• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
28 Ocak 2012 Cumartesi

Nedim ve Ahmet'in tahliyesi için daha ne bekliyorsunuz?

Artık yetmedi mi? Bu iş çok uzamadı mı? Mahkeme heyetine soruyorum: Daha ne bekliyorsunuz? Lütfen artık Nedim Şener ve Ahmet Şık'ı tahliye edin. Asrın davası olarak gördüğüm Ergenekon soruşturmasına bu tutuklamaların akıl almaz bir zarar verdiği aşikar. Bunu bütün kamuoyu görüyor, siz görmüyor musunuz?
***
Ergenekon yapılanmasının üstüne giden cesur savcılarımız, hakimlerimiz ve emniyet mensuplarımız, inanın bana bu iki tutuklamaya medyadaki Ergenekoncular ve 'AKP yerine asker ülkeyi yönetsin daha iyi' kafasına sahip, bu soruşturmayı sulandırmak isteyen 'solcu'lar çok sevindiler. Nedim ve Ahmet'in içeride olmasından ötürü nasıl mutlu olduklarını anlatamam. Ellerine ilk defa çok güçlü bir psikolojik harp kozu geçti ve özellikle Batı medyasında bu durumu sonuna kadar sömürüyorlar. Bu atmosfer nedeniyle Ergenekon soruşturmalarına tam gaz destek veren Batılı demokrat çevrelerin de iki tutuklamadan sonra kafaları karıştı. Oda TV çetesinin üyesi olduğu açık seçik ortada olanlar dururken çete bağları çok daha zayıf olan bu iki ismi tutuklamak niye?
***
Oda TV'nin bir suç şebekesi olduğunu adımı bildiğim gibi biliyorum.  Zaten medyadaki herkes bu gerçeğin farkında. Oda TV'nin görünürdeki sahibinin Soner Yalçın, esas sahibinin başka biri olduğu, çoğu yasadışı 'medyatik kirletme operasyonu'nun bu isim tarafından emredildiği sır değil. Nedim ve Ahmet'in bu şebekeyle ilişkisi 'suyunun suyunun suyu' cinsinden. Ergenekon terminali olarak çalışan Oda TV'nin bir darbe ortamının yaratılması için nasıl gayret sarf ettiğini Batılı demokrat çevreler de görüyorlar. İddianamede ortaya konan Yalçın Küçük-Soner Yalçın arası hiyerarşi de çok açık. Yalçın ve çetesinin Profesör Küçük'ü bir 'doktrin önderi' gibi gördüğünün kanıtı yüzlerce konuşma var iddianamede. Hem Küçük'ün hem de Yalçın'ın Hıristiyanlara ve Yahudilere yönelik ırkçı nefreti azdıran, cinayete azmettirici faşist faaliyetleri de Batı'da çok iyi biliniyor. O yüzden bu iki ismin tutuklanmasına da, Oda TV davasına da hiçbir itiraz yok. Dünyanın her yerinde bu iki isim ve emrindeki çete tutuklu yargılanırdı ama Nedim ve Ahmet'in tutukluluğu yüzünden haklı dava zarar görüyor.
***
İçeride ise durum daha karmaşık. Soner Yalçın ve Oda TV çetesiyle çoğu medya mensubunun bir şekilde işbirliği olmuş geçmişte. Birçok gazeteci medya içi kirli hesaplaşmalarını bu ekibe ihale etmiş. O yüzden bazı geçmişi kirli gazeteciler Nedim ve Ahmet'in yanına Soner Yalçın'ı da ekleyerek bu üç ismi eşitliyor. Oysa Yalçın'ın 'kirli ve karanlık' bir adam olduğunu söyleyen ve iftira davası açan da bizzat Nedim'di. Nedim Şener, Soner Yalçın gibi bir isimle yan yana anılmak dahi istemiyordu. Ancak Oda TV ile beraber kirli işler çevirmiş olan ve bunların ortaya çıkacağından korkan çok sayıda gazeteci Nazi usulü psikolojik harp taktikleriyle Yalçın'ı da kurtarmaya çalışıyor. Nedim ve Ahmet'i istismar ediyorlar. Soner Yalçın konuşursa kendilerinin de yanacaklarını biliyorlar çünkü. Yalçın'ın ağzına mendil götürerek 'Henüz konuşmadım ama beni kurtarmazsanız konuşurum' diye kimlere mesaj gönderdiğini çok iyi biliyoruz.
***
Nedim ve Ahmet artık tahliye edilmeli ve bu alçak psikolojik harp zemini yok olmalı. Bu iki tahliye medyadaki Ergenekoncuları çok üzecek.  Maalesef gerçek bu.

Yalan video
Birkaç haftadır sanal ortamda saçma sapan bir video dolaşıyor. Güya ABD'de bir Katolik okulunda mezuniyet töreni yemini yapan kız benmişim... Komplo ve iftiranın sonu bucağı yok maalesef...

İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 10.

150 yıl sonra dikilen ilk menzil taşı

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı