• $8,5687
  • €10,1377
  • 495.761
  • 1360.75
25 Ocak 2015 Pazar

Derin ittifak Pensilvanya’nın ‘merkez’inde toplanıyor

CHP ve MHP’de aradıklarını bulamayan muhalif isimlerin Pensilvanya destekli kurulan Merkez Partisi’ne geçmek için harekete geçtikleri iddia edildi. Bu isimler arasında Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Mustafa Sarıgül, CHP’den istifa eden Milletvekili Ercan Cengiz ve Aydın Ayaydın’ın olduğu öğrenildi.
Derin ittifaklar Haziran seçimlerinde AK Parti’ye karşı yeni adreslerini buldu. CHP ve MHP’den umudunu kesen muhalif isimlerin Haziran ayındaki seçimlere Pensilvanya destekli kurulan ve Genel Başkanlığını Prof.Dr. Abdurrahim Karslı’nın yaptığı Merkez Parti çatısı altında girmeye hazırlandıkları iddiaları kulisleri hareketlendirdi.

SÜPRİZ İSİMLER VAR

Merkez Partisi’ne katılacaklar arasında sürpriz isimlerin adı geçiyor. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın da bu partide siyaset yapmaya hazırlandığı öne sürülüyor. Merkez Parti’ye ilk katılacağını açıklayan isim ise önceki gün CHP’den istifa eden İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz oldu. Yine Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerden Aydın Ayaydın’ın da bu partiye katılacağı konuşuluyor.

SARIGÜL'E İHRAÇ

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’yle mahkemelik olan ve zor günler geçiren Mustafa Sarıgül’ün de CHP’den istifa ederek bu partiye katılması bekleniyor. CHP’nin Hayri İnönü’yü ölümle tehdit ettiği iddia edilen Mustafa Sarıgül’ü önümüzdeki günlerde partiden ihraç edeceği konuşuluyor.

PARTİNİN FİNANSÖRÜ

Partinin finansörlüğünü ise Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yapacağı iddia ediliyor. Bir dönem Sarıgül’ün avukatlığını da yapan Hazinedar’ın Mustafa Sarıgül ile sürekli istişare içinde olduğu biliniyor.

O planı daha önce yazmıştım

Sarıgül ve Merkez Partisi planlarını Cumhurbaşkanı seçimlerinden önce 16 Temmuz 2014 tarihinde yazmıştım. O yazıda şu detayları aktarmıştım: ”Eğer Başbakan Erdoğan ilk turda seçilirse, Sarıgül de CHP Genel Başkanlığı’na oynayacak. Parti içindeki İhsanoğlu rahatsızlığından da faydalanacak. Sarıgül, 10 Ağustos sonrası Kılıçdaroğlu’nun hiçbir şansının olmadığını düşünüyor.
Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırsa, Kılıçdaroğlu’nun bir şekilde ‘Başbakan Erdoğan’ı birinci turda seçtirmemesinin başarı olarak kabul edileceği’ düşüncesiyle genel başkanlık hedefinden vazgeçecek ve bütün planlarını, kasım ayında olabileceğini öngördüğü erken seçime göre yapacak.

PARTİYİ SATIN ALACAK

Sarıgül ya yeni parti kuracak ya da Pensilvanya destekli kurulduğu iddia edilen, kurucu başkanlığını Abdurrahim Karslı’nın yaptığı Merkez Parti’yi satın alacak. Sarıgül’ün, oluşturduğu A ve B planlarını hayata geçirebilmek amacıyla Türk siyasetinin çok yakından tanıdığı isimlerle dirsek temasında olduğu söyleniyor. Zamanı geldiğinde bu isimleri de bu köşede tek tek okuyacaksınız!”

<p>Antalya'nın Manavgat ilçesinde saat 12.00 sıralarında 4 ayrı noktada başlayan orman yangını rüzga

Manavgat'ta orman yangını

Düzce'de asırlık ağaç caddeye devrildi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 ayrı noktada orman yangını meydana geldi

Elazığlı girişimci atıl durumdaki otobüs ve minibüsleri karavana dönüştürüyor