• $12,7195
  • €14,358
  • 731.836
  • 1776.41
16 Ocak 2013 Çarşamba

Krallık Seattle'a taşınıyor

Hidayet Türkoğlu'nun NBA'ye adım attığı, 2000'li yılların başında Batı Konferansı'nda Los Angeles Lakers'ın en büyük rakibi olan Sacramento Kings, şehri terk etmeye hazırlanıyor. Kings organizasyonunun sahibi Maloof kardeşlerin takımı 500 milyon dolara milyarder Chris Hansen ve Microsoft yönetim kurulu başkanı Steve Ballmer'a satmasıyla dev organizasyon önümüzdeki yıl Seattle'a taşınacak.
SEATLE halkı yıllardır NBA takımlarının tekrar geri dönmesi için eylemler yapıyorlar. Seattle Belediye Başkanı Mike McGinn'nin de bu projeye başından bu yana destek vermesi şimdiden şehre büyük bir hava getirdi.
TUTAMADILAR
Bu taşınmada Seattle şehrinin sevinci ne kadar büyükse Sacramento'nun üzüntüsü de o kadar derin. 2000'li yılların başında kurdukları Stojakovic, Divac ve Chris Webber'lı efsane kadronun Lakers'a hakem facialarıyla elendiği 2002 batı finalinden sonra takım hızlı bir çöküş süreci yaşadı. California eyaletinin sanayi şehri Sacramento 2008 yılındaki küresel ekonomik krizinden oldukça etkilenmesinin ardından takım gelirlerinin düşmesiyle Maloof kardeşler uzun süredir takımı Las Vegas veya San Diego'ya taşıma planları yapıyordu. NBA'in efsane oyun kurucularından, Sacramento Belediye Başkanı Kevin Johnson, basketbola olan tutkusu nedeniyle Arco Arena'nın yerine yeni bir salon yapacağı sözünü vererek takımı şehirde tutmayı başarmıştı.
TATLI REKABET VAR
NBA komisyoneri David Stern anlaşma sağlanması halinde Ballmer-Hansen ortaklığına ellerinden gelecek desteği vereceklerini açıkladı. Taşınma süresinde yeni yapılacak salona geçilene kadar takım Key Arena'da oynayacak. Organizasyonu satın alan Ballmer'ın yönetim kurulu başkanı olduğu Microsoft'un kurucu ortağı Paul Allen'ın da Seattle'ın Amerikan futbol takımı Seahawks'ın ve komşu eyaletin takımı Portland Trailblazers'ın sahibi olması şirket içi rekabet oluşturacak...

Gay dengeleri bozar
Batı Konferansının en sert takımlarından Memphis Grizzlies, hem maddi hem de takımın geleceğini düşünürek yıldızı Rudy Gay'i takas etmeye hazır olduklarını açıkladı. Toronto Raptors, Minnesota Timberwolves ve Phoenix Suns'ın ardından bu yılın flaş takımı LA Clippers'da Gay için pazarlık masasına oturmaya hazırlanıyor. Sezon ortasında Gay gibi all-star yıldızı Clippers takas etmeyi başarırsa Batı'daki güç dengelerini kendi lehine değiştirecektir.

Jack bile terk etti
Kadrosuna Dwight Howard ve Steve Nash gibi yıldızları katarak gücüne güç katan Lakers'ta kağıt üzerindeki iddia bir türlü sahaya yansımıyor. Kobe'nin insanüstü gayretine rağmen Lakers üst üste mağlubiyetler almaya devam ediyor. OKC maçındaki kötü oyun takımın en ünlü taraftarı Jack Nicholson'ı bile çileden çıkardı. Nicholson protesto için maçtan erken ayrıldı.

Zor kazandılar
TAŞINACAK olan S.Kings, C.Cavaliers'i 124-118 yendi. Sonuçlar: Dallas-Minesota: 113-98, Boston-C.Bobcats: 100-89, U.Jazz-Miami: 104-97, C.Bulls-A.Hawks: 97-58.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor