• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
6 Aralık 2016 Salı

At izi it izine karışmasın diye uğraşıyorum

Doğan Grubu Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınınca bir telaş bir endişedir, gidiyor. Grubun gazetesi Hürriyet’in köşe yazarları sistematik olarak, belli ki oturulup planlanmış, programlanmış bir şekilde, aynı cümleler ve aynı argümanları kullanarak bu konuyu yazıyor. Muratoğlu ile ilgili iddiaları ilk gündeme getirdiğimde duymayan, görmeyen ve bilmeyenler, gözaltı sonrası bülbül kesildi.

Gruplarıyla ilgili bir konu hakkında yazmaları, ön almaları, endişelenmeleri, savunmaya geçmeleri kadar doğal bir şey olamaz. Ancak, inceden inceye yapmaya çalıştıkları suçlamaları kabul etmek mümkün değil. Ne Ergenekonculuğumuz, ne FETÖ’cülüğümüz, ne kumpasçılığımız kaldı.

Şimdi, ‘Sen niye üzerine alınıyorsun?’ diyenler çıkabilir. Bu konuyu gündeme getiren tek gazete ve gazeteci ben olduğum için olabilir mi? (Burada parantez açmak istiyorum, bu ciddi gelişme karşısında diğer gazetelerin duyarsızlığı da bir o kadar dikkat çekici...)

Muratoğlu’nun gözaltına alınması haberini Hürriyet gazetesi bile benim ismimi vererek, laf cambazlıklarına başvurarak, benim suçlamalarım olarak gösterme gayreti içine girmedi mi?

Bakın, her şeyden önce benim sizin yaptığınız gibi sinsiliklere, ikili oynamalara, birlikte yürüdüğü insanları yolda bırakmaya aklım ermez. Bu yazıları yazan arkadaşlar, aslına bakarsanız bunu da çok iyi bilir. Bu bir!

15 Temmuz gibi bir dehşet gecesini yaşatmış bir ihanet şebekesi varken, benim hiçbir grupla ve kişiyle kişisel kavgam olamaz. Bu iki!

15 TEMMUZ MU MİLAT?

Hadi 17-25 Aralık milat olarak kabul edildi, bunu anladık. Ancak, 15 Temmuz milat olarak kabul edilemez. 17-25 Aralık sivil darbe girişiminden sonra bu örgütle bağlarını koparmayan herkes 15 Temmuz’un hazırlayıcısıdır. 15 Temmuz gecesi yapılan birkaç atraksiyon, kimseyi kahraman yapmaz. Bu üç!

Bugün kamuoyunun önüne koymaya çalıştığınız Ergenekon, Balyoz kumpasları döneminde buna nasıl çanak tuttuğunuzu, FETÖ’nün militanlarıyla nasıl içli dışlı olduğunuzu kimse unutmadı. Bu dört!

Siz o dönemlerde, Pensilvanya’lara kadar giderek el etek öperken, davet edildiği halde oraya gitmeyen, toz kondurmadığınız militanlarla yan yana dahi gelmeyen tek gazeteci bendim. Bu beş!

Bugün yazdığınız gazetenin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a idam sehpasını adres gösteren başlıklar attığını ne çabuk unuttunuz? Gazete ve televizyonlarınızın 15 Temmuz öncesi, özellikle seçimler arifesinde, gerek FETÖ gerekse diğer terör örgütleriyle kurduğu ittifakları, verdiği medya desteğini inkar mı edeceksiniz? Televizyon ekranına çıkararak, ‘Kırmızılı Kız’ edasıyla kanatlarınızın altına aldığınız terörist, daha sonra Kandil’de çıkmadı mı? Savcı Kiraz’ın şehit edildiği gün yaptığınız yayınları unuttunuz mu? 50’den fazla insanın hayatını kaybettiği 6-8 Ekim olaylarının baş mimarı HDP’nin bu ülkeye estirdiği terörizme çanak tutmadınız mı?

MESLEĞİNİZE DÖNÜN!

Bu ve buna benzer örnekleri buraya sığdırmam mümkün değil. Ancak, arşivler herkese açık, girip bakabilirler. Arşivlerde çok daha eskilere gidilerse, sokağa çıkacak cesareti bulamayacağınızdan endişe ediyorum!

Tutturmuşsunuz, koro halinde ‘at izi it izine karışmasın’ diye bağırıyorsunuz! CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, 15 Temmuz’u unutturarak, mağdur edebiyatı başlatmasının ardından bunun arkasına sığınıyorsunuz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu lafı kullanırken neyi kastettiğini bilmiyormuşçasına hedef saptırıyorsunuz.

Farkında değil misiniz?

Ben, bu konuları gündeme getirerek, at izi it izine karışmasın diye uğraş veriyorum.

Son söz olarak, şu tespiti de yapayım!

Böyle ön almaya çalışan yazılar yazacağınıza, biraz gazetecilik yapın da gözaltına alınan Barbaros Muratoğlu neyle suçlanıyor öğrenmeye çalışın. Ben yazdım diye bu ülkede kimse gözaltına alınmaz. Meslek hayatımda o kadar kişi hakkında haber ve yazı yazdım ki, hapsi gözaltına alınsaydı, ülkede adam kalmazdı!

Bir kere daha hatırlatayım!

Gözaltına alınan Muratoğlu hakkında başlatılan inceleme sonucunda oluşturulan bilgi ve belgeler devletin ilgili birimlerinin elinde zaten mevcuttu.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı