• $13,4108
  • €15,1997
  • 791.95
  • 2014.21
16 Eylül 2012 Pazar

Müzik dünyasında neler oluyor?

Biliyorsunuz, belli aralıklarla sektörde neler olup bittiğini sizlerle paylaşıyorum... İşte size taze taze haberler...

× Daha önce de söyledim, son dönemin en heyecanla beklediğim işi 'Ece Seçkin' projesi... Doğulu Productions etiketiyle ha bugün ha yarın tanıyacağımız Ece için çok emek veriliyor... Müzikal detaylar dışındaki her şeyiyle Socia Entertaiment'ın genç patronu Ufuk Ergin ilgileniyor... En ufak bir hataya tahammülleri yok...
× Ozan Doğulu ocak ayında yeni bir albüm çıkartmak için çalışmaya devam ediyor. Bir iki gün önce o albümde bulunacak olan ve Model'le çalıştığı  'Dağılmak İstiyorum'u yayınladı ama asıl haber şu ki, Ozan 'Back to school' temalı harika bir projeyle okullara gitmeye hazırlanıyor. Ekim ayında start verilecek... Başarılı konsept! (Bu arada Ozan'la Ziynet Sali konserinde ayaküstü lafladık. Çocuklarının verdiği enerji resmen yüzüne yansımış durumda. Kısa sohbette iki konu konuşuldu, çocukları ve müzik... İki büyük aşk...)
× İstanbul gece hayatının en eğlendiren isimlerinden biriydi Alex ve uzun zamandır ortalarda yoktu. Çok yakında DMC etiketli single'ıyla karşınızda olacak. Adı 'Yalnız ve Serseri; İçinde iki şarkı ve remiksler olacak.
× Pamela (Spence) dijital ortamda yayınlanmak üzere harika bir şarkı hazırlıyor, sevileceğinden eminim...
× Deniz Arcak ara verdiği müziğe geri dönüyor. Son zamanlarda adını sıkça duyduğunuz besteci ve söz yazarı Eflatun ile iş birlikteliği yapan Arcak, hummalı bir şekilde yeni projesi için aralıksız çalışıyor.
× Işın Karaca yeni albüm için kolları sıvadı. İki arabesk albümünden sonra yine, yeni pop şarkılar dinleyeceğiz Işın'dan... Özledik...
× Demet Akalın yeni albümü için stüdyoda, bir yandan ufak ufak okumalar yapılıyor, bir yandan hala repertuvar... Geçen hafta çok başarılı bir seçim daha yaptığına şahit olduk. Niran Ünsal imzalı ve daha önce Özcan Deniz'den dinlediğimiz 'Nasip Değilmiş'i yorumlayacak.
× Sezgin Çınar bağlı bulunduğu şirketle olan sözleşmesi sebebiyle uzun bir zamandır kendini göstermiyordu. Çınar sözleşmenin süresinin dolmasıyla beraber Ümit Aksoy imzalı 'LAK LAK' isimli şarkıyla geri dönüyor.
× Gülben Ergen yeni yılda yepyeni bir albüm için besteci ve söz yazarlarıyla çalışmaya devam ediyor. Albümde şimdiden Metin Özülkü, Metin Arolat gibi isimlerin yer alacağı belli oldu. Taşkın Sabah'ın Sinan Akçıl'ı aradığından da haberdarım... Bakalım Sinan da albümde olacak mı?
× Fuat Güner  de yeni bir albüm çalışmasına başladı. 12 yeni şarkının yer alacağı albümde sürpriz isimlerle düet yapacağını duydum... Proje olarak bakıldığında sıradan... Gelin görün ki, Fuat Güner'in müzikal dehası ve seçeceği yorumcular bu sıradanlığı ortadan kaldırabilir.

Tebrikler Ziynet'e...
Geçtiğimiz hafta Bir Akdeniz Rüyası'nı izleyenlerdenim ben de... Sahneye para harcamanın ne denli gerekli olduğunu bize bir kez daha gösteren 'iyi niyetli' bir girişim, keyifli bir şovdu. Önemli olan ilk adımı atmaktı, Ziynet attı... Gerisi gelir...

İlk resmi internet radyosu
İnternet günlük hayatın içinde girdi gireli her gün bir yenilikle uyanıyoruz. İnternet radyoları bilinen bir şey ve gelecek onlar üzerine dönecek. F&D Medya Türkiye'nin ilk resmi internet radyosunu kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Radyo sahibi Fethi Demirkol sektöre yeni bir soluk getirmek istediklerini söyledi.

twitter.com/OnderSariahmet

<p> </p>

Meteoroloji'den İstanbul'a yoğun kar yağışı uyarısı

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında