• $8,2848
  • €10,0893
  • 488.377
  • 1460.9
15 Aralık 2013 Pazar

Hareketli bölgenin sakin mekânı

Dünyanın önemli şehirlerinde yeme-içme ve eğlence genelde lüks otellerin içinde yer alan mekânlarda gerçekleşir. Bu trend neredeyse bir gelenek olsa da Türkiye’de asla beklenilen ilgiyi yakalayamadı. Bunu öngören akıllı otel işletmeleri popülasyondan uzak, sakin restoran konseptleri oluşturarak alternatif müşteriye hitap ettiler. Bu otellerden biri de Osmanbey’de açılan Lasagrada Otel. Merkezi konumunun avantajını kullanmak isteyen marka yetkilileri, otelin roofunda Kayra isimli bir restoranı müşterilerinin hizmetine soktu.

Loş ışıkta yemek

80 kişilik, 3 yanı şehir manzarası gören Kayra Roof Restaurant şehrin en haraketli noktasında kendinizi dinlendirebileceğiniz nadir mekânlardan. Hele ki tıklım tıklım restoranlarda müzik ve çatal-bıçak sesinden sıkıldıysanız Kayra’nın ambiyansını seveceksiniz. Loş ışıkta, hafif müzikle yemek keyfini seviyorsanız, şiddetle önerebilirim.
Kayra Roof Restaurant’ın mönüsü sınırlı ama seçkin lezzetlerden oluşuyor. Başlangıç olarak size fincanda güne özel hazırlanan çorba servis ediliyor. Ben gittiğimde başarılı bir kuşkonmaz çorbasına rast geldim. Mönünün çorba konusundaki gediklisi ise Minestrone. İtalyan çorbası olan Minestrone’nin Kayra şefleri tarafından daha Fransız tarzda hazırlanmış. Üstüne bol parmesan atıp özüne döndürmüş olsamda bu tarzı çok beğendim. Başlangıç mönüsüne ise çok yerde rastlayamayacağınız füme ördek salatasının koyulması fark yaratmış. Yoğun sosları seviyorsanız beğeneceğinizi düşünüyorum.

Strudel’i deneyin

Ara sıcaklarda ise İtalyan mantısı Gnochi’nin hazırlanan sosla sağladığı bütünlüğü beğendim. Porçini mantarlı Risotto’da tereyağının bol kullanılması bu tadı sevenler için ideal olmuş. Ana yemekte Kayra Roof Restaurant’ın favorisi Kuzu Karski. Kuzu’nun altında bulunan Fas usülü kuskusun biber, kimyon ve sucukla terbiye edilmesi ayrı bir lezet oluşturmuş.Tatlılarda ise yine ülkemizde çok rastlayamayacağınız Bavyera kremalı elmalı strudel ise fenomen olur. Dışındaki hamurun alışılagelmişin dışında yumuşak olması çok başarılı…

Yeni moda çarşamba partileri!

İstanbul eğlence hayatında hafta içi yapılan özel partiler bir gelenektir. Son 3-4 yıldır salı günü fenomen olan hafta içi partileri bu yıl çarşambaya taşındı. Birçok önemli organizatör ve mekân partilerini çarşamba gününe çekmeye başladı. Bu partiler arasında en uzun ömürlüsü Tepebaşı Rehab’deki Closer&Closer partileri. Ece Samlı ve İhsan Aygün’ün organize ettiği bu partiler geçtiğimiz yıldan bu yana düzenleniyor. Müzik dünyasının görünmez kahramanlarından Tayfun Tekeli ise Türkçe hit şarkılara perküsyonuyla Kuruçeşme Albüm’de eşlik ediyor. Albüm’deki çarşamba partilerinde Tekeli’yi ünlü müzisyen dostları yalnız bırakmıyor. W Lounge’ın işletmesini yapan Eat&More ise eğlence operasyonlarını sektörün tecrübeli isimlerinden Mehmet Acar’a teslim etti. Acar’da ilk icraat olarak çarşamba partilerini geri döndürdü. W’nun çarşamba partilerinin müziklerini ise DJ Murat Tokuz çalacak…

Zuma’ya büyük onur

Dünyanın en önemli restoran zincirleri arasında bulunan Zuma bilindiği gibi 2008 yılında Doors Grubu tarafından ülkemize getirtilip Ortaköy’de hizmete açılmıştı. Yeme-içme sektörüne rüzgar gibi giren Doğuş Grubu’nun iştiraki D.ream, Doors grubunu satın aldıktan sonra Zuma’nın dünyadaki patronu Azumi’ye de ortak olmuştu. Hâlâ ilk günkü gibi popüler olan Ortaköy Zuma geçtiğimiz günlerde büyük bir onur yaşadı. Mekân, tüm dünyadaki Zuma’lar arasında en çok ciro yapan mekân oldu. Londra, Hong Kong, Dubai, Abu Dhabi, Miami, Bangkok gibi zengin şehirlerin Zuma’sını geçen D.ream yönetimi, ana merkezden tebrik mektubu almış. O ‘rekor’ cirolu geceden duyduğum bir diğer detay ise tanınmış bir Türk işadamının masasına fiyatı 10 bin lira civarında olan 4 şişe Petrus sipariş edip yaklaşık 50 bin lira hesap vermesiydi.

<p><strong>KORUYUCU AİLE OLMANIN ŞARTLARI NELERDİR?</strong></p><ul><li>Korucu Aile olmak isteyen ki

Evlatlık edinmek ve koruyucu aile olmak arasında ne fark var?

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar