• $13,4611
  • €15,2767
  • 796.133
  • 2042.08
10 Şubat 2013 Pazar

Sevgililer Günü için erken karar verin!

Kimileri bu beklentileri ufak hediyelerle geçiştirirken kimileri de romantik bir ortamda akşam yemeği veya sevgililer gününe özel bir organizasyonla o günü unutulmaz kılmaya çalışıyor. Otel ve restoranlar da programlarını bu beklentileri karşılamak üzerine kurdular. Bu yıl bolca alternatif söz konusu olsa da rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızda fayda var.

Kenan ve Serdar sahnede olmayacak!
2000’li yıllarda Sevgililer Günü eğlencesi için İstanbul’un elitleri önce güzel bir akşam yemeği daha sonra ise mutlaka Serdar Ortaç veya Kenan Doğulu’nun sahne aldığı partilere katılırlardı. Bu sene bu gelenek bozulacak! Çünkü Serdar Ortaç ve Kenan Doğulu da bu özel günü çalışarak değil sevgilileriyle geçireceklerini açıkladılar. Elitlerin akşam yemeği tercihleri Papermoon, Sunset, 29 ve boğaz kenarındaki balıkçılar olsa da farklı mönü ve organizasyonlar arayanlar için bu yıl oldukça fazla alternatif bulunuyor…

Litera’dan Eros’un aşk iksiri
Tarihi yarımada manzaralı bir akşam yemeğiyle Sevgililer Gününü yaşamak isteyenler için ise Litera Lounge ve Ponte’yi önerebilirim. Ponte, muhteşem manzarasının yanında zengin şarap seçenekleri ve lezzetli yemekleriyle güzel bir alternatif.
Keman eşliğinde romantik bir ortamla çiftleri havaya sokan Litera, sevgililer gününe özel olarak mönüsüne “Eros’un aşk iksiri” isminde pamuk şeker jeliyle şov edilmiş şarap ve mineralli özel bir kokteyl eklemiş. Ev yapımı makarnalar ve özel pizzalar yemek isteyenler için ise Napoli’li Fratelli La Bufala güzel bir alternatif. Trump Tower ve Bahçeşehir Akbatı şubeleri bu özel gün için kalp şeklinde kurabiyeler servis edecek.

Cahide’den bayanlara özel parti
Cahide Gold ise Sevgililer Günü organizasyonlarına 12 Şubat’tan itibaren başlıyor. Cahide’nin ilk organizasyonu “Ladies Night” olacak. Çığlık çığlığa eğlence için Burak Kılıç, şov ekibine çok özel gösteriler hazırlatmış. Organizasyon sadece hanımlara özel olacağı için biz beyler bu eğlenceden mahrum kalacağız.14 Şubat’ta ise Cahide Gold’un sahnesinde “i love you, i love you” konseptiyle Ümit Besen olacak.
Sıraselviler ve Ortaköy’de şubeleri bulunan Kiki ise sevgililer gününe özel olarak apertivo uygulaması yapacak. Saat 19-21 arası açık büfe hizmet verecek mekanda gece yarısına doğru özel dj performansları yer alacak. 
Rafine müzik ve lezzetli yemek konusunda oldukça başarılı bulduğum Propoganda ise bu özel gün için güzel bir mönü hazırlamış. Bu özel mönüde enginar kalbi, kadayıfa sarılı karides gibi mekânın özel başlangıç spesiyalleri bulunuyor. ‘Rahat’ grubu sahnede müzikleriyle misafirleri geceye hazırlayacak. Boğaz manzarasıyla romantik bir akşam yemeği istiyorsanız Kuruçeşme El-Beso’yu tavsiye edebilirim. Ağır ateşte pişmiş kuzu incik ve ızgara lagos gibi lezzetler sevgililer günü mönüsünde olacak. Ayrıca ithal içkiler bu güne özel %30 indirimli olacak. 
Anadolu Yakası’nda yaşayıp trafikten etkilenmek istemeyenler için ise Ataşehir Beluga Balık’ı önerebilirim. Deniz mahsullerinin yanı sıra mekânda çilek ve şampanya ikramları da olacak. 
Sevgililer gününü saf müzik ve canlı performans ile geçirmek isteyenler için en iyi alternatif Jolly Joker’daki Fettah Can konseri gibi duruyor. Fettah Can’ın besteleri ve farklı yorumunun yanı sıra dinleyici kitlesinin kaliteli olması da çiftlerin rahat eğlenmesi için ideal. 
Nişantaşı Richie ise “kimselere güvenmiyorum, aşka inanmıyorum” gecesiyle sevgilisi olanların yanı sıra olmayanlara da yönelik bir konsept belirlemiş. Mekana gelen müşterilere şampanya ve çilek ikramları da olacak…
Sevgilisine tüm gününü ayırmak isteyenler için Taksim Elit World Otel konaklamalı sevgililer günü paketi seçeneği sunuyor .Akşam yemeği, ikramlar, konaklama ve kahvaltı veren otelde bulunan Jazz Company’de İlham Gencer ve İpek Dinç aşk dolu şarkılar söyleyecek.

twitter.com/orkunbulut
orkunbulut@gmail.com

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın