• $18,1111
  • €18,2288
  • 1019.97
  • 3012.98
2 Ekim 2015 Cuma

Demirel’in, Aydın Doğan’a mektubunun sırrı

Alışkanlık haline getirdi, bir mektup daha yayımladı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben. İlk mektubundan sonra, canını yaktıklarının suçlamalarına, ağır eleştirilerine cevap vermek yerine, yine ‘üst perde’den tehditlerine devam etti.

Aydın Doğan’dan bahsediyorum. İznini yarıda kesip Türkiye’ye dönen para takipçisi köşe yazarı ile birlikte saldırıya geçti. Anlamsız bir telaş içindeler. Bu telaşın, bu ardı arkası kesilmeyen mektupların bir nedeni olmalı.
Düşünüyorum da, bu telaşın perde arkasında 6-9 Ekim tarihleri arasında görülmeye devam edilecek 28 Şubat davasıyla bir ilgisi olabilir mi?
Gelin biraz olayları birbiriyle ilintiliyelim.
19 Haziran’da, yani eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ölümünden 2 gün sonra Ertuğrul Özkök bir yazı yazdı. Bu yazıda, Demirel’in Aydın Doğan’a yazdığı bir mektubu yayımladı. Yayımlarken de, Doğan’a söylediği şu sözlere yer verdi: “Ya siz yayınlayın ya da izin verin ben yazayım. Bu mektup, hepimizin, benim, sizin çocuklarınızın, torunlarınızın geleceği ile ilgili”.
İddiaya göre Demirel, söz konusu mektubu, hayatını kaybetmeden yaklaşık 4 ay önce 7 Şubat tarihinde yazmıştı. Kendi deyimleriyle, 40 yıldır birbirini tanımalarına, Demirel’in siyaset sahnesinden yıllar önce çekilmesine rağmen, mektubun yazılma tarihi çok tazeydi. Bu mektuptan kısa bir süre önce de, Aydın Doğan ve adamları Demirel’i, Bodrum’da ağırlamışlardı.
Şimdi soruyorum!
7 Şubat’ta yazdığı iddia edilen mektuptan önce Aydın Doğan ve adamları, Demirel’i Güniz Sokak’taki evinde ziyaret ettiler mi? Bu ziyaretin, 40 yıl sonra yazıldığı iddia edilen bu mektupla ilgisi var mı?
Bunun 28 Şubat davası ile ne ilgisi var, diye sorabilirsiniz.
Çok ilgisi var çok.
Bildiğiniz gibi bu dava sadece askerlerle sınırlı bir dava değil. Tabii ki, o dönem görev yapmış, hepsini bu kategoriye sokmamak gerekiyor, askerlerin büyük vebali var. Ancak, 28 Şubat’ın sivil unsurlarını da unutmamak gerekir. 28 Şubat deyince de Demirel ve Doğan Grubu gelir. Bu nedenle 6-9 Ekim’de görülmeye devam edilecek davada, o dönem acımasızca manşetler atan, yazılar yazan sivil unsurlar da hesap verme durumunda kalacak.
Boşuna mı diyor Ertuğrul Özkök; "Demirel’in mektubu hem Aydın Doğan’ın hem benim geleceğimle ilgili çok önemli" diye.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi