• $13,5191
  • €15,3601
  • 798.601
  • 2046.87
21 Aralık 2012 Cuma

Bir yüzük iki nişan

Evleniyorlar, ayrıldılar, kızı istediler, istemediler derken o gün geldi çattı. Birkaç gün içinde Turan ailesi oğulları Arda'ya Kobal'ların Sinem'ini istemeye gidiyor. Sinem Kobal heyecanlı. Tüm organizasyonu kendi yapmış. Pasta kız evinin sorumluluğu, güzel oyuncu 3 katlı bir pasta hazırlatmış. Arda'da nişanda takılacak yüzüğü aldırmış Kapalıçarşı'dan. Değeri 10 bin dolar. Yüzük prova için gittiği Kobal'a olmayınca, küçültülmek üzere geri yollanmış, şimdi ise hazır halde Arda'da duruyormuş. Bu ilk nişan. Evet, bir ikincisi daha olacak. İkincisi Madrid'de ve orada organizasyon bu sefer müstakbel damadın... Takım arkadaşlarının eşleriyle katılacağı bir gece hazırlıyor Arda. Ben bu kadar detayı nereden mi biliyorum? AKŞAM Magazin Servisi'nin futbolculardan sorumlu ismi Hakan Uç'tan.
Hakan kaçırmaz...

Bir bahar akşamı rastladım 'anana'
Nereden nereye diye başlayan cümlelerle büyüdük biz, ülkenin değiştiğini anlatan her paragrafta içi dolu dolu kullandık bu iki kelimeyi. Koca koca AVM'lerin bulunduğu yerleri 'Eskiden dutluktu buralar, nereden nereye' diye anlattık ve 'Siyah önlük, beyaz yaka vardı bizim zamanımızda, nereden nereye' dedik okullardaki değişen kıyafet yönetmeliği için. Şimdi bir 'nereden nereye'de benden. Bu defa şarkılar için. İsmail YK 'Allah belanı versin' dedikten sonra hızını alamayıp devam etti. Şu sıralar 'Ben senin ananın' diye sesleniyor dinleyenlere. Yine bir dönem 'Azıcık ucundan versen' diyen Murat Başaran yıllar sonra ortaya 'Kuş beyinli, densiz' adlı şaheseriyle çıkıyor. Bunlar sadece ikisi. Kısacası ucuzluk var, ucuzluk!  Yeni yıl öncesi müzikte ucuzluk! Koş vatandaş koş! Batan sektörün malları bunlar! 'Bir bahar akşamı rastladım size'lerden , 'Ben senin ananın'lara uzanan hazin bir hikaye bu. Nerdeeeen nereye...

Vuran kıran Sadettin Saran
Sadettin Saran hep sakindir. Büyük tepkileri yoktur, şiddet yanlısı bir portre çizmemiştir hiç. Hem iş dünyasında, hem de cemiyet ve magazin dünyasında yaşadığı onca stresli olayda kontrollü davranmasının sırrını buldum. Saran'ın iyi bir sporcu olduğunu zaten biliyordum da, her sabah güne birileriyle dövüşerek başladığını yeni öğrendim. Tabi ki tekme tokat, abuk sabuk bir kavga değil kastettiğim. Saran, haftanın beş günü sabah, profesyonel dövüşçülerle dövüşerek start veriyor gününe. Hal böyle olunca da çelik gibi sinirlere sahip, pamuk gibi bir adam profili çıkıyor ortaya. Bir de haber vereyim size, geçtiğimiz yıllarda Dünya Boks Ligi'nde mücadele eden Istanbulls takımını finanse eden işadamı bu yıl Amerikan Güreşi'ni Türkiye'ye getiriyor, önümüzdeki sene çok eğleneceğiz.

Hoca sektirmez !
Türkbükü'nün simgesidir Hoca, çok bilinmeyen adıyla Hasan Akman.'Hoca'nın Yeri' tam 21 yıllık bir işletme. İlk gününden bu yana Hoca başında. Çibörek, gözleme, mantı deyince sosyete bile Hoca'da sırada. Hasan Hoca patron değil ev sahibi gibidir. Tom Hanks'e lokmayı, Rahmi Koç'a çiböreği elleriyle yedirir. 'Yemem', 'tokum' anlamaz. Ya yedirecek ya yedirecek. Hoca'nın Yeri artık City's Mahalle'de... Hoca'da dükkanın başında. En son Mustafa Sarıgül nasibini aldı Hoca'dan. Çarşamba günü resmi açılışta kurdeleyi kesen başkan, Mahalle'nin mantıcısının önünden geçerken yakalandı Hoca'ya. Hoca elindeki bir kaşık mantıyı dayadı başkanın ağzına... Anlayacağınız Hoca hala aynı Hoca...

Kıyamet kopmazsa
Bu akşam Bebek Tektekçi'nin açılışına; yarın Jolly Joker'da Gökhan Tepe'ye; pazar günü MarinaPark Hardal'a bruncha gitmeyi düşünüyorum.

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları