• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
4 Nisan 2014 Cuma

Bir gündem mühendisi olarak Hülya Avşar

BU YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Popülarite kolay değil ancak daha zoru popüler kalmak aslında. Bu sebeptendir, zamanında çılgın gibi kitleleri peşinden koşturan birçok ismin şimdi nerede olduğunun bile bilinememesi. Hele bir de zirvedeyseniz işiniz kat be kat zorlaşır.
Türkiye’de yıllardır popülerliğin zirvesinde olan isimlerden biri Hülya Avşar. Oldukça sıradan şeyler yapıyormuş gibi görünen Avşar aslında ciddi bir gündem mühendisi. İstediği gün manşetlerde olabilmek, gündem yaratmak ya da değiştirmek zeka işidir. Kimse inkar edemez, Avşar kızı ziyadesiyle zekidir. Yıllardır adına düzenlenen bir tenis turnuvası var, biliyorsunuz. Şimdi geçmişi bir gözden geçirin. Bu turnuvanın açılışından nasıl haberiniz oluyor? Hep bir mühendislikle. Ayağında topuklu ayakkabı, elinde raket olan Hülya Avşar fotoğraflarını hatırlayın ya da yeni dövmeleriyle kortta salındığı fotoğrafları.
Dün de jartiyerle çıktı korta. Hayatı olağan akışına göre yaşamaktan çok ‘Ne yaparsam amaca ulaşırım?’ı düşünen Avşar kızı her seferinde hedefi 12’den vuruyor. Dün tüm gazetelerde vardı Avşar. Sütun santime vurduğunuzda tam 198 bin 592 liralık bir reklam ederine eşdeğerdi ‘jartiyer hamlesi’. Üstelik bu sadece yazılı basından aldığı geri dönüş. Televizyonlar ve sosyal medyayı saymıyorum bile. Şimdi siz söyleyin, bu bir mühendislik değil de ne?

Kıvanç’ın İtalyan aşkı

Kıvanç Tatlıtuğ, küçük hacimli bir scooter’la başladı motosiklet macerasına. Sonra ardı ardına Harley Davidson’lar geldi. O kadar sevdi ki bu işi, yaz tatilinde Ege ve Akdeniz’e bile motosikletiyle geldi. Geçen sene Etiler’de talihsiz bir kaza yaşayana kadar ehliyetsiz olduğundan da bihaberdik. Kıvanç geçen günlerde sınava girdi, A2 ehliyetini aldı. Ehliyet sonrası ise kendisine yeni motosiklet sipariş etti. Sıkı Harley kullanıcısı olan Tatlıtuğ’un bu defa seçimi İtalyan oldu. Ducati’nin 'Diavel' modelinin 'Carbon' edisyonunu tercih etti. Pek yakında Kıvanç’ı 30 bin euroluk yeni oyuncağıyla görürsünüz gazetelerde.

Ben bu işi anlamadım…

Pazar geceleri iyi program alternatiflerinden biri ‘Kuzeyin Oğlu’... Volkan Konak esip gürlüyor. O esip gürledikçe sosyal medya çalkalanıyor. Programa titizlikle hazırlandıkları belli. Ertesi gün insanlar ya Survivor'ı konuşuyor ya 'Kuzeyin Oğlu'nu. Merak edip reytinglere baktım. Tam bir şok! Sosyal medya reytinglerinde genelde ilk 3’te olan, her yerde konuşulan program geleneksel reyting listesinde bir hayli gerilerde. Nasıl olur bu derken başka bir tuhaflık gözüme çarptı. Listeye baksanız reyting rekorları kıran ama ne olduğundan hiç haberim olmayan ‘Küçük Gelin’ adlı bir dizi… Sordum soruşturdum tek ben değilim bilmeyen. Bilen birkaç kişi var onlar da izlememiş hiç. Sosyal medyayı taradım, birkaç paylaşımın ötesine geçememiş. Al sana akıl tutulması. Sen izlemedin, ben izlemedim peki kim izledi bu diziyi? Reytinglerde Survivor’a kafa tutan bir dizi var ama insanların haberi yok. Tuhaf değil mi?

Tavsiye…

Bugün 'Mandıra Filozofu' vizyona giriyor. Senaryoda Birol Güven, yönetmen koltuğunda ise Ali Müfit Saçıntı gibi iki önemli isim var. Rasim Öztekin kelimenin tam anlamıyla döktürmüş! Şahane Bodrum Çökertme Köyü görüntüleri ve ağustos böceklerinin sesiyle huzur dolu bir 105 dakika geçirmek isteyenlere şiddetle tavsiyemdir.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler