• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
4 Aralık 2010 Cumartesi

O Balıkçı Haznedar'da bir çay ocağı! İşletmecisi bir CHP'li...

Perşembe günkü yazım üzerine tahmin ettiğim gibi ortalık karıştı. Yazı yayınlandıktan sonra iki gelişme oldu:

1) 'Balıkçı'nın kimliği ve bağlantıya geçtikleri üzerinden bana önemli bilgiler ulaştı.

2) İlhami Işık'ı deşifre etmem Işık'ı 'barışı getirecek aktör' olarak gören Yıldıray Oğur'da müthiş bir rahatsızlık yarattı ve beni etiketleme süreci başladı. Bu iki başlığı da detaylarıyla anlatacağım ama öncelikle perşembe günü yerim olmadığı için yayınlayamadığım bilgi notunu yayınlıyorum. İleri sürdüğüm tüm bilgiler bu nota dayanıyor. Notta İlhami Işık'ın fotoğrafından, kimlerle görüştüğüne kadar her türlü detay var.

Gelelim yazıdan sonra yaşadığım telefon trafiğinin ardından ulaştığım 'yeni' bilgilere...
Bu bilgilerin başında Balıkçı'nın iddia ettiği konuşmaların geçtiği mekan var. Devletin birçok gizli görüşmesinin yapıldığı ileri sürülen mekanın neresi olduğunu öğrendim: Haznedar'da bir balıkçının yanındaki çay ocağı! Bu çay ocağına birçok siyasetçi ve bürokrat sürekli uğruyor. Özellikle de CHP'liler arasında popüler bir mekan. Hatta sıkı durun: Bu mekanı bir CHP meclis üyesi işletiyor!

Ancak 'Balıkçı' işe gizem kattı diye çay ocağının sürekli 'gizli toplantılar' yapılan bir nevi İlluminati merkezi gibi bir yer olduğunu sanmayın! Anladığım kadarıyla bir müdavim yerinden bahsediyoruz! Derme çatma, tanıdıkların birbirini görüp, kulis yaptığı bir 'çaycı'!

Bizim 'Balıkçı' da bu çaycının sürekli müşterilerindenmiş. Genelde bir köşede oturur, gelen gidenle sohbet edermiş. Perşembe günkü yazıda 'Balıkçı'nın görüştükleri arasında ismi geçen CHP genel başkan yardımcılarından Mehmet Ali Özpolat, mekanı ve Balıkçı'yı şöyle tanımladı: 'Herkesin girip çıkabildiği, dostların buluşup, bizim gibi vatansever, CHP'li Atatürkçü siyasetçilerin sohbet ettiği bir mekan!' O bilgi notunda fişlenmiş olmasına da çok bozulduğunu uzun uzun anlattı Özpolat: 'Biz öyle gizli kapaklı, devletine ihanet eden işbirlikçilerle kuytu köşelerde buluşanlardan değiliz! Bahsettiğiniz şahsiyeti o çay ocağından tanırım ama özel olarak bir araya gelmişliğim yok. O iddiayı tekzip ediyorum!'

"ilhami-isik.20101204113118.jpg"

SEN DE Mİ BRÜTÜS?
Yazım 'Balıkçı'yı kamuoyunun gündemine  'VIP bir arabulucu' olarak sokan Yıldıray Oğur'u rahatsız etti. Bu rahatsızlığı anlayabiliyorum ama ben bu ülkede her şeyin neden hep kişisel algılandığını anlayamıyorum. Uzun zamandır merak edilen ve hakkında efsaneler üretilen bir kişinin kimliğine ulaştım. O resmi istihbarat bilgi notunda söylenenler tamamen gerçektir demiyorum, belki de Oğur haklıdır ve İlhami Işık, 'barış görüşmelerini yapan adam'dır. Belki de Türk istihbaratı kasıtlı dezenformasyon yapmıştır. Hem Işık'a hem de Oğur'a köşem sonuna kadar açık... Her gazetecinin böyle bir bilgi karşısında heyecanlanması gerekmez mi? Böylesine mesleğimize yabancı, böylesine hesapçı, böylesine her şeyin altında komplo arar hale ne zaman geldik?

Beni müthiş üzen ve rahatsız eden diğer bir unsur ise haberimi zayıflatmak için Oğur'un kullandığı argüman. Bu raporun bana 'sızdırıldığını' ima etti Oğur, pardon Taraf Gazetesinin Haber Koordinatörü! Hani aylardır ulusalcı-Ergenekoncu çevrelerin 'sızdırma haberler yapan gazete' diye karalamaya çalıştıkları ve biz demokrasi mücadelesi veren özgürlükçülerin, göğsümüzü siper ettiğimiz gazetenin haber koordinatörü!

Şeytan umudunu kaybet diyor! Mantık buralara artık uğramaz diye bağırıyor ama o kadar kolay değil! Kişilerin değil, olayların ve kavramların konuşulduğu bir ülke olacak Türkiye bir gün! Buna hala inancım var!

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!