• $13,6653
  • €15,2229
  • 789.241
  • 2011.02
27 Şubat 2013 Çarşamba

Kral, Jordan'ı tehdit ediyor!

LeBron James, gelmiş geçmiş en büyük basketbolcu olan Jordan'ın rekorlarını tehdit ediyor
LeBron James oyununu üst seviyeye taşıdığı dönemde Miami son 11 maçını kazandı. Ribaunt ve asistlerde takımına katkı sağlayan LeBron 11 maçlık seride 29.3 sayı ortalamasıyla oynadı. 2006'dan bu yana şut yüzdesini her yıl geliştiren LeBron James bu sezon %55 civarlarında saha içi isabet buluyor.

JORDAN'A RAKİP
Henüz 28 yaşındayken 20.000 sayı barajını geçen LeBron şimdiden Michael Jordan ve Magic Johnson ile karşılaştırılmaya başladı. Majesteleri ve LeBron'un 20.000 sayıya ulaştıkları sezon karşılaştırıldığında 'Kral' James rekorları alt üst edeceğini gösteriyor. Karşılaştırmalardan rahatsız olan Jordan, LeBron'u kast ederek Bryant'ın aktif en iyi oyuncu olduğunu söylerken "5 yüzük, 1 yüzükten iyidir" dedi. Johnson ile 28 yaş karşılaştırılmasında ise 'kral' asist haricindeki Lakers efsanesinden üstün.

USTALIK DÖNEMİ
Onun hikayesi bir kahramanlık hikayesi değil. 'Kral' lakabını aldığı, büyüdüğü Cleveland şehrinde şampiyonluğa ulaşamayıp kolay yolu seçerek yıldızlar topluluğu Miami'ye geldiğinde Amerika'nın en çok nefret edilen sporcusu oldu. Bende dahil herkes onun kaybettiğini görmek istiyordu. 
Sahada karar anlarında sinen LeBron'un ilk Miami yılı Cavaliers'daki gibi rüyanın son bölümünde kabusa döndüğünde 'loser' (kaybeden) etiketi üzerine yapışmıştı. Ayağa kalkan 'kral' geçen yıl şampiyonluk yüzüğüne kavuştu. Bu yıl Doğu'da rakipsiz olan Heat'te LeBron müthiş sezon yaşıyor.

20 BİNE ULAŞTIKLARI YERLER
Michael Jordan        LeBron James
29    Yaş    28    
9    NBA'deki senesi    10
3    MVP    3
2    Şampiyonluk    1

TV'LER ONDAN BAHSEDİYOR
LeBron tv programlarına da konu oluyor. ESPN'de yeni yorumcu Flip Saunders, LeBron'un NFL'de oyun kurucu oynayabileceğini ve stilinin Pitsburgh'un QB'si Ben Reothlisberger'e benzediğini söyledi.

RODEO TURU KAZASIZ TAMAMLADI
2000'li yılların en iddialı takımı San Antonio'nun başarılı sezonlarının sırrı sezon ortasında salonları AT&T Center'da düzenlenen Rodeo turnuvası nedeniyle çıktığı deplasman turundaki yüksek galibiyet oranıdır. Bu yılki Rodeo Turu'nda neredeyse 2 hafta evden uzak kalan Spurs 9 maçlık deplasman turunda 7 galibiyet almayı başarırken son 17 maçında 15'ni kazanmış oldu. Spurs'ün bu iyi gidişindeki en büyük pay oyun kurucu Tony Parker'a ait...

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Boynundaki şişlik için doktora gitti! İçinden bakın ne çıktı

Dalış sırasında köpekbalığına yem oluyordu! Okyanusta dehşet anları

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları