• $15,9343
  • €16,7849
  • 925.899
  • 2394.83
23 Ekim 2011 Pazar

Bir 'YALNIZ'lık 'ÖYKÜ'sü...

Bir youtube keşfidir benim için Öykü... Bir derslikte kendi aralarında yaptıkları müzikle neşelendirmişlerdi beni... Çok sürmeden bir albüm yaptılar kardeşi Berk'le... 'Evlerinin Önü' bir anda aldı yürüttü onları ama inanın bana o youtube'da izlediğim hali gibi keyif vermedi! 'Bir yapaylık, bir plastik duruş, almış o ruhu, gitmiş' dedim kendi kendime.
Türkiye'deki birçok ikili ya da grup gibi ayrıldı iki kardeşte. Öykü için çok iyi oldu bence. Güzelliği ve sesiyle daha kısa zamanda tırmanacak başarı ve şöhret basamaklarını. Geçtiğimiz hafta içinde bir süredir duyup beklediğim albümün Mehmet Turgut imzalı ilk fotoğrafları ve şarkıları ulaştı elime... Kesinlikle iç açıcı! Öykü Gürman'ın ilk solo albümünün adı 'Bir başka'. Tam 18 aylık bir çalışmanın ürünü. Albümün en keyifli yanı ise tamamen akustik kaydedilip yapay hiçbir sesin kullanılmayışı... Yiyecekten giyeceğe 'organik' sevdalısı yurdum insanı için bire bir. Şaka bi'yana Öykü&Berk'in ilk albümündeki o yapaylığın keyifsizliği doğru teşhis edilip başarılı bir müdahaleyle doğru sonuca ulaşılmış. Tasos Panagis, Apostolos Kaldara, Eftihia Papagiannopoulou gibi Yunan bestecilerin haricinde Sememnta, Murat Hasarı ve Fikret Şeneş şarkılarının yorumlandığı albümün sürprizi ise Türk Sanat Müziği'nin efsanelerinden Suat Sayın imzalı 'Yalan Gözlerin'. Ben çok beğendim ve gördüm ki yalnızlık Öykü'ye çok yaramış....

Arşiv niteliğinde bir iş!
'Mucize nağmeler' sessiz sedasız yine giriyor hayatımıza. Formatları birbirinin aynı olan onca popüler televizyon programına inat, kendine has orijinal formatıyla 70 bölüme yakın, arşiv niteliğinde bir iş... Kral TV'de başladığı yayın hayatını Kanaltürk'ten sonra iki sezondur TRT Müzik'te sürdürüyor proje. Bence kanalını şimdi buldu. Ercan Saatçi'nin zeka pırıltılarının her konuk seçiminde görüldüğü 'Mucize Nağmeler' 13 yeni bölümle karşımızda. Daha önce Aşkın Nur Yengi & Haluk Bilginer, Zara & Oktay Kaynarca, Levent Kırca & Nurseli İdiz, Zuhal Olcay & Fatih Erkoç gibi müzik dünyasının profesyonellerini,  tanıdık simaları bir araya getiren Saatçi, bu sezon da bizleri harika ikililerle buluşturacak. İlk programda açılışı Öykü & Cengiz Kurtoğlu gibi ilginç bir ikili yaptı, program enfesti. Saatçi'yi aradım; 'Daha neler neler var' dedi. Suzan Kardeş & İlhan Şeşen, Melihat Gülses & Gökhan Sezen, Hayko & Umut Akyürek... Son 13 bölüm haricindeki tüm programlar DVD formatında satışta, bu 13 bölüm de sırada. Keyifli izlemeler.

'Büyük'lük kavramı!
Sanatçı olduğu kadar işadamıdır İbrahim Tatlıses. İşadamlığı daha çok para kazanmayı istediğinden değil, daha çok insana ekmek sağlamak içindir. Bilen bilir, İbo heyecanlı bir işadamıdır. Otobüsler, oteller aldı, gömlek üretti, lahmacuncu açtı, televizyon ve radyolar aldı... En son çiğköfte işine de el attı. Birçoğunda başarıyı yakalarken zarar ettikleri, elden çıkardıkları oldu. Sahnesinden, yaptığı televizyon programlarından aldığı paralarla döndürdü hep o kutsal çarkı. Uğradığı silahlı saldırı sonrası aylardır ne sahneye çıkabiliyor ne TV'de program yapabiliyor ne de reklam çekebiliyor Tatlıses... Kısacası gelirler çok azaldı. Buna rağmen ne işten çıkarma yoluna gitti İbo ne de maaşları ödememezlik yaptı... İpe sapa gelmez bir sürü ismin önüne koyduğumuz 'büyük' sıfatı ona gerçekten yakışıyor...

FM BEST
19 Ekim günü hepimizin belleklerine kazındı... Arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi kaybettiğimiz o kötü günde, acımızı paylaştığınızı çok şık bir şekilde gösterip, bize müzik dinletmediğiniz için teşekkürler.. İyi ki varsın Best FM !!!

twitter.com/OnderSariahmet

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama