• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
22 Ekim 2022 Cumartesi

CHP terörle arasına ne zaman mesafe koyacak?

Mehmetçik, PKK'yı ezdikçe HDP'den ağlama seslerinin yükselmesine alışmıştık. Milletvekili listelerinin doğrudan Kandil'den belirlendiği, eş başkanlarının sırtını PKK'ya yasladığını itiraf ettiği bir partiden terörle arasına mesafe koymasını beklemek safdillikten başka bir şey değildi. Bu yüzden terör örgütünün Suriye ve Irak'ta sığındığı mağaralarda yok olurken yükselen feryadına HDP'lilerin ağıtlar ve yalanlarla iştirak etmesine şaşırmamak gerek.

Şaşırmamız gereken Demirtaş'ın yaptıklarının bedelini ödediği cezaevinden "kimyasal yalanını" paylaşması ya da örgütün arka bahçesi haline gelen Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın örgütün televizyon kanalında bu yalanı hararetle savunması değil.

Asıl şaşırmamız gereken Mehmet Ali Çelebi gibi terörle mücadele eden askerlerin tutunamayıp terk ettiği CHP'de aynı yalanı partinin milletvekillerinin ısrarla sürdürüyor olması.

PKK, Kuzey Irak'ta yok oluşun eşiğine gelip, sadece bir operasyonda en az 17 mensubunu kaybetmesinin acısını yaşarken, mağlubiyetinin öfkesiyle TSK'nın mağaralarda kimyasal silah kullandığı yalanına sığındı. Diyarbakır'ın orta yerinde kendisine boyun eğmeyen 16 yaşındaki Kürt genci Yasin Börü'yü lime lime doğrayan bir terör örgütünden beklenen bir hareket doğrusu. Evlatlarını isteyen Kürt analarını ölümle tehdit edecek kadar alçalan, kundaktaki bebeklerine varıncaya kadar binlerce Kürt'ü sırf kendisine itaat etmediği için katleden bir terör örgütü yalan söylemeyecek de ne yapacak?

Örgüte göre TSK kendilerine karşı "dozajı ayarlanmış, yüksek basınç ve ısıyı açığa çıkararak yıkıcı güce sahip ve dar alanda öldürücü etkisi bulunan, etrafa yayılmayan" bir bomba kullanmış. Evet, açıklamaları bu şekilde.

Milli Savunma Bakanlığı bu yalan kampanyasına karşı açıklama yaparak, TSK envanterinde bu tür silahların hiçbir zaman bulunmadığını duyurdu.

Oysa CHP'li Sezgin Tanrıkulu görüntüleri izlediğini ve TSK'nın kimyasal silah kullandığı iddiasını TBMM'ye taşıyacağını söylüyor. PKK'nın bile utana çekine, etrafından dolanarak söylediği bir yalanı CHP'li vekil göğsünü gere gere söylemekten çekinmiyor.

Tanrıkulu bu açıklamayı yaptıktan sonra soluğu İBB tarafından PKK'nın ailelerine yardım dağıtma işinde görev aldıkları için yargılanan DİAYDER üyelerinin duruşmasında alıyor. Üstelik tek değil, yanında bir başka CHP'li vekil Mahmut Tanal var.

PKK'lıların duruşmalarında onlar var. Örgütün bültenlerinde onlar var. Terörist cenazelerinde gözyaşı dökmek gerektiğinde onlar var. FETÖ'cülerin yayın organlarına kilit vurulduğunda panzerin önüne yatmak gerektiğinde onlar var.

Sahi CHP terörle arasına ne zaman mesafe koyacak? Yoksa mesafeler çoktan kalktı da biz mi çok safız?

<p>Televizyonlarda hayatını kaybeden Filistinlilerin  görüntülerine yer verilmiyor. İbranice yayınla

İsrail televizyonları katliamı nasıl anlatıyor?

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!