• $9,5353
  • €11,0939
  • 547.224
  • 1455.42
29 Mayıs 2013 Çarşamba

Önce yüzük sonra ayrılık

NBA yıldızları, sahada yaptıklarının yanı sıra saha dışındaki özel hayatlarıyla da sürekli gündemde olmuştur. Bu genelleme Spurs’ün istikrar abidesi Tim Duncan için de geçerli. İlerleyen yaşına rağmen takımının en önemli parçası olan, Spurs’ü NBA finaline taşıyan Duncan’ın eşi Amy’den boşanacağı haberlerini organizasyon da doğruladı.

DEDEKTİF TUTTU

BU yıl sonunda basketbolu bırakacağı konuşulurken gösterdiği olağanüstü performans ile birkaç yıl daha rahatlıkla üst düzey oynayabileceğini ispatlayan Duncan’ın sahada iyi giden işleri evde o kadar da iyi gitmedi. 
HATTA dedikodulara göre Tim Duncan eşinin kendisini aldattığından dolayı peşine dedektif bile taktı. Son bir yıldır şiddetli geçimsizlik yaşayan çift boşanmak için mahkemeye de başvurdu. Duncan şampiyonluğa giden takımına tamamen konsantre olabilmek için duruşmayı erteletti.
ÖZEL hayatlarında sorun olan sporcular bunu sahaya yansıtır ve performanslarında genelde büyük bir düşüş yaşanır. Tim Duncan ise özel hayatını işine hiç karıştırmadı. 

REKORLAR ALT-ÜST

LİGİN flaş takımı Memphis’i 4-0 süpürürken büyük performanslar sergiledi. Ligin en etkili uzun ikilisi Gasol ve Z-Bo’ya karşı hem hücumda hem de savunmada büyük iş yapan Tim Duncan NBA rekorlarını da tek tek kırdı.
203 Play-Off maçında 504 blok yapmayı başaran Duncan bu konuda tarih boyunca en iyi oyuncu oldu. Duncan Play-Off’larda yaptığı 144 double-double ile Chamberlain’i geçerek Magic Johnson’dan sonra bu alanında en iyisi oldu. Duncan 157 double-double yapan Magic’i de geçebilir...

GRIZZLIES’I EZDİLER

MEMPHİS Grizzlies’ı 4-0 ile süpüren Spurs erkenden finaldeki rakibini beklemeye başladı. Indiana-Miami serisinin 1 haftadan önce sonlanmayacak olması Spurs’ün ekstradan minimum 5 gün daha dinlenmesini sağlayacak. Spurs gibi yaşlı bir takım için bu dinlenme süresi çok olumlu...
İLK kez oynadıkları Doğu Konferans Finali’nde 4-0 süpürülen Memphis her maçta son topa kadar mücadele etti. Hem Prince hem de Tony Allen’ın şut özürlü (!) performansları nedeniyle içeriye gömülen Spurs savunmasını açmayı başaramaması süpürülmenin ‘X factor’ı oldu. 
Sezon içinde maliyetinden kurtulmak için Gay’in takas edilmesinin yanlış bir hamle olabileceği konuşulsa da bu kadroyu maksimum başarıya ulaştıran koç Hollins çok büyük iş başardı.

Heat avantajı geri aldı: 2-1

PACERS-Heat serisi beklediğim gibi Miami için oldukça zor geçiyor. LeBron James’in üstün performanslarına bu yılın en çok gelişme kaydeden oyuncu ödülünü alan George’un verdiği karşılık izlenmeye değer. Miami’deki 1 maçı çalmayı başaran Pacers kendi evindeki ilk maçı kaybederek saha avantajını tekrardan rakibe verdi.
FİZİKSEL olarak Miami’ye ters gelen Pacers, Hibbert ve West’i kullanarak etkili olmayı başardı. Seride Miami avantajı tekrar elde etse de Pacers bu işi 7. karşılaşmaya taşıyabilir...

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu