• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
25 Kasım 2012 Pazar

Ebru Elver 90'lara göz kırpıyor

Nükhet Duru, Özcan Deniz ve Haluk Levent gibi isimlere vokal yaparak adını duyuran ve 2006 yılında çıkardığı ilk albümü Paranoyak'la arenaya çıkan Ebru Elver, 'İz' adını taşıyan ikinci albümünü önümüzdeki günlerde Yaşar Kekeva Müzik'ten çıkaracak. Albümde Türk Pop Müziği'nin geliştirilmiş sound'unu hayata geçirmek için usta müzisyenlerle çalıştığını belirten Ebru Elver 'Onno Tunç vefat ettikten sonra müzik çok kalitesizleşmeye başladı... Ne şarkı, ne beste ne de aranje... Hiç bir yapıtı beğenmiyorum ve kendime yakın bulmuyorum. O yüzden ticari kaygı duymadan, kaliteli bir şeyler yapmaya çalıştım 'İz'de. Umarım herkes benim kadar 'İz'den keyif alır' diyor. Yaşar Kekeva Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşan'İz' albümünde söz ve müziği Ebru Elver'e ait şarkıların yanısıra albümün tüm düzenlemelerinde imzası olan Serhat Şensesli'nin de iki şarkısı bulunuyor.

'Tanrım dert vermesin'
Gökhan Tepe, 'Kendim Gibi' ismini verdiği 10 şarkıdan oluşan 7. solo albümünü  bu ayın sonunda müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Gökhan Tepe bestesi kendisine, sözü Şebnem Sungur'a düzenlemesi ise Erhan Bayrak'a ait 'Tanrım Dert Vermesin' isimli şarkıyla start verecek. Şarkının klibi Mustafa Uslu yönetmenliğinde eski bir fabrikada yaklaşık 12 saatte tamamlandı. Murat Tuncel'in de görüntü yönetmenliğini üstlendiği ve siyah beyaz formatta çekilen klipte Gökhan Tepe'ye melez oyuncu Paris Efe eşlik etti.

ÖZGÜN 'DUR GİTME' DEDİ!
Son albümü 'Konu Senden Açılınca'yı geçtiğimiz aylarda müzik severlerle buluşturan Özgün, albümün ikinci video klibini; sözü ve müziği kendisine ait olan 'Dur Gitme' isimli şarkıya çekti.
'İnsaf' isimli ilk klip şarkısıyla müzik listelerinin üst sıralarındaki yerini koruyan başarılı sanatçının duygusal şarkısı 'Dur Gitme'nin klibi, Ali Demirel'in yönetmenliğinde kısa film tadında gerçekleşti.

MERCURY ANISINA!
17 ülkede 12 milyondan fazla kişi tarafından izlenen ve Queen'in en iyi 24 şarkısından oluşan, ödül rekortmeni  muhteşem müzikal 'We Will Rock You',  Avrupa Turnesi kapsamında BKM organizasyonu ile ilk kez Türkiye'de olacak! Müzikalin biletleri Queen'in efsanevi solisti, Rock Tanrısı Freddie Mercury'nin 21.ölüm yıldönümünde  satışa çıkıyor. 'We Will Rock You'  müzikali 2013 yılının Mayıs ayında 16 gösteri için Türkiye'ye gelecek.  Robert De Niro ve Queen grubunun ortaklığıyla Freddie Mercury anısına sahneye konulan müzikal  Dünya tiyatrolarındaki emsalsiz başarısının ardından, Dünya arenalarında aynı gecede binlerce rock sever ile buluşacak.   We Will Rock You, Finlandiya, Danimarka, İrlanda, Hollanda, Lüksemburg, Çek Cumhuriyeti, Japonya, Yeni Zellanda, Avustralya ve Bulgaristan'ın yanı sıra 3 - 12 Mayıs 2013 tarihleri arasında ilk kez Türkiye'de de sahnelenecek. İkon olmuş Queen şarkılarından oluşan,  bugüne kadar 17 ülkede perde açan ve 12 milyondan fazla izleyiciye ulaşan We Will Rock You  müzikalini izleyenler canlı orkestra ile çalınan şarkılarla coşacak.

twitter.com/OnderSariahmet

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip