• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
30 Ağustos 2022 Salı

Gündemi kim değiştiriyor?

Üçüncü sınıf bir pop şarkıcısının imamlara ve İHL öğrencilerine karşı yaptığı çirkin hakarete karşı insanlarımız haklı olarak seslerini yükseltince, CHP lideri başta olmak üzere "helalleşme tiyatrosu"nun aktörleri sahne alıp, küfürbaza arka çıktılar. Haliyle saldırganın sakil tavırlarından çok, işlediği suçu savunanların pişkinlikleri konuşuldu. Fakat içinde bulundukları ikiyüzlü tavrın ifşa olmasından rahatsızlık duyanlar hemen feveran ettiler: "Gündem değiştiriyorlar."

Onlara göre bu çirkinlik değil, bir suç örgütü liderinin sığındığı otel odasında çektiği videolar konuşulmalıydı. Muharrem İnce'nin deyimiyle 1 mangırlık CHP medyası 24 saat boyunca kesintisiz mafya bülteni gibi hareket ederek, ortalığa iftiraları, gizlice çekilmiş aile kavgalarını, sahte yazışmaları döküverdiler.

Ortada bir suç iddiası varsa savcılıklara götürürsün, şikâyet edersin. Bunlar Kılıçdaroğlu'nun içi "boş dosyalarla" evinin mutfağından yaptığı yayınların sadece kötü birer kopyası gibi. Bürokratlardan kendisine evrak yağdığını iddia eden Kemal Bey, savcıya gitmek için neyi bekliyor? Terör suçundan hüküm giymiş Demirtaş'ı kendisini yargıç yerine koyup serbest bırakacağını vaat eden kişi yoksa hayallerini süsleyen kendine uygun bir yargı düzenini mi bekliyor? Öyleyse daha çok bekler.

Çünkü kendi iktidarlarında kurdukları "militan vesayetçi yargı düzeni" çoktan yıkıldı. "Hakim ve savcı alırken kadroları örgütüme vermeyip de milliyetçilere mi verseydim" diyen CHP'li Moğultay ve Seyfi Oktay'ın ideolojik ve taraflı yargısı artık geride kaldı.

Öyleyse neden firari bir suç örgütü liderinin sözlerinin peşine düştü 6'lı masa? Neden devletin zirvesi Malazgirt'in yıldönümünde Anadolu'yu vatan kıldığımız meydandan dünyaya birlik mesajı verdiği sırada gündemi değiştirirler? Ordumuz PKK'ya yönelik en büyük askeri operasyonun arifesindeyken; Yunan, eteğine sığındığı efendisi ABD'nin kışkırtmasıyla Ege'de bize karşı yığınak yaparken, muhalefet Büyük Taarruz'un yıldönümünde Ahlat'tan, Malazgirt'ten yükselen meydan okumamız neden duyulmasın ister? Gündemi kim değiştirmek istiyor? Neden?

Çünkü son birkaç yıldır ülkemizde teröre ve suç şebekelerine karşı amansız bir mücadele veriliyor. Coğrafi konumu sebebiyle uyuşturucu trafiğinin en yoğun olduğu güzergâhlardan birisi olan ülkemizde mafya bozguna uğruyor. Bölücü terör örgütü eylem yapamaz, teröristler sığındıkları mağaralardan başını kaldıramaz hale geldi. FETÖ 15 Temmuz'da bozguna uğradı. On binlerce militanı cezaevlerinde hesap veriyor, kalanları ise firarda.

Sadece birkaç güne bakalım. İstanbul Gümrük Müdürlüğü Ambarlı Limanı'nda düzenlediği operasyonda 12 milyon adet uyuşturucu hap yakalayarak Lübnan ve BAE bağlantılı uluslararası mafyaya tarihi bir darbe indirdi. Aynı tarihte Gaziantep'te güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda bir uyuşturucu şebekesi çökertilip 30 kişi tutuklandı; Van'da bir başka uyuşturucu kaçakçısı gruba baskın yapılıp 4 üyesi yakalandı.

Buna karşılık, Batman ve Sason'da yıllar sonra ilk defa gençler terör korkusu olmadan dağlarda piknik yapmaya çıktı. Bir zamanlar terör örgütünün kamp kurduğu Şırnak Bestler'deki Hezil Çayı artık vatandaşların özgürce dinlenebileceği bir mesire alanı haline geldi. Terörden temizlenen Hakkari-Irak sınırındaki Balkaya Dağları'nda yıllar sonra ilk defa insanlar mantar ve ışgın toplamaya çıktı.

İşte defalarca toplanıp, ülkenin sorunlarına somut hiçbir çözüm önerisi getiremeyen, aylardır kendi aralarından bir aday dahi çıkartamayıp, sadece milletvekili koltuğu pazarlığı yapan muhalefet tüm bu gerçekleri örtebilmek, gündemden düşürebilmek için bir suç örgütü liderinin ağzının içine bakıyor. Sonra da gerçekleri konuşanları gündem değiştirmekle itham ediyor. Pişkinliğin de böylesi.

Çetelerin çöplerine umut bağlayanlar gündem değiştirdiğimizi iddia ederek rahatsız olabilirler. Fakat değişmez gündemimizi hatırlatarak, Yunan'ı ve efendilerini bozguna uğrattığımız 30 Ağustos zaferimizi tebrik ederim.

<p>Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?</p><p>Her şey saniyeler içinde oldu.</p><p>Yolculardan bir b

Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından resmi törenle karşılandı.

Kadir Ezildi nişanlandı! Arabada gelinin yanında oturmayınca sosyal medyada senaryolar yazıldı

Giresun'da sağanak nedeniyle bir ev yan yattı