• $13,4849
  • €15,3304
  • 771.335
  • 1857.4
11 Ocak 2013 Cuma

Aziz Başkan istedi Adnan Baba tamam dedi

Geçen hafta hangi gazeteye baksanız, gördünüz Aziz Yıldırım-Adnan Şenses ikilisinin fotoğraflarını. Günay'da Aslı Hünel ve Ferhat Göçer'in programında karşılaştı iki isim. Cezaevinden çıktıktan sonra ilk defa eğlenmeye çıkmıştı başkan. O gece, masalarında ilginç bir diyalog yaşandı. Yıldırım, Şenses'e 'Seni izlemek istiyorum sahnede, burada Günay'da dedi. Günay yetkilileri lafa girdi, 'İki yıldır teklif ediyoruz Adnan Bey'e, kabul etmiyor başkanım.' Aziz Başkan cevap verdi, 'Ben isterim Baba çıkar, değil mi Baba?' Adnan Şenses gülümsedi. Aziz Yıldırım demir tavında dövülür misali bir takvim istedi, tarihi belirledi. '18 Ocak olsun, hatta en öndeki masayı da bize hazırlayın. 30 kişi olacağız' dedi. Adnan Şenses kırmadı ve 'Tamam' dedi. Geçirdiği rahatsızlık sonrası hiçbir sahne teklifine sıcak bakmayan büyük usta, Aziz Yıldırım sayesinde tekrar sahnede olacak. Bir de küçük not; Sezen Aksu da gecede olacak ve Aksu'nun Şenses için yazdığı şarkı, ilk kez görücüye çıkacak.

"aziz.jpg"

Nusr'et'in Ankara ikilemi
Nusr'et artık Başkent'te. Duydum, muazzam bir dükkan yapmış Sheraton'ın karşısında Arjantin'e çok yakın bir noktada. Rakibi Günaydın'a birkaç adım uzaklıkta. İyi hazırlandıkları belli. İnşallah umduğunu bulur Ankara'da. Ankara tuhaf bir piyasadır. İstanbul'da ne olursan ol, Ankara adamı çarpabilir. Bu yüzdendir, bir İstanbul efsanesi olan Papermoon'un Ankara'daki restoranına kilit vurması. Ankara müşterisi İstanbul markasını sever ama Ankara fiyatlarıyla ister. Papermoon, İstanbul fiyatlarıyla girdi, yüksek kaldığını anladı, fiyatları güncelledi. Hafif kıpırdamalar oldu ama giden gitmişti çoktan. Nusr'et 'steak house' kavramını Türkiye'de tanıtan markadır, lezzetlidir ama Ankara'ya göre pahalıdır. Nusr'et İstanbul'a bile pahalı gelen fiyatlarıyla devam ederse Ankara müşterisinin 'bir gidip görelim'den öteye geçmemesi olası. Öte yandan fiyatları Ankara'ya göre düzenlerse, zaten homurdanan İstanbul müşterisinin 'Biz neden aynı eti bu fiyata yiyoruz' deyip mutsuz olması da söz konusu. Nusr'et etteki başarısını stratejisinde de gösterebilir umarım...

"nusret.jpg"

Sıcak şarap mevzuu
Kar, kış deyince, kayak merkezlerinin olmazsa olmazı sıcak şarap tezgahları çıktı İstanbul mekanlarının önüne. Salomanje, Cento per cento, Lilu gibi mekanlarda kadehi 10-20 TL arasında satılmaya başlandı. Sıcak şarap mevzuunu Kav Butik'in Genel Koordinatörü Cenk Çöteli'ye sordum. O da anlattı: Aslında sıcak şarabın, şarap kültürü içinde yeri yoktur. Şarabı bilenler, sıcağını hep reddetti. Şarap, üzümün aroması, o üzümün yetiştiği toprağın dokusunu, tadını hissetmektir. Siz o şarabı kaynatır, içine portakaldan tarçına, zencefilden elma kabuğuna ne varsa koyarsanız, o bağın tadını alamaz, içtiğinize de şarap diyemezsiniz.
Cenk'in dedikleri mantıklı olsa da, soğuk havalarda iyi bir alternatif olduğu da kesin.

Haute Couture tatil
Sosyetede yeni trend:
Kişiye özel tatiller! New York, Beyrut belki de Zimbabwe. Nereye, kaç kişi, ne zaman  gideceğinizi söylüyorsunuz bu şirketler de üzerinize bir kıyafet diker gibi ince ince çalışıyor. Her şeyin zahmetsizini seven elitler için müthiş hizmet şüphesiz. Setur, VIP Turizm ve Tinlux gibi şirketler sizi bir turist gibi değil, gittiğiniz yerin yerlisi gibi yedirip, içirip eğlendiriyorlar. En önemli kulübü, en lezzetli restoranı, amaca en uygun oteli sizin için rezerve ediyorlar.

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı