• $32,8201
  • €35,1732
  • 2476.71
  • 10736
30 Eylül 2022 Cuma

CHP raporcuları kendilerini savunuyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2012'de CHP'nin Tutuklu Gazeteciler Raporu'nu hazırlayan üç isimden biri.

Rapor 'tutuklu gazetecileri' konu edindiği halde, 'PKK/KCK'dan hükümlü' olduğu, PKK'nın propaganda medyasında çalıştığı belirtilmesine rağmen Dilşah Ercan'ın adı da raporda yer aldı.

Raporda imzası olan CHP Milletvekili Veli Ağbaba, raporu tanıtırken, "Tutuklu gazeteciler arasında terörist görmediklerini" savundu.

Dilşah Ercan, önce hükümlü olduğu suçun 'yatarını' çektikten sonra tahliye edildi.

Ercan, 10 yıl sonra, geçtiğimiz gün Mersin'de polis evine silahlı saldırıda bulunarak bir polis memurunu şehit etti.

Kamuoyunda, CHP'li milletvekillerinin, Ercan'ı PKK hükümlüsü olduğu halde hangi kanıta dayanarak 'terörle ilgisi olmayan tutuklu gazeteci' olarak tanıttığı sorgulaması başladı.

Aralarında AKŞAM'ın da olduğu birçok gazete, ironik başlıklar atarak "CHP'nin gazetecisi!" benzetmesi yaptılar.

***

Özel ve Ağbaba, kendilerini savunurken, 2012'de bu kişinin bugün terör eylemi yapacağını bilemeyeceklerini belirtti ve "FETÖ'cülerin darbeye kalkışacağının da bilinmediğini; listede bugün aklanmış ve siyaset yapmakta olan birçok kişinin daha bulunduğunu; teröristin AK Parti iktidarında serbest bırakıldığını" gerekçe gösterdi.

Ancak bu tutarlı değil.

- CHP ve raporu yazanlar, 'cezaevindeki bir kişinin 10 yıl sonra terör yapacağını önceden tahmin etmemekle' suçlanmıyor. Tepkinin nedeni, terör örgütü PKK'nın propaganda medyasında terör propagandası yapmaktan 'hükümlü' olan birinin, 'haksız tutuklanan masum gazeteci' listesine alınması.

Biraz daha açayım;

CHP'nin, HDP'ye 'terör örgütüyle arasına mesafe koymalı' çağrısında bulunduğu halde, kendi raporunda 'PKK medyası' ile 'PKK hükümlüsü' ile arasına mesafe koymaması.

PKK yanlıları 'kayırıldığı' için tepki gösteriliyor.

Bu kişi Mersin'de terör yapmasaydı, bu kayırma raporda kalacaktı.

Terör saldırısı, bu 'kayırma'yı acı biçimde Türkiye'nin gündemine getirdi.

***

Ayrıca;

- Teröristin cezaevinden çıkmış olması demokratik hukuk devleti yargısının işlediğini gösterir. Zira, hükümlü, suçunun cezası kadar hapiste kalır. Kaldı ki, CHP'liler de 'hepsini salıverin' diye rapor yazmıştı.

- FETÖ'cüleri emsal göstermek de tutarsız. Zira onlar hakkında 'terör hükümlüsü' kararı yoktu, maalesef 'devlet memuru'ydular! Üstelik, hükümete karşı FETÖ'leştiklerinde bu kez yine CHP kadroları tarafından 'savunuldular'...

15 Temmuz'da ülkenin gördüğü en vahşi ihanete kalkıştıkları halde, hâlâ CHP yönetimi tarafından savunuluyorlar!

- Ayrıca, 'masum gazeteci' listesine alınan diğer isimlerin aklanmış veya bugüne kadar teröre bulaşmamış olması, "PKK hükümlüsü ile FETÖ kumpasına uğrayanlar arasında ayrım gözetilmediği" gerçeğini değiştirmez.

***

Bir çarpıcı tutarsızlık daha var.

CHP'li Özel, iki hafta kadar önce, 15 Eylül'de, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ile atışırken, MHP'lilerin cezaevi ziyaretlerini hatırlatarak, "Biz, sizler gibi suç örgütlerinin koğuşlarına gitmeyiz" diye çıkışmıştı.

CHP'nin raporunda 'görüşüldüğü' belirtilen PKK'lılar 'suç örgütü' sınıfına girmiyor mu?

***

CHP kadroları, 'terörle arasına mesafe koymalı' dediği HDP'yi küstürmemek adına PKK hükümlülerine 'ayrıcalık' tanımıştır.

O 'ayrıcalığı' bir terör saldırısı ifşa etti.

Tıpkı CHP yönetici elitinin, seçimde HDP ile işbirliği yaptığı halde bunu inkar etmesi, ancak HDP'nin bunu ifşa etmesi gibi...

CHP yöneticileri şimdi HDP ile işbirliğinin yeni bir faturasıyla karşı karşıya.

CHP'yi savunduklarını iddia ediyorlar.

Hayır, kendilerini savunmaya çabalıyorlar.

Cumhuriyet'e, devletin ve milletin birliğine, Atatürk milliyetçiliğine, Türkiye'nin milli çıkarlarına sahip çıkan CHP seçmenini aldatmaya çalışıyorlar.

Çünkü onlar da partinin HDP yörüngesine girdiğinin farkında.

***

HDP'nin 'sırtımızı dayıyoruz' dediği terör örgütü YPG'nin maaşlarının ABD tarafından ödendiğini, FETÖ'nün karargahının da orada olduğu üzerinde biraz düşünmek zihin açıcı olacak.

Tabii, aynı YPG için bizzat CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'bize terör yapmıyor ki' diyerek masum gösterme çabasını da hatırlayarak...

KÖTÜ HABER: DÜNYANIN EN İYİ ÜLKESİ SIRALAMASINDA TÜRKİYE 4 SIRA DAHA YÜKSELDİ

ABD'de yayınlanan 'U.S. News & World Report'un geleneksel anketinde, 85 ülke, yaşam kalitesi, eşitlik, modernlik, sosyal adalet, yolsuzlukla mücadele, cinsiyet eşitliği, girişimcilik, iklim hedefleri gibi 73 ölçüte göre değerlendiriliyor.

Bu yıl ilk üç sırayı İsviçre, Almanya ve Kanada aldı. İlk 29 ülke, çoğunluğu AB üyesi ve ekonomisi gelişmiş ülkelerden oluştu.

Türkiye, 4 basamak yükselerek 30. sırada yer aldı.

Hindistan ve İsrail ile yine AB ülkeleri Polonya, Çekya, Macaristan, Estonya, Litvanya, Letonya, Slovakya ve Slovenya ise daha geride kaldı.

Türkiye, 2020 listesinde 75 ülke arasında 35. sıradaydı; 2021'de de KOVİD salgını etkilerine rağmen 78 ülke arasında 34. olmuştu.

Türkiye, 'Miras' alt başlığında 'zengin tarihi, harika mutfağı, kültürel ve turistik cazibe merkezleri' ile 7'nci, 'Güç' alt başlığında 17'nci, 'Hayat Kalitesi' alt başlığında 32'nci, 'Macera' alt başlığında ise 15'inci sırayı aldı.

Bu tip listelemeler 'batılı tercihlere' göre yapılır.

Türkiye listedeki sırasından çok daha iyi bir ülke.

Yani 'çok da şey etmemek' lazım.

Ama göbek hizasında düğmeleri patlattığı, kol boyu uzun, yakası dar geldiği halde gömlekte bile 'İtalyan' ölçütlerine uyma hevesinde olanlar için 'haber' değeri var bunun.

Bizim meslekte kötü haber iyi haberdir!

ÖZEL PKK'YA İTİBAR ETTİ, PKK 'O DA BİZDEN' DEDİ!

Özgür Özel, dün üçüncü kez kameraların karşısına geçerek, bu kez doğrudan AKŞAM'ı hedef aldı.

Savunmalarına ne ekleyecek diye dinledim.

Aynı şeyleri tekrarladı.

Sonra, araya 'saldırıyı CHP raporundaki kişinin yapmadığına yönelik açıklamalar var' cümlesini sıkıştırdı.

Bu açıklamayı terör örgütü PKK yaptı, ancak Özel 'kimin yaptığını' söylemeden, açıklamayı referans aldı.

Terör örgütünün açıklamasını internet sitelerinde ben de gördüm.

Saldırıyı yapan iki teröristin farklı kişiler olduğunu söylüyorlar.

Özgür Özel, 'devleti' değil terör örgütünü referans alıyorsa, teröristin söylediğine itibar ediyorsa, bunu CHP seçmeni değerlendirsin.

Ama aynı açıklamada, terör örgütü, Özel'in 'masum gazeteci' diye tanımladığı terörist için de 'görevi başındadır' diyor.

Özel, AKŞAM'a vuracağım diye terör örgütüne itibar ederek ve -velev ki doğru- örgüte o teröristin 'terörist' olduğunu teyit ettirerek bir kez daha partisini zor duruma düşürdü.

'CHP YARGISI' İMAL EDECEKLER

Özgür Özel, "CHP'nin gazetecisi!" başlığını atan AKŞAM'a ve diğer gazetelere dava açacaklarını açıkladı. "Bugün işlem yapılmazsa, yarın, seçimden sonra işlem yapılacak" dedi.

HDP desteğiyle iktidara geleceklerine o kadar eminler ki, 'parti mahkemeleri' kurmaya hazırlanıyorlar!

Ne kadar hukuka saygılı ve demokratik değil mi?

Bir suçüstü yakalanma hali saldırganlığı.

İlacı var mı bilmiyorum.

Kendisi eczacı, bilir.

<p>Devrek'te hayvancılık işi yapan Kayhan Ayvacı ve ev hanımı Rabia Ayvacı, düğün salonunda gerçekle

Düğünde damada takı yerine koyun hediye ettiler

Yetişen alıyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!