• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
15 Nisan 2023 Cumartesi

Bombalarla yıkamadıkları yere listelerle giriyorlar

Dünyada terör örgütlerinin ülke yönetimini belirleyen seçimlerdeki kararının ne olduğunun konuşulduğu Türkiye'den başka bir ülke var mıdır? Her gün PKK terör elebaşları bir yanda, FETÖ elebaşları diğer yanda seçimler hakkındaki görüşlerini açıklıyor, ülkenin medya kuruluşları dakika dakika bu beyanatları haberleştirip yorumlamak zorunda kalıyor. Bundan daha fazla utanç duyulacak bir şey var mıdır?

Sanırım var. Yönetime talip olan muhalefetin ortak adayının açıkça terör örgütleri tarafından desteklenmesi. Kılıçdaroğlu'ndan beklenen şey "Siz kimsiniz? Sizin desteğinizle şeytanınkinin hiçbir farkı yoktur" şeklinde konuşmaktı. Fakat yapamadı. Nasıl yapsın?

Bir yanda "Öcalan'a özgürlük kırmızı çizgimiz" diyen HDP'nin desteğine, diğer yanda tüm FETÖ'cülere kaybettikleri makamları geri vermeyi vaat eden küçük sağ partilerin desteğine muhtaç durumda. Yalnız o mu? İyi Parti de esir alınmış durumda. Yoksa FETÖ operasyonunda gözaltına alınırken örgütün propaganda sorumlularından Ekrem Dumanlı'yla dayanışmak için kolundaki saati çıkartıp hediye eden İdris Naim Şahin'i aday gösterir miydi?

Öyle görünüyor ki, 6'lı masanın tüm partileri bir şekilde karar verme yetilerini örgütlere teslim etmiş durumdalar. FETÖ CHP listeleri sayesinde bombayla yıkamadığı TBMM'ye kapıdan girmiş olacak. HDP sayesinde PKK destekçilerinin ve Esad rejiminin paralı askerliğine soyunan sol terör örgütü yandaşlarının cirit attığı Meclis'te artık FETÖ de grup kurabilecek.

CHP destekçisi yazarlar, PKK elebaşlarının giderek daha da pervasızlaşan açıklamalarının iktidara yaradığını söylüyorlar. Ne yapabilir mesela iktidar? Ağızlarını mı bantlasın? Hoş, imkân buldukça koli bandıyla çevirip sarı torbalara dolduruyor. Fakat mesela Karamollaoğlu'na "Kılıçdaroğlu'nu desteklemeniz mühim. Bu sayede TSK Suriye ve Irak'tan çekilebilir" diyen İran'ın Büyükelçisini susturmak için ne yapmak gerek. Bir öneriniz var mı? Ya "sandıkta muhalefeti destekleyerek Erdoğan iktidarını yıkacağız" diyen Biden'ı nasıl susturalım?

Anlamadıkları şey şu: Tüm bu Türkiye düşmanları sustuğunda gerçek ortadan kalkmış mı olacak? Kılıçdaroğlu "terörün kökü kuruyana kadar Irak ve Suriye'de operasyonlarımız sürecek" diyebilir mi? "FETÖ'cüler cezalarının sonuna kadar hapishanede kalacak. Bu millete ettikleri zulmün bedelini ödeyecekler" diyebilir mi? "Ne AİHM, ne de AGİT. Kimse bizden teröristbaşını affetmemizi beklemesin" diyebilir mi? Elbette hayır. İşte hakikat bu kadar açık.

Farkında mısınız? Türkiye'de bir gölgeler mücadelesi yaşanıyor. İyi Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu'nun ifadesiyle bir taraf "terörün gölgesi altında" buluşuyor. Ya diğer taraf? Cumhur İttifakı'na katılan Demokratik Sol Parti lideri Önder Aksakal şöyle söylüyor: "Bu seçim geçmiş dönemlerdeki gibi bir sağ-sol seçimi değil, vatan millet seçimidir. İnşallah 14 Mayıs'ta vatanımızı küffara teslim etmeyeceğiz"

Ülkenin solcusundan sağcısına, milliyetçisinden muhafazakârına kadar diğer tarafta toplananlar ise bağımsızlığın sembolü haline gelen Ayasofya'nın gölgesi altında buluşuyor.

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu

Kapış kapış gidiyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…