• $8,6716
  • €10,1803
  • 491.635
  • 1391.91
28 Eylül 2014 Pazar

Her gün 10 bin albüm satabilmek...

Yokluğunda rekorlar kırıyor Deniz Seki. ‘Firari’ sözcüğünü adının önüne yakıştıramasam da ne yazık ki öyle… Bu hafta 4 günde 40 bin albüm satarak elde edilmesi zor bir başarıya imza attı. 22 Eylül günü 30 bin basılı albümle yola çıkan yapımcı çarşamba günü 10 bin bandrol daha alıp albüm bastı. Aradım, sordum yapımcısı Bülent Seyhan’a. 'Yıllardır böyle bir satış görülmedi sektörde. Bu Türk halkının Deniz Seki'ye sahip çıktığının bir göstergesidir. Devamı mutlaka gelecektir. 100 bini devirmesi çok uzun sürmeyecektir' dedi. Deniz Seki en bilinen global platform olarak kabul edilen i-Tunes'ta da zirvede. En çok satın alınan şarkılar listesinde 1 numarada 'İyisin tabi' bulunurken, en çok satılan albüm kategorisinde de Seki'nin 'İZ' adlı albümü yer alıyor. İşte bu satış, tüm davaların, iddiaların, suçların üstünde bir gerçeği açıklıyor. Dinleyici Deniz Seki’yi çok seviyor.

Tepebaşı–Asmalı hattı kaynıyor!

Tepebaşı-Asmalı hattı belki de İstanbul gece hayatının en çekişmeli bölgesi artık. Birkaç metre arayla hayli iddialı kulüpler hizmet verecek bu sezon. Tam bir ‘er meydanı’ durumu söz konusu anlayacağınız. Chanta, Eelence, Zilly ve Çilek bölgenin kare ası. Peki ne olur, kim ne kadar iş yapar? Chanta mimari olarak avantajlı. Aynı zamanda iyi PR yaptıkları ortada. Tolga Gündüz gibi iyi bir ismin çalması da önemli. Geçen yaz Rehab’ın havlu atmasıyla, yerine ‘bir tarzın öncüsü’ olmayı başaran Eelence girdi oyuna. Bence lokasyon olarak en avantajlı mekan. Sadece sahneye çıkan değil, eğlenmeye de giden çok sayıda tanıdık isim var. Haliyle ambiyans burada tavan yapıyor. ‘En iyi dekor insandır’ sözünü hatırlarsak, Eelence en iyi dekora sahip olan mekan. Hemen alt kattaki Zilly aralarında en istikrarlısı. Müşterisi, çalanı belli. Arto, Ataberk, Zafer yılların isimleri. Her sene iyi iş yapıyorlar. Alçak tavanı ve düşük yaş ortalaması da olmasa çok daha iyi olacak. Bir de yeni oyuncu var bölgede, ‘Çilek’. ‘Ablam’ ve ‘Eelence’ efsanelerinin doğduğu dükkan burası. Ortaklarından biri Berksan. Geçen hafta içi ilk konsept partilerini Hande Yener’le birlikte verdiler ve ‘biz de varız’ dediler. Ne kadar var olacaklarını önümüzdeki günler gösterecek.

'Efsane geri dönüyor' dedikleri...

Türkiye’de ‘Playboy’ kavramı onla birlikte toprağa gömülmüştü. Hızlı ve lüks hayatı, sevgilileri, dağıttığı bahşişler, maskeli kaçış operasyonları, futbolculara villa hediye etmeler, hepsi bitmişti. Geçen hafta Emel Yıldırım-Erdal Acar çifti boşandı haberleri yayıldı etrafa. Acaba Erdal Acar döner mi gecelere derken, Çarşamba gecesi bir anda çıktı ortaya. O, bu hayatı özledi mi bilinmez ama onun adının önüne geçebilmiş biri çıkmadı hâlâ. Şimdilerde ‘efsane geri dönüyor’ diyorlar onun için… ‘Gerçekten döner mi, dönerse eskisi gibi olur mu, olursa ne olur?’ gibi sorular ise şimdilik cevapsız…

Tavsiye...

13 Kasım’da son yılların en etkileyici sahne şovlarından biri Zorlu PSM’de olacak. Ünlü, yabancı organizasyon şirketi The Alchemy Project’in İstanbul’daki ilk işi bu aynı zamanda. İllüzyon ve sihir dünyasının ordinaryüsü kabul edilen 7 isim, 2012’den bu yana 15 ülkede kapalı gişe sergiledikleri ‘The Illusionists’ için Türkiye’de olacak. Bu tür şovlardan hoşlanıyorsanız kaçırılmayacak bir fırsat. Şimdiden not edin bir kenara.

<p>Rusya'daki Perm Üniversitesi binasında silahlı saldırı gerçekleşti. Yaralıların ve ölülerin olduğ

Rusya'da üniversitede silahlı saldırı

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi