• $13,4571
  • €15,2866
  • 793.141
  • 2011.16
7 Ağustos 2011 Pazar

Enbe ve Gloria Gaynor'la harika bir yaz gecesi

Daha önce şehir dışında olduğum için izleyememiştim Gloria Gaynor'ı. Pera Event's adına Özlem İşler'den aldığım daveti büyük bir memnuniyetle kabul ettim, geçtiğimiz pazar günü de koşarak gittim. Bir efsaneyi izleyecek olmanın verdiği heyecan ve Enbe'yi ilk kez bir konser ortamında izleyecek olmanın merakı içinde. Behzat Gerçeker'i bizzat tanımasam da gıyabında çok şey duymuşumdur. Enbe henüz albümleriyle karşımıza çıkmadan önce yakın dostum SkyTurk Elite'in yapımcısı Orkun Bulut'tan çokça dinlemişimdir Behzat Bey'i. (Orkun'un müzik konusundaki rafine zevklerini takdir eder, görüşlerine önem veririm. Beni çok sevdiğim   IL DIVO'yla tanıştıran da kendisidir) Uzun lafın kısası, duyduklarımı, albümlerinde dinlediklerimi cebime koyup, soluğu Açıkhava'da aldım. Sahneye önce Behzat Gerçeker çıktı. Enbe'nin akıllıca hazırlanmış repertuvarı çok keyifliydi. Açıkhava'yı dolduran beş bin kişiyi bir anda gecenin sihrine bürüdü. Genç vokaller Berkay, Merve, Onur, Banu Çağlar ve Fulya çok başarılıydı.Özellikle Fulya ve Merve'nin yorumları harikaydı. Bu noktada Behzat Gerçeker'i tebrik etmeli. Kurduğu orkestrayla Barry White, Monica Molina, Jose Feliciano, Goran Bregoviç, Pavarotti, Richard Clayderman ve Domingo gibi dünya yıldızlarıyla performanslara imza atıp, o büyük isimlerin tecrubelerinin, genç yeteneklere geçmesi için çalışıyor. Enbe ile keyifler tam kıvamına gelmişken o an geldi. Gloria Gaynor 'I am what I am' ile karşımızdaydı. Yılların yorduğu çok belli olan Gaynor yine de ilk andan itibaren seyirciyi avucunun içine almayı başardı. Birbiri ardına hitlerini seslendiren Gaynor I will survive ile bütün Açıkhava'yı ayağa kaldırdı.

Gökçe dikkat çekiyor
Son zamanların en eğlenceli şarkısı bu... Sürekli dilimde... Aslında daha önce yaptığı birkaç işi de beğenmiştim ama bu çok değişik olmuş... Gökçe'nin 'Tuttu fırlattı'sından bahsediyorum. Balkan tınıları içeren, içinde nefeslilerin ve hatta darbukaların bulunduğu o şarkı. Videosu da bir o kadar eğlenceli. Şarkıyı bire bir karşılıyor... Bence Gökçe, önceki işlerinde çektiği dikkatin çok daha fazlasını çekecek bu şarkıyla.. Düzenleme, şarkının yürüyüşü, vokallar hepsi çok kıvamında... Şiddetle tavsiye ediyorum. Takip edin... Dijital satış platformlarındaki başarısını ben de takip edeceğim.

Aman dikkat!
Soner Arıca'yı severim sevmesine de, şarkı söylemeli mi söylememeli mi diye çok düşünmüşlüğüm vardır. Duruşu hoşuma gider, yaptığı bazı şarkılar arşivimde bulunur aslında... Fakat gel gör ki, son videosu bana artık 'şarkı söylemese' dedirtti. Arıca, bir 'Tanrı Misafiri' söylemiş ki akıllara zarar... Hem yorumu hem videosu... Güne başlarken izlemeyin!

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı