• $15,7592
  • €16,8648
  • 938.97
  • 2380.9
6 Kasım 2011 Pazar

Cumhuriyet Çocukları!

Zor günlerden, karanlık bir tünelden geçiyoruz... Her gün bir miktar daha acı ekleniyor acılarımızın üstüne. Gencecik insanları toprağa vermek... Zor, acı, dayanılmaz... Vatanın birlik ve bütünlüğü için canlarını veren onca şehit... Tarihi, irili ufaklı yüzlerce örnekle dolu olan bir milletiz biz. Her daim birileri düzenimizi bozmak için çalıştı, çalışıyor, çalışacak...
İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemde birlik ve beraberlik mesajı içeren güzel örneklerden biri de Süper FM imzasıyla gerçekleşti. Birbirinden ünlü 16 isim 'İzmir Marşı'nı seslendirdi... Fettah Can, Model, Tan, Emre Aydın, Gökhan Türkmen, Gripin, Yonca Lodi, Kolpa, Nev, Zara, Özgün, Berkay, SeksenDört, Levent Dörter, Gece Yolcuları, Mustafa Ceceli... Helal olsun size Cumhuriyet çocukları.

Sahne süperdi, bir de albüm olsa...
Geçtiğimiz günlerde bir insan kaynakları firması olan Profil International'ın 20. yılı dolayısıyla, Esma Sultan Yalısı'ndaki bir organizasyonuna davetliydim. Mesleki anlamda herhangi bir alakam olmamasına rağmen, gecede sahnelenecek performansı izlemem için davet edildiğimi öğrendim. Merak ettim ve bir uğradım. Gecede MFÖ'nün Fuat'ı Fuat Güner ve adını bütün dünyaya David Bowie'nin basçısı olarak duyuran Erdal Kızılçay özel bir konser verdi. İyi düşünülmüş bir proje vardı sahnede... Gecenin ev sahibi şirketin, hizmet verdiği firmaların yöneticileri tarafından belirlenen 20 yıllık yabancı parçalar, Fuat Güner ve Erdal Kızılçay tarafından alaturka olarak yeniden düzenlenmiş bir şekilde sahnelendi. Michael Jackson'dan 'Black or White', Madonna'dan 'Frozen', Metallica'dan 'Nothing Else Matters', Bryan Adams'dan 'Everything I Do', Queen'den 'The Show Must Go On', Nirvana'dan 'Smells Like Teen Spirit' gibi milyonların ezbere bildiği parçaları iki usta isimden bu kez alaturka dinledim. Büyük bir haz olduğunu bilmenizi isterim. Umarım bu fikir bir albüm haline de gelir.

Haberiniz olsun...
Yurtiçinde başarılı işlere imza atan Avrupa Müzik, geçen ayın başından bu yana farklı bir misyon üstlenmiş durumda. Dünyanın önde gelen kataloglarından Universal Music, Universal Mobile ve Universal Group'un Türkiye'de tek yetkilisi artık Avrupa Müzik... Bu yeni oluşumun ilk ürünleri geçen haftalarda raflarda yerini aldı. Son yılların pop ikonu Justin Bieber'in yeni albümü 'Under the Mistletoe' ve bir Lou Reed & Metallica çalışması olan Lulu. Her ikisi de dünya ile aynı anda Türkiye'de.

twitter.com/OnderSariahmet

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor