• $8,844
  • €10,3731
  • 496.762
  • 1384.68
6 Temmuz 2021 Salı

Başkan'ın adamları pazarlık malzemesi üretiyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, 2021 İnsan Ticareti Raporu'nda, Türkiye'nin Suriye'deki muhalif gruplardan Sultan Murat Tümeni'ni desteklediğini ve onların da 'çocuk asker' kullandığını öne sürerek, Türkiye'yi 'çocuk asker kullanan gruplara destek veren ülkeler' arasında saydı.

Rapora ilişkin ilk bilgiler 'ismi açıklanmayan bir dışişleri yetkilisi' üzerinden verildi.

Dışişleri Bakanı Antony Blinken henüz bir şey demedi ama yardımcısı Ned Price, "Raporu, Türkiye ile Afganistan veya diğer ortak çıkarlarımız konusundaki yapıcı görüşmelerle ilişkilendirmek istemiyorum" dedi.

Suriye'deki iç savaş 10 yıldır sürüyor.

Bugüne kadar PKK/YPG ve daha sonra ABD'nin onayından geçen isimle Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) çocuk savaşçı kullandığı, tamamını da ailelerini tehdit ederek zorla kaçırdığı biliniyor.

Bu durum Birleşmiş Milletler İnsan Ticareti Raporu ve Silahlı Çatışmalarda Çocuklar özel raportörü ile İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) tarafından onlarca raporla tespit edilmiş.

Ayrıca, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın söz konusu yıllık raporlarında da defalarca yer almış.

ABD bugüne kadar bunu kendi raporuna koyarken kendisini YPG veya kendi verdiği isimle SDG ile ilişkilendirmiş mi, hayır!

Peki yeni raporunda, YPG veya SDG'nin bu 'suçlarına' yer vermiş mi, hayır!

Ya, Sultan Murat Tümeni daha önce ABD raporlarında 'çocuk asker kullanımı' konusunda yer almış mı, -açık kaynaklara göre- hayır!

Bu grup, 10 yıllık bir çatışmada, en büyük DEAŞ, Rejim ve YPG/SDG saldırılarının, katliamlarının yaşandığı yıllarda çocuk savaşçıya ihtiyaç duymamış da, bugün mü duymuş?

Benim için gerekçe açık.

ABD, Türkiye'ye karşı 'pazarlık gücünü' artırmak için malzeme üretiyor.

Çünkü Türkiye, ABD'nin kullandığı ve terörün yanı sıra çocuk savaşçı kullanmak, halkları göçe zorlamak, adam kaçırmak, cinayet gibi suçları uluslararası raporlara girmiş YPG örgütünün ipliğini her gün pazara çıkarıyor.

PKK'ya karşı Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki Kürt halkından istihbarat desteği alarak elebaşlarını bulundukları yerde bulup etkisiz hale getiriyor.

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ve Irak hükümetinin desteğini alıyor.

Kendi geliştirdiği İHA ve SİHA'larla takip ve imha gerçekleştirebiliyor.

Sadece PKK/YPG değil, FETÖ gibi elebaşı ABD tarafından korunan terör örgütlerinin elebaşlarını farklı ülkelerden alıp Türk yargısına teslim edebiliyor.

Yeni ABD yönetimi, Türkiye ile işbirliğinden söz ederken, aynı zamanda, aslında kendi kullandığı bütün kirli yöntemleri de Türkiye'ye yamamaya çalışıyor.

Bu yüzden, ABD'nin son raporunu AKŞAM'da 'yüzsüzlük' diye manşet yaptık.

Dışişleri Bakanlığı da aynı gün akşam saatlerinde 'ikiyüzlülük' nitelemesiyle raporu reddetti.

Yazıyı kanıtlar, belgeler, raporlar, tarihler ve tanıklarla uzatmak istemedim.

SDG YPG'den, YPG de PKK'dan farklı bir örgüt değil.

Ancak 'ayrı ayrı' olarak bile PKK ve YPG'nin çocuk savaşçı, çocuk ve insan kaçırma, insan ticareti, insanları zorla yerlerinden etme ve terör eylemlerine ilişkin uluslararası raporlara kısa bir Google taramasıyla erişebilirsiniz.

Aynı şekilde, terör örgütünün internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından yayınlanan öldürülmüş terörist kimliklerine bakın, ölüm tarihlerindeki yaşları ile örgüte katılım tarihini karşılaştırın, çoğunun çocuk yaşta örgüte alındığını göreceksiniz.

Arada, 28 Şubat 2017'de ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'na ait twitter hesabından yayınlanan fotoğrafta çocuk teröristleri görünce de şaşırmayın.

Kırgızistan'dan lider FETÖ'cü almak

Bu yazıyı yazarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT'in FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı'yı da yurtdışında yakalayıp getirdiğini açıkladı.

İnandı, Kırgızistan merkezli olarak örgütün Orta Asya sorumluluğunu yapıyordu.

Kırgızistan, bir dönem

FETÖ'nün 'ele geçirdiği' ülkelerden biriydi.

Artık oradan da lider konumundaki FETÖ'cüler getirilebiliyor.

Türkiye, terör örgütlerini 'kullanılamaz' hale getiriyor, teröristleri de, onları koruyan ülkeler nezdinde de 'taşınamaz yük' haline getiriyor...

Ve maalesef, bunu 'müttefiklerine rağmen' yapıyor.

ABD'nin son raporunu buradan okuyun.

<p>Görüntüler İspanya'ya  bağlı Kanarya Adalarından. Cumbre Vieja Yanardağı'nda patlamaların şiddeti

Patlamaların şiddeti artıyor

''Yola çıkmalı'' dedirten 5 film

Mezarlıkta toprağa yarı gömülü halde bulundu!

Kilo vermek isteyenler dikkat! Limon diyetiyle ayda 10 kilo vermek mümkün