• $33,0781
  • €36,1637
  • 2608.64
  • 11139.5
27 Ağustos 2022 Cumartesi

Bölücünün kuyrukçuları

Toplumumuzda en küçük bir karşılıkları hiçbir zaman olmadı. Katıldıkları seçimlerde yüzde 0'ın altında bir oranın üzerine hiç çıkmadılar. Fakat girdikleri her ortamda en çok bağıran, en çok kavga eden yapıları ve bağlılarının en hızlı çirkefleşebilme kabiliyetleri sayesinde asalak gibi yapıştıkları bir siyasi hareket bulmakta hiç zorlanmadılar.

Kimden mi bahsediyorum? Kendi aralarında sürekli kavga ederek daha da küçülen ve neredeyse alfabedeki tüm harfleri kullanarak örgüt içinde örgüt kuran sol-sosyalist ve komünist yapılardan.

Öylesine bir kuyrukçu olma halleri vardır ki, bu durumun ontolojik izahını dahi yapıp bulundukları hali meşrulaştırabilirler. Hatta onlara göre bu durum Lenin'in bir çıkarsamasıdır ve övülecek bir haldir. Kuyrukçuluk yaparken taleplerinizi dillendiriyor, propagandanızı yapıyor, kısaca renginizi verebiliyorsanız doğru yoldasınızdır.

Esedperestlikten, başörtüsü ve İmam Hatip karşıtlığına; PKK'yı ezdiği için Mehmetçik'e düşmanlık beslemekten, Yunan ve Ermeni tezlerini müdafaa etmeye kadar geniş bir nefret skalasına sahip bu sol yapılar nasıl oluyor da seslerini bu kadar duyurabiliyorlar? Barış Atay, Erkan Baş, Ahmet Şık gibi seçimlere girse ancak birkaç yüz oy alabilecek kişiler nasıl olur da milletvekili olup, dokunulmazlık zırhına bürünüp halkın üzerine sürekli nefret kusabilirler? PKK'nın siyasi sözcüsü HDP sayesinde.

HDP Kürt halkının duygularını istismar ederek topladığı oyların bir kısmını Kandil'in talimatları doğrultusunda bu marjinal sol yapılara dağıtıyor. Diyarbakırlı, Hakkârili Kürt seçmen kendisine gerici diyen, aşağılayan, tahkir eden bu kişileri seçip Meclis'e gönderiyor. Ne yaptığının farkında bile değil. Tıpkı, HDP kortejinde eline tutuşturulan LGBT bayrağını sallayan beyaz tülbentli teyze kadar farkında değil.

Fakat 24 saat ırkçılık ve şiddet karşıtlığı, eşitlik, adalet mavalları okuyup, ülkedeki en büyük terör eylemlerini yapan, bölücülüğün dibine vuran bir siyasi yapının listelerine adını yazdıran bu küçük solcular her şeyin farkında.

Son yıllarda hiçbir seçime kendi başlarına girmedikleri için gerçek karşılıklarını bilmiyoruz. Fakat Erkan Baş'ın partisinin üye sayısı 8.200. Evet yanlış duymadınız, bir milletvekilinin ortalama 60 bin oy ile seçilebildiği ülkede toplam üye sayısı bu.

İşte bu yüzden mangalda kül bırakmayan açıklamalar yapıp soluğu yine HDP'nin kapısında aldılar. EHP, EMEP, SMF, TİP ve TÖP, HDP ile seçim ittifakı yapma kararı aldı. Biliyorum pek çoğunuz bu isimleri hiç duymadı. Öğrenmeye de gerek yok zaten. Kısa bir süre sonra kendi aralarında son derece teorik (!) bir konu yüzünden tartışır ve alfabedeki diğer harflere yelken açarlar.

Kandil'in himayesinde aldıkları koltuklardan yine parmaklarını sallayıp "az kaldı cumhur ittifakının bu gerici-faşist düzenini yıkacağız" diye efelenecekler. Fakat sol için fark etmez: Kimi zaman bölücünün kuyrukçusu olur, kimi zaman darbecinin aparatı. Değişmeyen tek özellikleri, her daim halkın ve değerlerinin düşmanı oldukları.

<p>İstanbul Gayrettepe'de tadilatta olan gece kulübünde meydana gelen ve 29 kişinin yaşamını yitirme

Beşiktaş'ta 29 kişinin can verdiği yangının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)