• $31,1205
  • €33,8072
  • 2032.99
  • 9374.36
12 Aralık 2023 Salı

Sahi biz İsrail'in hangi mallarını boykot ediyoruz?

Şüphesiz boykot etkili bir silahtır. Fakat sanırım biz boykot olayını doğru anlatamadık. Siz bir markete gittiğinizde raflarda İsrail'de üretilmiş tek bir ürüne rastladınız mı? Göremezsiniz. Çünkü yok.

İsrail 60 milyar dolarlık ihracatıyla Türkiye'nin dörtte biri bile değil++. Dünyada 46. sırada. Şili ve Slovakya bile daha fazla ihracat yapıyor. İsrail'in ekonomik ve siyasi gücü, ürettiği mallarından değil; kendisini destekleyen sermaye ve iğfal ettiği siyasi aparatlarından geliyor.

İsrail'in gerçek malları, servetlerini Siyonizm yolunda fütursuzca harcayan büyük sermaye sahipleridir.

İsrail'in gerçek malları, kalemini ve nefesini Filistin soykırımını desteklemek için kullanan hayâsız insan müsveddeleridir.

Boykot etmemiz gereken bunlardır.

Gazetecilik kisvesiyle 12 Eylül'den 28 Şubat'a, 27 Nisan muhtırasından 15 Temmuz ihanetine kadar tüm darbeleri destekleyenler tam ve katışıksız birer İsrail ürünüdür. Raflarda gördüğümüz granül kahveden, ketçap ve çamaşır suyundan daha sahici ve daha zararlı Siyonist ürünler bunlardır.

28 Şubat koskoca bir neslin üzerinden buldozer gibi geçmesine, siyasi hayatımızı felce uğratmasına rağmen gazetelerinde, yaslandıkları köşelerde hâlâ utanmadan darbeleri alkışlayanlardan daha berbat toksik madde var mıdır?

1980'den bu yana yaşadığımız son üç darbenin de İsrail tarafından desteklendiği apaçık bir şekilde ortadayken, ülkemizde İsrail adına lobicilik yapan kirli isimleri belleğimizden kazımak yerine, itibarlarını artırmaya çalışmanın kime faydası var?

Ne beyhude bir çaba bu.

Öyle bir cüruf ki bu habis ur, darbenin en koyu anında başörtülü öğrencileri, alınları secdeli memurları fişlemenin hayati vazifesi olduğunu ilan etmişti. Kırk hamamın kurnası yıkayamaz bu necaseti.

Devlet elbette herkesin, her kesimin devleti. Sağcının, solcunun, düşkünün, varsılın hatta mücrimin dahi. Bu topraklarda yaşayan her insanla müşterek bir nokta bulabiliriz aramızda. Başını işret meclisinden kaldırmayanların bile, söz konusu vatanın ikbâli olduğunda nasıl canından vazgeçtiğini görmedik mi?

Fakat varlığını Türkiye düşmanlarının varlığına armağan edenlerle, benliğini İsrail ve Amerika'nın kapısında paspas eyleyenlerle neden bir teşrik-i mesaimiz olsun?

İsrail'in mallarını boşuna raflarda aramayın. Onlar ekranlardan üzerimize çirkefini sıçratmakla meşgul. Siz siz olun, İsrail'in bu tefessüh etmiş mallarını boykot etmeyi unutmayın.

<p>Kaza, akşam saatlerinde Kazımdirik Mahallesi 169 Sokak Küçükpark mevkiinde meydana geldi. İddiaya

İzmir'de korkunç kaza! Motosiklet kaldırımda yürüyenlerin arasına daldı

Türkiye'nin yerli savaş uçağı! KAAN ''görünmez'' olacak!

Atık lastikler geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılıyor

Türkiye büyüklüğünde buz eridi! Antarktika'daki Türk Bilim İnsanlarından yeni rapor