• $13,434
  • €15,2979
  • 794.906
  • 2042.08
18 Mart 2016 Cuma

Öfkeyle kalkan...

Fenerbahçe oyuna 3. Bölgede baskıyla başladı. Rakip çıkarken kaptığı toplarla ilk dakikalardan "turu istiyorum" mesajını vermek istedi. Ama ofsayttan gelen Braga golü planları bozdu.

Sonraki bölümde Fenerbahçe şok gole rağmen hücumda etkili olmaya çalışırken, Braga'nın ayağa iyi pas yaptığını ve hücumda kanatları iyi kullandığını gördük. İlk yarının sonuna doğru Pereira'nın tribüne gönderilmesi herkesin aklına Shaktar Donetsk maçını getirse de, Alper Potuk'un müthiş vuruşundan gelen gol Fenerbahçe'yi soyunma odasına büyük moralle yolladı.

Fenerbahçe ikinci yarıya ayakları yere daha sağlam basarak çıktı. İlk bölümde topun arkasına geçerek rakibini karşılayan sarı lacivertli takım 55'ten sonra iyi pas yapmaya başladı ve kontrolü eline geçirdi. Fenerbahçe Avrupa Ligi'ndeki en iyi pas serilerini yakaladığı bu bölümde çeyrek finalin yaklaştığını hissettik.

Buraya kadar her şey harika gidiyordu ki, sahneye Hırvat hakem Bebek çıktı. Topal'ın UEFA hakemlik derslerinde gösterebilecek şekilde ellerini göğsünün üzerinde pozisyon almasına çaldığı penaltı tüm dengeleri alt üst etti. Hem golü yedik, hem de Mehmet Topal atıldı.

Pereira'nın golden sonraki hamleleri rakibin kuracağı baskıyı kabullenir nitelikte oldu. Ozan yerine Kadlec'i tercih ederek orta sahayı tamamen Braga'ya verdi. Öyle olunca da goller arka arkaya geldi.

Sonuç olarak

1- Hırvat hakem grubu ofsayt gol ve akıl almaz penaltı kararı ile skora direkt etki etti.

2- Skor 1-1 iken ve tur Fenerbahçe'ye bakarken hiç susmayan, çok agresif bir şekilde takımını destekleyen Braga seyircisi, hepimize taraftarlık dersi verdi.

3- Fenerbahçeli futbolcular son dakikalardaki aşırı sinirli halleriyle adeta Pereira'ya nazire yaptılar.

4- Son olarak kimse kusura bakmasın ama; tribüne gönderilerek takımını bir kez daha yalnız bırakan Pereira hem psikolojik olarak hem de teknik olarak bu seviyenin hocası olmadığını gösterdi.

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın