• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
20 Mart 2011 Pazar

Kartal Almeida'yı kazandı...

Ömer Güvenç
Ömer Güvenç
YAZARIN SAYFASI

Schuster'in istifasıyla teknik patron olan Tayfur Havutçu, Süper Lig'in iyi takımlarından Kayseri'yi yenerek göreve galibiyetle başladı. İki maçtır kazanamayan Beşiktaş'a büyük moral oldu.
Çok kaliteli değil ama zevkli, heyecanlı ve bol gollü bir karşılaşma izledik. Beşiktaş'ın en büyük artısı devreyi 1-0 mağlup bitermesine rağmen ikinci yarıdaki inanılmaz kazanma hırsı ve inancıydı. Golü ararken, defans güvenliğini de unutmadı ve neredeyse Kayserispor'a yok denecek kadar az pozisyon verdi. Kayserispor'un ikinci 45 dakikada '1-0 bana yeter' düşüncesiyle geriye yaslanması Beşiktaş'ın ekmeğine yağ sürdü. Hem göbekten hem kanatlardan inanılmaz baskı kurdu, olmaz da goller kaçırdı. Quaresma'nın ortasında Almeida'nın kafa golü inanıyorum ki uzun zamandır golle tanışamayan Almeida'yı kendine getirecektir. Öyle ki ikinci golü atarak bunu zaten gösterdi. Almeida'nın golünde asisti yapan Quaresma klasik sağ ayak dışıyla attığı golle de tribünleri ayağa kaldırdı. Gerçekten şık ve klas bir goldü. Dün hem Q7 hem de Simao eski maçlarına oranla daha çok defansa yardımcı oldular. Beşiktaş dün maçı kazanırken bir yerde Almeida'yı da kazandı. Beşiktaş taraftarlarının sevgilisi Q7 iki asist bir golle 'Taraftarın sevgisini karşılıksız bırakmam' mesajı veriyordu.
Maçın hakemine gelince; çok büyük iki hata yaptı. Simao'ya yapılan net penaltıydı. Quaresma'nın hareketiyse kırmızı karttı. Penaltıyı veremediği için Quaresma'ya kırmızı kart vermeyerek kendini affettirmeye çalıştı yani hatayı hatayla telafi etti.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı