• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
30 Kasım 2012 Cuma

Koçlar, Greg Gorman'a poz verecek

Önceki akşam Demet Öger'le karşılaştım. New York'ta olduğunu sanıyordum, meğer birkaç gün önce gelmiş. Muazzam bir işin arifesinde olduklarından bahsetti kısa sohbetimizde. 40 yılı aşkın süredir Hollywood'da neredeyse fotoğraflamadığı ünlü kalmayan bir ismi, Greg Gorman'ı Türkiye'ye getiriyor Öger, Mustafa Koç'un davetiyle...

"koc.20121130022446.jpg"

Koç'un fotoğrafçılığa olan ilgisi malum. Hal böyle olunca da Greg Gorman'ın yeni sergisi 'Farklı Bir Bakış'ın prömiyeri Rahmi Koç Müzesi'nde gerçekleştiriliyor. Mustafa Koç, 3 Aralık gecesi verilecek özel davetin de ev sahibi. Öğrendiğim kadarıyla bir süre önce Mustafa Bey'in çektiği fotoğrafları görme şansı olmuş Gorman'ın ve çok beğenmiş... Biraz da sergiden bahsedeyim. Aralarında Michael Jackson, Robert De Niro, Al Pacino, Leonardo Di Caprio, Sophia Loren, Sharon Stone, Dustin Hoffman, Kim Basinger gibi isimlerin bulunduğu portre çalışmalar 4 Aralık-6 Ocak tarihleri arasında ziyarete açık olacak. Bu arada bir de önemli detay... Gorman, Koç Ailesi'ni de fotoğraflayacak...

TOG'un kulisi ve bilmedikleriniz
Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın (TOG) 10.Yıl gecesi son yıllarda katıldığım en iyi gecelerdendi.Yıllardır konserler için gittiğim Kuruçeşme Arena'da kurulan devasa çadırı görünce herkes gibi ben de şoke oldum. Çadırın içi ise 5 yıldızlı bir otelin balo salonundan farksızdı. İşte madde madde olan biten:
- Osman Çarmıklı, Grease'deki  rolü için sahneye kendi motosikletiyle çıktı. Son ana kadar kuliste prova yaptı. Ciddiyeti görülmeye değerdi.
- Berna Tokar, kanto performansında giydiği kostümü Yıldırım Mayruk'a hazırlattı.
- Şirin Yalçın tam bir 'popstar' modundaydı. Heyecanlıyken bile oldukça cool'du.
- Gecenin sürprizi Ceyla Aysal oldu. Meğer içinde bir 'diva' uyuyormuş, TOG onu uyandırdı. Benim diyen solistlere taş çıkarttı.
- Şarkı yorumlayan isimler bir ay boyunca Cihan Okan'dan şan dersi aldı.
- Beyaz ve Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın 'Pervane' düetine tüm salon eşlik etti.
- Gecenin mimarlarından biri de Ozan Doğulu'ydu. Bu gece Doğulu'nun ilk sosyal sorumluluk projesiydi. 
- Hülya Eltemur ise gecenin belki de en şanssız ismiydi. Uzun elbisesinin ve yüksek topuklarının azizliğine uğrayıp, iki basamaklık setten aşağı düştü. Şüphesiz nazardan...

Ümit Karan bu işleri sevdi
Ümit Karan futbolculuğu döneminde, sahalardaki başarısı kadar eğlence dünyası ve spor arabalara olan düşkünlüğü de çok konuşuldu. Ümit bu zevklerini zaman içinde ticarete dönüştürdü. Futbolculuğunun son döneminde lüks otomobil modifiyesi üzerine bir şirket, peşinden de dönemin önemli kulüplerinden Frame'i ve Alaçatı Meyhanesi'ni açtı. Ümit geçtiğimiz günlerde yiyecek içecek sektöründe önemli bir yatırım daha yaptı. Ataköy Marina Park'taki Sansendo'ya ortak oldu. Dünya mutfağından örnekler sunan geniş bir mönüye sahip Sansendo. Ümit attığı adımdan memnun, hatta şu anda Nişantaşı ve Bağdat Caddesi şubeleri için yer bakılıyor.

Salı Nişantaşı'nda sallanır !
SALI akşamlarımı Nişantaşı'nda geçirir oldum son dönemde. Atiye Sokak ve Abdi İpekçi'deki mekan alternatiflerinin artması bu bölgeyi cazibe merkezi haline getirdi. Hardal, Elio, Biber, Lilu, Beymen Brasserie en çok tercih edilenler. Kav Butik ise Nişantaşı'nın Lucca'sı. Bengü, Bekir Aksoy, Çağla Şıkel gibi isimlerin ikinci evi adeta. Bir de Corridor gerçeği var ki, yeni trend! Sanat camiasının salı ritüeli haline geldi buradaki eğlenceler. Merdivenlerde bile ayakta duracak yer yok! Geçtiğimiz salı Yalın, Ayşe Özyılmazel, Ömür Gedik, Gamze Karaman gördüklerimden sadece bir kaçı.Saat 01'den sonra ise pusula Sess'i gösteriyor. Bir yeni seçenek de Richie. Şu sıralar sıkça duyuyorum.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''