• $7,3856
  • €8,9733
  • 442.685
  • 1546.7
29 Temmuz 2012 Pazar

Bedri Usta'dan ramazan lezzetleri

İftar deyince kebap, kebap deyince kendince haklı bir üne sahip olan Bedri Usta'dan bahsetmeden olmaz.

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan da, TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da, Demet Sabancı Çetindoğan da, Şevket Sabancı, Mesut - Berna Yılmaz da Bedri Usta'nın lezzetlerinin müdavimlerinden. Bedri Usta'nın Caddebostan'da açtığı mekan şöhretine şöhret katmış durumda. Günün her saati tıklım tıklım dolu. Geçtiğimiz akşam eşimle uğrama fırsatı buldum. Gittiğimizde oturacak yer zor bulduk. Bu doluluğa rağmen servis inanılmaz hızlıydı. Kıymalı Adana Kebap mutlaka denenmesi gereken bir spesiyal. Bedri Usta klimalı ofisinde oturmak yerine ocak başında kendisi duruyor, her müşteriyle sohbet ediyor. Bedrettin Aydoğdu'nun yıllardır nereye dükkan açarsa açsın kemik müşterisinin onu bırakmamasının anahtarı bu olsa gerek. Bedri Usta bu yıl 3 şube daha açacak. Tabi bu hızlı büyümenin doping etkisi ise iş adamı Siret Derman'ın Bedri Usta'nın potansiyeline yaptığı yatırım.

Balayı New York'ta
Kısa sürede Asmalımescit, Nişantaşı ve Ataköy Marinapark'ta açılarak adından sıkça söz ettirmeyi başaran Hardal'ların ortaklarından Uğur Karabayır dünya evine giriyor. 3 yıldır mutlu bir beraberlik yaşadığı İrem İşman ile bu hafta Çubuklu 29'da evlenecek olan Karabayır balayı için ise New York'u tercih etmiş. Benim bildiğim Uğur Karabayır balayını bahane edip New York'un tüm restoranlarındaki yenilikleri inceleyip bu kış kendi mekanlarında uygular.

Cunda bu yaz çok popüler
Bodrum ve Çeşme şüphesiz Türkiye'nin en önemli tatil beldeleri. Medyanın ilgisinin ardından inşaat firmalarımızın Çeşme ve Bodrum'da bakir alan bırakmaması yüzünden sakin tatil sevenler, Ege Denizi'ndeki adalarımıza hücum ettiler. Bozcaada alternatif tatilcilerinin en gözde tercihi olsa da şu sıralar Cunda Adası daha popüler. Özellikle 30 yıllık Ortunç Otel'in yenilenmesiyle adaya ilgi daha da arttı. Yeşille mavinin buluştuğu bu 40 odalı otel çok yakında dünya turizm acentelarının takibine girer. Benden söylemesi...

Kurumsallığa yakışmıyor!
Modern restoranların ülkemizdeki öncülerinden Midpoint, 10'uncu yıldönümünü bu yıl kutluyor. Kurumsallık adına birçok yatırımcıya cesaret veren Midpoint, Türkiye'nin en büyük metropollerinde bir yığın güzel mekan açtı. Fakat nereye gidersem gideyim 10 yıl önce açılan Midpoint'e benzemeyen, büyük ama özensiz dükkanlar görüyorum. Belli ki Midpoint plansız büyümüş! Her mekanda bazı aksaklıklar olabilir ama bütün Midpoint'lerde servis kalitesi ve personelin tavrından herkes şikayetçi. Bu hafta benim haricimde medya ve sanat dünyasından ismini burada yazmak istemediğim birçok dostum Kanyon, Bebek ve Şaşkınbakkal şubelerinde aynı problemlerden şikayetçi olup mekanları terk etmişler. Zaten müşteri profili de markanın 'Buluşma noktası' mottosunu benimseyerek piyasa yapma amacında. Ticari zeka olarak Midpoint'ler doğru yerlerde şubeleştiği için belki de bu sorunlardan direkt olarak etkilenmiyorlar. Servis ve personeldeki sorunlar yüzünden seçici müşterilerin çoğunu kaybediyorlar. Umarım kısa süre içerisinde personelle alakalı ciddi düzenlemeler yapılır. Bizde İtalyan usulü suflemizi keyifle yemek için yine Midpoint'e koşarız.

GÜNDÜZ İSTANBUL'DA

× Turuncu giymek,
× Deniz Taksi'ye binmek,
× Dolgu topuklu ayakkabı giymek
× Crocs terliklerle gezmek
   ÇOK MODA

× Siyah giymek,
× Taksiyle mekan önünde inmek,
× Stiletto'yla yürümek,
× Parmak arası  terlik
    DEMODE

<p>EGE'DE TÜRKİYE'NİN HAKLILIĞI ÇOK AÇIKTIR'</p><p>'Adına Egeler denilen, aslında bizim Adala

'Ege'de Türkiye'nin haklılığı çok açıktır'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kırıkkale'de polis merkezi önünde silahlı kavga: 1 yaralı

Kimyasal tuvalet, bomba gücü göstergesi, radyasyon ölçüm cihazı... Nükleer sığınak açık artırmaya çıkarıldı