• $13,5817
  • €15,3049
  • 794.522
  • 1951.17
6 Mayıs 2012 Pazar

'Kral' geceden aklımda kalanlar

Eğrisiyle doğrusuyla bir Kral Müzik Ödülleri gecesini daha geride bıraktık. Bu defa doğruları, eğrilerinden daha çoktu. Geçen haftalarda Gezegen Mehmet ve ekibinin ne denli titiz çalıştığını yazmıştım, bu titiz çalışma birçok alanda meyvesini verdi. Bunlardan en önemlisi 'ödüllerin adaletli dağıtımı'ydı. Adaletli dağıtımdan kastım 'mevcut sistem' içinde... Mevcut sistemin doğru sistem olup olmadığı tartışılır. Fikrimi sorarsanız, başarılı bir girişim ama sistem geliştirilmeli. Eminim gelişecek zaten. Her yıl üzerine bir şeyler koyuyor Mehmet Akbay ve ekibi. Hatalar azalıyor, memnuniyet artıyor. Gelelim geceden aklımda kalanlara... Evet gece Kral'ın gecesiydi ama 'İmparator' olmasaydı gece yarım kalırmış, gördük. Bu açıdan Kral'ın, Tatlıses'i geceye getirebilmesine koca bir alkış. Büyük başarıdır. Ödül töreni ve sonrasında 'Tatlıses iyileşmeden çıkmamalıydı, stratejik bir hata vs.' gibi düşünceler ortaya atıldı. Hepsine saygım var fakat benim düşüncem bu yönde değil. Orhan Gencebay'lı, Tatlıses'li kadrosuyla Poll Production gecenin en dikkat çeken ekibiydi. Samsun Demir yönetimindeki DMC ise başarılarına yenilerini ekledi. Yılın işi dediğim 'Halil Sezai' projesinin sahibi DokuzSekiz Müzik ise o işin haklı gururunu yaşadı.
***
Ödül verenler de alanlar da çok 'kısır' konuşmalar yaptılar. En dolu konuşma Kıvırcık Ali'nin oğlundan geldi. Duygusaldı...  Ajda-Burak Özçivit sahnesi hoştu.
***
En iyi dizi müziği kategorisinde iki ayrı Toygar Işıklı işi olması yanlıştı. Bu Muhteşem Yüzyıl'a yaradı. Toygar'ın iki işi, birbirinin önünü kesti. 'En İyi Proje', çok çekişmeli kategoriydi ama kazanan Nilüfer-12  Düet projesi gerçekten diğerlerinden bir tık öndeydi. Düette ise ben 'Atma'nın ödül almasını beklerdim... 2011'de çoluk çocuk cümbür cemaat onu dinledik, onu söyledik.
***
Organizasyon büyük ölçüde başarılıydı. İki şey gözüme takıldı. Biri kokteyl alanının çok sayıda insanı ağırlamakta yetersiz kalışı bir de tabir-i caizse ipini koparanın içerde olması. Yahu parmak arası terliklisini mi ararsın, bermuda şortlusunu mu? Ellerinde cep telefonları, gördükleri ünlünün beline sarılıp fotoğraf çektirme çabaları... Bu görüntü ne girişteki kırmızı halıya, ne içerideki müthiş sahneye yakıştı... Günün sonunda Kral, kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir işi yine çıtayı yükselterek gerçekleştirdi. Hepsinin eline, emeğine sağlık!

twitter.com/OnderSariahmet

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!