• $15,9737
  • €16,841
  • 940.378
  • 2393.61
16 Ocak 2014 Perşembe

Vurun Halk Bankası‘na!

Bu rakamlar 17 Aralık operasyonunda hedef tahtası haline getirilen Halk Bankası'na ait. Aradan geçen 11 yılda bankanın nereden nereye geldiğinin en önemli göstergesi olan bu rakamlar insanın yüzüne tokat gibi çarpıyor. Banka, bırakın kâr etmeyi, büyümeyi, geçmiş dönemlerden kalan zararları sıfırlamış durumda.
Halk Bankası'nı karalamaya çalışanların büyük bir hafıza kaybı yaşadığını düşünüyorum. Bundan 10 yıl önce bu bankalar görev zararları ve batık kredilerle anılırdı. Bugünkü tablo ise çok farklı. Böyle bir değere sahip çıkılacağına itibarı yerle bir ediliyor.


Bu köşede cemaate yakın bir bankanın içinde bulunduğu duruma dikkat çektiğimizde ortalık yangın yerine çevriliyor. Eleştiriler neredeyse linç kampanyasına dönüşüyor.
Halk Bankası'na yapılan büyük kumpasın arkasında uluslararası bir komplonun olduğu çok açık. Ancak, bu komploya alet olanları görünce insanın aklına bazı sorular takılıyor.
Örneğin; bu karalama kampanyası Halk Bankası'ndan umduğunu bulamayanların, istediğini alamayanların bir oyunu mu?
Böyle bir karalamayı sadece uluslararası bir komploya bağlamak büyük bir saflık olur.

28 Şubat tiyatrosu

Yakın tarihimizin karanlık günlerinin yargılandığı dava tiyatro oyununa döndü. 'Postmodern darbe' olarak nitelendirilen 28 Şubat davasından bahsediyorum. Tek bir tutuklunun kalmadığı davanın son duruşmaları boş sıralar önünde yapılıyor. Her yönüyle eksik olan bu davanın medya ve sermaye ayağının soruşturulacağını öğrenmek az da olsa insanın içini rahatlatıyor. Darbe işbirlikçilerinin 'medya ve sermaye ayağı' dediğimde 'şimdi nereden çıktı bu, içi niye rahatlıyor' diye sorduklarını duyar gibiyim. Bugün isim vererek 'bavullarınızı toplayın' önerisinde bulunanların yarın bu soruşturma başladığında ne toplayacağını hepimiz göreceğiz. Bugün Türkiye'yi yeniden dizayn etmeye çalışan 'paralel yapı'ya benzer örgütlenmelerin, o dönemde de devrede olduğundan en ufak bir şüphem yok. Bugün ortalıkta dolaşan telefon konuşmalarında verilen talimatları görünce, 28 Şubat sürecinde de neler olduğunu merak etmeden duramıyor insan.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister