• $15,7685
  • €16,8363
  • 940.473
  • 2376.58
3 Kasım 2011 Perşembe

N.Ç.'nin 'rızası' ve rıza üretmeyenlerin sonu...

Ne hazindir ki; hiçbir şiddet içeriği taşımayan afiş asan, basın açıklaması yapan ya da protesto eylemlerine katılanları 'terörist' diye kodlayan hukuk sistemimiz, tecavüzcüleri nasıl 'aklayacağını' bilemiyor!
İfade ve düşünce özgürlüğüne sıkı sıkıya geçirilen Terörle Mücadele Yasası zırhının karşılığında çocuk tecavüzcüleri, mahkemelerin arka kapısından sırtları sıvazlanarak uğurlanıyorlar.
Meşru hak taleplerini 'şiddet içeren' eylemler diye tanımlayıp yasal yayınları, kitap taslaklarını, ders notlarını, broşürleri delil gösteren hukuk mantığı, tecavüzün bir insanın varlığına ve onuruna yönelik en vahşi saldırı olduğunu kabul etmemekte yine direndi.
Yargıtay N.Ç. davasında ortalama tipik bir erkek zihninin akıl yürütmesini yaya bırakacak dramatik bir kararı onayladı.
13 yaşındayken satıldığı aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç. ile ilgili yerel mahkemenin kararını doğru buldu.
Yani tecavüz sanıkları '15 yaşından küçük bir kızla, küçük kızın rızasıyla birlikte olmuşlardı!'
Böylece hukuken 'rıza yaşı' 15'in altına inerken Adli Tıp Raporu ise küçük kızın 'müdrik' ve 'mukavemete muktedir olduğunu' tıbben teyit ediyordu.
Adli Tıp, küçük kızın 'olayın kötülüğünün farkında olduğunu' belirtirken; çocuk mahkemesinde yargılanan O. Samast rüşt müdrikliğine eriştirilemiyordu!
İler tutar yanı olmayan Yargıtay kararıyla belki de zedelenmiş bütün küçük kızlara hukukun güvencesi biterken, devlet memuru erkek zanlılar kollanıyordu...
Devletin memurlarını 'suç faili' olsa bile ilelebet savunmak için yapılanmış hukuk zihniyeti bu defa da erişkin, ahlaki kötülüğü idrak eden, aile babası, asker, öğretmen, korucu sanıkları en alt sınırdan indirimli cezalarla esirgemişti...   
En ağır insan hak ihlallerinden olan 'tecavüz suçunu' çocuğa karşı bile işlendiğinde bir türlü 'idrak edemeyen'  hukuk devletimizin, muhalif görüş ve düşünceleri 'önyargı ve kanaatlere' dayanarak otoriter/cezalandırıcı yöntemlerle tutukevlerine doldurması  'rıza üretmeyenlerin' sonunu göstermiyor muydu ?..   
 Çocuklara tecavüz ve cinsel istismarın 'makul karşılandığı' hatta üst hukuki istişarelerde tecavüzcüsüyle evlenmesinin 'bölge gerçeği'/çözüm diye sunulduğu, 4 milyona yakın çocuk gelinin evliliğine izin veren ama koruma isteyen kadını katiline teslim eden adli-hukuk düzenimiz tabii ki 13 yaşındaki N.Ç.'nin 'rızasından' emindi...

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor