• $13,4614
  • €15,301
  • 796.514
  • 2042.08
26 Aralık 2012 Çarşamba

Los Angeles‘n yeni kralları

Aynı şehirde LA Lakers'ın gölgesinde kalan Clippers 13 maç üst üste kazanarak 38 yıllık rekoru tarihe gömdü.
Kaliforniya eyaletinin emlak zengini Donald Sterling, Clippers organizasyonunu satın aldıktan sonra takımı San Diego'dan Los Angeles'a taşımasıyla başladı tüm hikaye. Şehrin mor-sarı renkli takımı Los Angeles Lakers sürekli şampiyonluğa oynarken kırmızı-mavi Clippers, Lakers'ın figüranı dahi olamıyordu. Yıllarca kötü sezonları, üst sırada draft ettikleri oyuncuları ellerinde tutamamaları, gelen yıldızları pişman eden sistemleriye Pasifik grubunun en zayıf halkasıydı.

GERİ PLANA ÇEKİLDİ

BAŞARISIZLIKTAKİ en önemli isim olan takım sahibi Sterling, saha kenarından koçların oyun sistemine karışan, kendi yıldızlarına maç içinde bağırmasıyla pek sevimli bir şöhrete sahip değildi. Hatta 2 yıl önce takımın büyük yıldızı Baron Davis'e maç içinde 'ne kadar şişmansın, niye şut atıyorsun' diye bağıran Sterling son zamanlarda kendini geri plana çekmesiyle başarı geldi.

Top hırsızları (!)

2009 yılında ilk sıradan Blake Griffin'i draft etmeleri, ikinci turdan DeAndre Jordan gibi önemli bir oyuncuyu seçmelerinin ardından ligin en iyi oyun kurucusu Chris Paul'ü takasla LA'ye getirmeyi başaran Clippers, Batı Konferansı'nın en iyi takımlarından biri haline geldi.

BENÇTEN TAM 42 SAYI

Organizasyonun Buffalo Braves isminde olduğu 74-75 sezonundaki 11 galibiyetlik seriyi tarihe gömdüler. Maç başına 11 top çalarak bu alanda ligin en iyisi olan Clippers'ın spektaküler açık saha oyunu başarılarının en büyük sırrı. 'Mini-LeBron' lakablı Eric Bledsoe ve Jamal Crawford'ın sayı yükünü çektiği bençten ortalama 42 sayı bulmaları da istikrarın bir başka anahtarı. Tecrübeli oyuncular Grant Hill ve Chauncey Billups'da sakatlıktan kurtuldukları zaman takımı daha üst seviyelere taşıyacaklarına eminim...

Nash geri döndü!

KÖTÜ giden Lakers'da en büyük sorunun yaşandığı oyun kurucu mevkiinde sezon başında sakatlanan Steve Nash nihayet Golden State Warriors maçıyla sahalara döndü. Sakatlığın etkilerini hala üzerinde hissetse de Nash pick&roll oyunlarıyla arkadaşlarına 9 asist yapmayı başardı.

Nash'in dönüşüyle takımın en kötüsü olarak gösterilen Pau Gasol'de çıkışa geçecektir.

Babasının oğlu

NCAA Big Ten konferansında ilk 12 maçında rakiplerini süpüren Michigan'da bir isim babasından dolayı fazlaca konuşulyor. Miami'de forması emekli edilen 2. oyuncu olan Tim Hardaway'in oğlu Tim Hardaway JR. 12 maçta 15.8 sayı ve 5.3 ribaunt ortalamasıyla takımını sürüklüyor. Hardaway'ın draftta üstten seçilmesi bekleniyor...

'Arıza' Cousins kadro dışı

NBA'in kafaca en arıza oyuncularından biri olan DeMarcus Cousins kendisini 1 yıldır pamuklara sararak idare eden Sacramento Kings'in koçu Keith Smart'a Clippers maçının devre arasında yaptığı saygısızlık bardağı taşırdı. Cousin takım arkadaşlarından ve koçu Smart'dan özür dilese de kadro dışı kalmaktan kurtulamadı. Bilindiği gibi Cousins geçtiğimiz ay Tim Duncan'a saha içinde yaptığı tavırla tepki çekmişti.

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın