• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
9 Mayıs 2023 Salı

Terörün gölgesinden güneşin aydınlığına

Bıçak kemiğe dayanana kadar sabreder bu millet. Aşağılanmaya, hor görülmeye bir yere kadar tahammül eder. Fakat vatanına, bayrağına, bağımsızlığına ilişmeye görsün birileri tufan olur, kasırga olur. Duramaz kimse önünde. Bentleri çiğner aşar.

Ak Parti'nin İstanbul'da düzenlediği miting böylesi bir volkan patlaması gibiydi. Ülkemiz tarihinde bir partinin düzenlediği en büyük mitinge resmi rakamlara göre 1 milyon 700 bin kişi katıldı. Alana giremeyen yüz binlerce insan adeta sel gibi caddelere aktı. Böylesi bir meydan okuma son yüzyılda ancak İzmir'in İşgali üzerine 1919'da Sultanahmet'te düzenlenen mitingle mukayese edilebilir.

Bu bir seçim mitingi değildi. Türk Milleti'ne Batılı efendilerinden aldığı destekle 40 yıldır kan kusturan bölücü teröristlerin muhalefetin liderine verdiği desteğe bir cevaptı. Kılıçdaroğlu'nun CIA için çalışan ABD'li şirkete vermeye vaat ettiği Atatürk Havalimanı'ndan yükselen ses, tıpkı Halide Edip'in 104 yıl önce Sultanahmet'in kubbelerinde yankılanan sesine benziyordu.

Şöyle diyordu o gün Kuvvayı Milliye'nin gür sesi Halide: "Türkiye'nin istiklal ve hayat hakkını alacağı güne kadar hiçbir korku, hiçbir meşakkat önünden kaçmayacağız. Yedi yüz senelik tarihin ağlayan minareleri altında yemin ediniz!"

Pazar günü milyonlar, darbecilerin tanklarına, milletin üzerine ölüm kusan uçaklarına direnen liderinin önünde bir kez daha söz verdi: "Ülkemizi böldürtmeyeceğiz. Bayrağımızı Afrin'den Karabağ'a; Libya'dan Diyarbakır'a kadar semâmızda dalgalandırmaya devam edeceğiz."

Erdoğan'ın devrilmesiyle "Hilâl'in parçalanacağını" yazan Batı basınına karşı büyük bir meydan okumaydı bu. İktidara gelebilmek için millete değil, PKK ve FETÖ'nün desteğine bel bağlayan Kılıçdaroğlu yaptığı hesabın Anadolu duvarına tosladığını anladığında iş çoktan geçmiş olacak.

Erdoğan'ın başarısı da burada. Sadece dindar muhafazakâr kitleleri değil, vatanına sevdalı Türk milliyetçilerini, İslam birliğini savunan Milli Görüşçüleri, kalpaklı Atatürkçüleri, vatansever solcuları ve bölücülere karşı bir dağ gibi duran Kürtleri tek bir cephede toplamayı başardı.

Artık herkes pazar günü yapılacak bu seçimin kutuplaşan iki cephe arasında değil, emperyalistlerin Türkiye'ye biçtiği rolü kabullenenler ile bu deli gömleğini parçalamaya yemin etmiş, tarih boyu bağımsızlığını pazarlık konusu etmemiş insanlar arasında geçeceğini anlamış durumda.

Batı'da "Erdoğan gitmeli" manşetleri atanlara, "15 Mayıs günü yüzümüzü yeniden Batı'ya döneceğiz" diyerek selam çakan Kılıçdaroğlu'na "tam bağımsız Türkiye" sloganıyla cevap veren milyonlar seçimin kaderini belirleyecek.

Yaşayacakları hezimete çok yaklaştıklarını anlayan yamalı bohça koalisyonu, milletin İstanbul'da verdiği bu görkemli mesaj karşısında bazı provokatif hareketlere girişebilir. Fakat bu çirkin eylemleri sadece mağlubiyetlerinin ardından kötü birer anı olarak hatırlanacaktır.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda parıldayan güneşi selamlamak için hâlâ çok geç değil. Aklı olan terörün gölgesinden, güneşin aydınlığına yol alır.

<p>Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı... Sizce bu  gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?<

Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı… Sizce bu gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!