• $17,9063
  • €18,2817
  • 1021.17
  • 2750.49
15 Temmuz 2012 Pazar

House müzikle kebap deneyimi

Hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana Akaretler'in çehresini değiştiren W Hotel'in terasında açılan Okka, herkesin dilinde.

W İstanbul'un Executive Chef'i Tolga Atalay ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Sefa Sirmen'in oğlu Mustafa Sirmen'in ortaklaşa açtıkları Okka tek kelimeyle kebabı sosyetik bir yemek haline getirmiş. Uzun yıllardır tanıdığım Mustafa Sirmen, yeme-içme sektöründeki ilk yatırımında gördüğüm kadarıyla farklı bir mekan yapmış. Okka'nın ambiyansını çok beğendim. Yeşillikler içindeki avluda house müzik eşliğinde kebap yeme deneyimini yaşamak, resmen kebaba sınıf atlatmış. Nasıl Londra'da sushi'yi Zuma, New York'da ördeği Nobu exclusive hale getiriyorsa, Okka da kebabı o hale getirmiş. Bütün garsonların İngilizce bilmesi turizm açısından çok doğru bir hamle olmuş. Mekanın işletme tarafında ise Gatto, Nana, Boutique gibi mekanların başarısının mimarı Aybars Atik var. Yolu düşen mutlaka uğramalı...

Bebek'in değişen çehresi (!)
Şüphesiz İstanbul'un en güzel semtlerinden birisi Bebek. Eskiden nereye gidersem gideyim yolumu hep Bebek'e düşürmeye çalışırdım. Ama son 2 senedir maalesef Bebek'i transit geçmek bile büyük eziyet! Bebek'i Bebek yapan güzelliklerin hepsini ticari rant uğruna kaybediyoruz. Bebeklilerin çoğu semti terk ediyor. Müşteri profili, kültür ve görgü konusunda, eskiye göre çok düştü. Kurumsal büyük firmaların, koca koca restoranlarını buraya açmasıyla Bebek'teki deniz ve ağaç kokusu yerini egzoz dumanına bıraktı. Eski dokuyu yok eden bu işletmelere izin verilirken Bebek'in lojistik kapasitesi hiç düşünülmedi mi? Bir sağlık sorunu olsa Muallim Naci caddesine ambulansın girmesi de, çıkması da imkansız. Mekanların kapılarındaki vale terörü, önüne geçilmez bir boyut almış. Zengin müşterilerinin arabasını yakına, daha mütevazı kişilerin arabalarını ise kilometrelerce uzağa park ediyorlar. Yetkililerin geç olmadan Bebek'te kalıcı önlemler alması gerek.

Sunset'te Lounge keyfi
Sunset, benim için İstanbul'un alternatifsiz mekanlarından birisidir.
İşlerimin yoğunluğundan bu yaz Sunset'e ilk kez geçtiğimiz hafta uğrayabildim. Girişteki bahçede bir lounge bölümü açılmış. Rahatsız etmeyen düzeyde müzik sesi ve eşsiz manzarasıyla şimdiden çok popüler oldu. Gece gezenlerin en büyük sıkıntısı; 21.00 sularında biten akşam yemeği faslıyla gece 01.00'de başlayacak eğlence mekanları arasında sosyalleşeceği bir yer bulamaması! Sunset'in Lounge bölümü bu boşluğu tamamen doldurmuş. Barış Tansever'i bu fikirden dolayı tebrik etsem de bir yandan da yıllardır bu bölümü değerlendirmediği için hayıflanmadım değil.

İstanbul'da bu yaz
× Scooter kullanmak
× Caddebostan'da flyboard yapmak
× Sedef adasına gitmek
× Mojito içmek
ÇOK MODA

× Bebek'te piyasa yapmak
× Asya'dan Avrupa'ya otomobil ile geçmek
× Haftasonu Büyükada'ya gitmek
× Votka-enerji içmek
DEMODE

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor

Toplu balık ölümlerinin nedeni belli oldu! Kızılırmak'ta endişelendiren görüntü