• $12,5494
  • €14,1639
  • 721.705
  • 1776.41
6 Şubat 2013 Çarşamba

Prince bir gay değil

Grizzlies, 16.4 milyon dolarlık kontratı pahalı geldiği için Toronto’ya sattığı Rudy Gay’ın boşluğunu Tayshaun Prince ile kapatması çok zor

21Şubat’ta sona erecek takas süresinde ilk büyük hamle beklenildiği gibi Memphis Grizzlies’ın yıldızı Rudy Gay etrafında gerçekleştirildi. Yıllık 16.4 milyon dolarlık kontratı nedeniyle Memphis’in elden çıkartmak istediği Gay, İran’lı Haddadi ile birlikte Kanada ekibi Raptors’ın yolunu tuttu. Grizzlies Gay’in karşılığında, takasa sonradan dahil olan Detroit’ten Tayshaun Prince ve Austin Daye ve Raptors’tan 2. tur draft hakkı aldı. Pistons ise İspanyol guard Calderon’u Detroit’e getirtti.

PRİNCE İYİ BAŞLADI

TAKASI tamamen Gay’in kontratından kurtulmak için gerçekleştiren Memphis, takasla gelen Tayshaun Prince’den ilk maçı Wizards’ta önemli katkı aldı. Uzun kollarıyla caydırıcı savunma yönü olan Prince’in Gay kadar olmasa bile koç Lional Hollins’ın isteyeceği tarzda bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

KANADA’DA ŞOV

TAKASTA Prince ve Daye’i gönderen Pistons ise Jose Calderon’u kadrosuna kattı. Stuckey gibi savruk oyuncuyla bir yerlere gelemeyeceğini anlayan Pistons yönetimi Calderon ile bir nebze daha organize olacaktır. Ama Pistons’ın yeniden finaller oynaması için tekrar yapılanması gerekiyor.

‘AİR Canada’ Vince Carter’lı dönemden sonra asla kazanan bir takım olmayı başaramayan Toronto büyük ümitler bağladığı Bosh’un da 2.5 yıl önce Miami’ye gitmesi ile umutsuz bir hal almıştı.

 ATLANTİK grubunun en zayıfı olan Raptors’ın Gay’i getirmesi onları önümüzdeki yıllarda Play-Off potasında tutmaya yetecektir. Beklentilerin yüksek olduğu Gay, Clippers maçında 20, Heat maçında ise 29 sayı atmayı başardı. Gay’in takımın en skoreri olması ve karşılığında sadece Calderon ve 2. tur draft hakkının verilmesi Raptors için oldukça makul. Bence Raptors GM’ı Colangelo’nun belki de geldiği günden beri tek olumlu hamlesi.

 

Uncle Drew OKC’yi yıktı

SON yılların en zayıf draft sınıfı 2011’in çıkardığı tek süper yıldızı şüphesiz Kyrie Irving. Geçtiğimiz yılın çaylağı olan bu yıl All-Star seçilen Irving, Cleveland’ın umudu oldu. Pepsi reklamındaki müthiş performanslarından bir benzerini geçtiğimiz hafta Oklahoma’ya karşı gösterdi. 39 sayı atan Irving son 3 hücumda OKC savunmasıyla adeta 1’e 5 oynayıp skor buldu. Takım oyununda eksikleri olsa da Irving şimdiden ligin en iyi birebircilerinden.

Howard takas edilmeyecek

TAKAS dedikodularının bitmediği Los Angeles Lakers’ta GM Mitch Kupchack sorunlu yıldızları Dwight Howard’ı kesinlikle takas etmeyeceklerini açıkladı. Takas etmek istedikleri Pau Gasol’ün 18 milyon $’lık kontratını üstlenmek isteyen takım olmaması Lakers’ı mevcut kadroyla yola devam etmeye zorlayacak.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor