• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
14 Temmuz 2020 Salı

Haziranda emekli olan bayram ikramiyesi alır

Okan Güray Bülbül
Okan Güray Bülbül
YAZARIN SAYFASI

Bu yıl Kurban Bayramı öncesi ödenecek ikramiyenin ödeme tarihleri belli oldu. Buna göre SSK emeklilerine 17-26 Temmuz arasında, Bağ-Kur emeklilerine ise 25-28 Temmuz arasında ikramiyeleri ödenecek. Emekli Sandığı kapsamındaki emeklilere ise ağustos ayı emekli aylıkları, temmuz ayı enflasyon farkı ve bayram ikramiyeleriyle birlikte ödenecek. Peki kimler ikramiye almaya hak kazanıyor? Bayram ikramiyesi alabilmek için ikramiyenin ödendiği ayda SGK’dan emekli ya da dul-yetim aylığı almak gerekiyor.

TEMMUZDA OLANA SENEYE

İkramiyeler temmuzda ödeneceği için haziranda emekli olanlar bayram ikramiyesi alabilecek. Yani 30 Haziran ve öncesinde emekli aylığı için dilekçe verenler ikramiye alabilecek. Temmuzda dilekçe verip aylık bağlatanlar ise ilk ikramiyelerine 2021’de, Ramazan Bayramı’nda hak kazanacak. Emekli aylığı alanların bayram ikramiyesi için SGK’ya başvurmasına gerek yok. Evde bakım parası alanlar ve banka sandıklarından emekli olanlar ikramiye alamıyor.

Kim, ne kadar alıyor? 

Bayram ikramiyesi emekli aylığı alanlar için 1.000 TL. Kocasından dul aylığı alan ve çalışan kadın, yüzde 50 oranında ölüm aylığı alır. Bu durumda dul eşe 500 TL ikramiye ödenir. Ayrıca hem kocasından, hem babasından ölüm aylığı alan kişilere de ikramiye ödenir.

<p>Başkan Erdoğan Ayasofya Camii'nin ibadete açılışını sosyal medya hesabından video ile kutladı. Er

Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya'nın Dirilişi' paylaşımı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?