınız ki. Şarkıları şimdilerde müzik kanallarında ve radyolarda dönmeye başladı. Tavsiye ederim kulağınız şarkıda gözünüz dizide olsun...

<p>Gelişen piyasalara para akımının devam ettiği sürece Türkiye'nin önde olacağını söyleyen  Ekonomi

Merkez Bankası'nın faiz kararı piyasalara nasıl yansıyacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bakanlar Gül ve Karaismailoğlu, Gaziray Projesi'nde incelemelerde bulundu

Doğada yaptığı yemeklerle kentleri tanıtıyor