• $13,3585
  • €15,1504
  • 789.58
  • 2014.21
24 Mart 2017 Cuma

FETÖ’nün siyasi ayağı zaten belli; CHP

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun son olarak iki gazeteye verdiği röportajlarda, özellikle FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması gerektiği yönündeki açıklamalarına çok şaşırdım. Oysa Kemal Bey, ihanet örgütünün siyasi ayağını görmek istese, etrafına bakması yeterli olacak. Girişi çok fazla uzatmadan örneklere geçmek istiyorum.

FETÖ’nün kaset komplosuyla CHP’nin başına geçti:

Emniyet tarafından hazırlanan fezlekede, Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına geçmesini sağlayan kaset komplosunun FETÖ tarafından yapıldığı ortaya çıktı. 10 Mayıs 2010 tarihinde bir internet sitesinden servis edilen gizli kamera görüntülerinin ardından Deniz Baykal, CHP Genel başkanlığından istifa etmek zorunda kalmış, onun yerine önce aday olmayacağını açıklayan, ancak ertesi gün aday olan Kılıçdaroğlu CHP’nin başına geçmişti.

DANIŞMANI FETÖ'CÜ

Danışmanları FETÖ’den tutuklandı:

Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Doç. Dr. Fatih Gürsul, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine 6 Aralık’ta Ankara'da FETÖ şüphelisi olarak gözaltına alındı. Kırmızı listede ByLock kullanıcısı olduğu iddiasıyla mahkemeye çıkarılan Gürsul, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kılıçdaroğlu’nun bir başka danışmanı gazeteci Murat Aksoy da, FETÖ’nün medya ayağına yönelik düzenlenen soruşturma kapsamında tutuklandı. Darbeyi aylar öncesinde bildiği öne sürülen Aksoy, 2015’in Eylül ayında Halk TV’de katıldığı bir programda “Şu anda Ankara’da bazı şeylerde darbe seçeneği bile konuşuluyor” açıklamasında bulunmuştu.

GÜLER İTİRAF ETTİ

CHP’li vekil FETÖ ittifakını itiraf etti:

CHP eski İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, 15 Aralık 2014’te katıldığı bir programda, CHP’nin 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde FETÖ ile ittifak yaptığını söyledi. "Her ne kadar parti yönetimimiz inkar etse de 30 Mart seçimlerinde bir ittifak yaptı, cemaatle ittifak yaptı. İllerde ve ilçelerde cemaatin çeşitli unsurlarının Cumhuriyet Halk Partisi'yle yürüdüğünü hepimiz gördük" diyen Güler, partiden aforoz edilince Ocak 2015’te CHP’den istifa etti.

'Tankların önüne yatarım' dedi ama 15 Temmuz gecesi Bakırköy’de saklandı:

Her seferinde tankların önüne yatmaktan çekinmeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu’nun darbe gecesi Bakırköy’de saklandığı ortaya çıktı. Darbe gecesi İstanbul’a gelen Kılıçdaroğlu, 23.00 sıralarında indiği Atatürk Havalimanı’nda, askerlerin alanın önünde olduğunu görünce direnmek yerine apar topar aracına binip Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitti. Darbe bastırılana kadar da orada kaldı.

‘Asıl darbe OHAL’ diyerek, 15 Temmuz’u oyun gibi göstermeye çalıştı:

Kılıçdaroğlu, kanlı kalkışmanın ardından gerek grup toplantılarında gerekse katıldığı programlarda, “15 Temmuz kontrollü darbe girişiminden sonra, 20 Temmuz'da gerçek darbe yapıldı. 20 Temmuz’da hiç kimsenin unutmaması lazım. Parlamentodan OHAL yetkisinin alındığı tarih” diyerek, darbenin bir oyun olduğu algısını oluşturmaya çalıştı.

MİTİNGDE ALKIŞLATTI

FETÖ tutuklularını mitingde alkışlattı:

CHP lideri, geçen aralık ayında Adana'da düzenlediği mitingde Ergenekon ve Balyoz davalarında önemli rol oynayan FETÖ sanıkları Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ı anons ettirerek partililere alkışlattırdı. Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’cülere sahip çıkmasına CHP’li vekiller bile sert tepki gösterdi.

CHP’li Berberoğlu ve Erdem için fezleke hazırlandı.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında, Adana ve Hatay'da durdurulan MİT TIR'ları görüntülerini Can Dündar'a verdiği gerekçesiyle iddianame hazırlandı. "FETÖ'ye bilerek isteyerek yardım etmek" ve ‘casusluk’la suçlanan Berberoğlu için hazırlanan iddianamede savcı 18 yıl istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında ise, FETÖ’nün yayın organlarından Karşı gazetesi operasyonu çerçevesinde fezleke hazırlandı. Fezlekede, Erdem'in dokunulmazlığının "Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs", ‘terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım etmek’ ve ‘gizli kalması gereken bilgileri ifşa ve yayımlama’ suçları kapsamında kaldırılması istendi. Gazete, 25 Aralık kumpas dosyasındaki tape ve görüntülerin yayımlanmasında önemli bir rol oynamıştı.

SİPER OLDULAR

CHP’li vekiller FETÖ eylemlerinde hep ön saflarda yer aldı:

CHP’li vekiller Eren Erdem, Mahmut Tanal ve Barış Yarkadaş gibi isimler, FETÖ’ye yönelik soruşturmalara karşı adeta cansiperane karşı koymaya çalıştı. FETÖ’ye bağlı televizyonların, ajansların, gazetelerin, bankaların kapatılması sırasında en ön sırada güvenlik görevlilerine karşı duran Erdem, Tanal ve Yarkadaş, darbe öncesi soruşturmalarda FETÖ’cülere gerek emniyet, gerekse adliye safhalarında destek verip sahip çıktı.

Kemal Bey, bunlar sadece birkaç örnek… TESEV yıllarınıza dönmek dahi istemiyorum. Eğer, FETÖ’nün siyasi ayağını merak ediyorsanız, bunlara bakmanız yeterli...

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında