• $13,4712
  • €15,2496
  • 797.335
  • 1910.29
17 Şubat 2013 Pazar

Anadolu yakasında yeni alternatif!

Bu civarda yaşayanlar her ne kadar sosyal etkinlikleri sıkı bir şekilde takip etse de oturdukları lokasyonda sosyalleşebilecekleri mekân seçeneğinin sınırlı olması büyük sıkıntıydı. Bu sıkıntı Burger House’la çözüldü diyebiliriz. Mekân sahibi Cenk Kazancı kendisi ve komşularının ihtiyaç duyacağı, sevebileceği bir mekân oluşturmuş. Cenk Kazancı’nın Burger House’unu sadece yeme-içme hizmeti veren bir mekân olarak düşünmek hata olur. Mekân kimi zaman bir cafe gibi buluşma noktası olurken her ay perküsyon üstadı Tayfun Tekeli’nin partilerine ev sahipliği yapıyor.

Adana’dan burger!
Mekânın lezzetlerine geldiğimizde ise birçok burger çeşidi mevcut.
Burger House’un burgerini diğerlerinden farklı yapan unsur ise etlerin Tekirdağ’daki özel besi çiftliğinden getirtilmesi diyebiliriz.
Seçenekler arasında ise Türk damak tadına uygun olarak hazırlanmış Adana Burger’i beğendim. Yüzde 100 kuzu etinden hazırlanan Adana Burger’de sumaklı soğan ve nane sosu da kullanılmış. Marine edilmiş bonfile parçalarıyla hazırlanmış lokum burgeri de tavsiye edebilirim.

Nargile sonrası Biber’li İtalyan (!)
Eğlence dünyasında trendleri belirleyen adam Emre Ergani uzun süredir Dubai-İstanbul arasında mekik dokuyor. Rixos’un Dubai’deki yeni yatırımı Palm’da restoran ve barlar açacak olan Ergani’nin konseptleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda açtığı ‘Nargile’ şu sıralar Dubai’nin en popüler noktalarından biri olmayı başardı. Ergani kısa bir süre sonra ise Nişantaşı’nın akşamüstü barı Biber ve italyan restoranı L’olivo’yu Dubai’lilerin hizmetine sunacak.

İlk şube İstanbul’a
Yeme-içme sektörünün başarılı girişimcilerinden Kaya Demirer dünyaca ünlü şef Jamie Oliver’ın restoranı “Jamie’s Italian” ile anlaştığını geçtiğimiz hafta duyurdu. Ülkemizde de TV programı yapan birçok aşçımızın bire bir taklit ettiği Jamie Oliver Zorlu Center’daki ilk restoranının açılışına bizzat katılacak. Anlaşma gerçekleşir gerçekleşmez Oliver’ın internet sitesini hemen Türkçe seçeneği ekletmesi İstanbul’daki potansiyeli fazlasıyla ciddiye aldığını gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda daha fazla lokasyonda şubeleşecek olacak restoran zincirini İtalya, Fransa ve İspanya gibi birçok önemli Akdeniz ülkesinden önce Türkiye’ye getirmeyi başaran Kaya Demirer’i tebrik etmek gerek.

twitter.com/orkunbulut
orkunbulut@gmail.com

Ezgi Aşık soruyor, Gazeteci-Yaza <a href='https://twitter.com/idriskardas' role='link' style='font-s

Muhalefet neden Erdoğan'ı hedef alıyor?

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor