• $7,2842
  • €8,7901
  • 404.508
  • 1527.45
22 Ocak 2012 Pazar

Bir tebessüm ve hayal kırıklığı...

Popstar yarışmalarından bize kalan bir isim Aydan Kaya. Uzun bir sessizlik dönemi sonrası, yeni albümüyle karşımızda. Genel hatlarıyla baktığınızda güzel bir albüm olduğunu söyleyebilirim aslında... Bir kere kartonete baktığınızda etkileniyorsunuz. Chris de Burgh ismini görmek heyecan veriyor... Düet gayet başarılı ama o 'Zalim' yok mu... Sezen Aksu'nun 'Zalim'i... Bu şarkıya bu yapılır mı yahu? Albümü elime aldığımda odaklandığım iki şarkıdan biri olan 'Footsteps' beni fazlasıyla memnun ederken, 'Zalim' tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. O duygu dolu, anlamlı şarkı gitmiş; yerine anlamsız, sığ bir 'Zalim' gelmiş. Son dönemde dinlediğim en talihsiz düzenleme. Böyle bir 'şans' neden bu kadar kötü kullanıldı, akıl sır ermiyor! Albümde benim favorim ise 'Avuçlarım Kanıyor'. Sözü müziği Ercan Saatçi'ye ait olan bu çok sevdiğim şarkı, yeni düzenlemesi ve Aydan'ın yorumuyla tadından yenmez kıvama gelmiş benim için... Ah bir de aklımdan çıkmayan o hata olmasa!

Yeni klip
İsmail YK sessiz, derinden ama çok sağlam giden bir isim. Tarzım dışında olduğu için günlük hayatta dinlediğimi söyleyemem, fakat işim gereği yaptıklarını takip ederim. 2011'de Google'da Tarkan ve Sezen Aksu'dan sonra en çok aranan isim... Allı pullu birçok popçudan çok daha büyük bir hayran kitlesine sahiptir ve şirketine her zaman iyi paralar kazandırır. Şimdi de 'Duydum ki Çok Mutsuzsun'a çektiği yeni klibi ekranlarda. Hayranlarına duyurulur...

Bu hafta
- İsmail Tunçbilek'in sonunda albümü için stüdyoya girmesini
- Bora Duran'ın albümünü
- Kültür A.Ş.'nin 'İstanbul' isimli projesini
- Volkan Konak & Murat İbrahimbaş düeti 'Sevdalı Türküler'i
- Can Bonomo'nun 'relax' tavırlarını
- İskender Paydaş'ın 'Dr.'u acilen kliplendirme fikrini

PEK Bİ' BEĞENDİM

Göksel 'ateş' gibi...
Göksel'in 'Bende Bi' Aşk Var' isimli yeni albümü raflarda. 'Mektubumu Buldun mu' ve 'Hayat Rüya Gibi' isimli cover albümlerinin ardından, Avrupa Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini alan olan albümün çıkış şarkısı 'Acıyor'. Şarkının söz ve müziği Göksel'e, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu'na ait. Bu defa Göksel beni şarkısından önce fotoğraflarıyla vurdu. Yıllardır tanıdığımız, bildiğimiz Göksel gitmiş, afet-i devran bir Göksel gelmiş... Onlar nasıl güzel fotoğraflar: Ateş gibi... Hem göze, hem kulağa hitap bu olsa gerek... Süper!

twitter.com/OnderSariahmet

<p>Dünyaca ünlü bir markanın eski modeli Adriana Lima ve saltbea hareketi ile popüler olan Nusret Gö

Haftanın Magazin Başlıkları... Fahriye Evcen, Kuruluş Osman'da

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu