• $9,4954
  • €11,0589
  • 543.607
  • 1455.42
12 Mayıs 2015 Salı

Annelere soralım: Kenan Evren’i nasıl bilirdiniz?

Öyle bir zamanda, öyle anlamlı bir günde öldü ki diktatör, ilahi adalet kavramının içini tam anlamıyla doldurdu. Yaşlarını büyüterek astırdığı gencecik bedenleri dünyaya getiren annelerin ahını alan Kenan Evren, ‘Anneler Günü’nde öldü. Ölüm haberini aldığımda, oğlunun mezarında tek bir Fatiha dahi okuyamadan hayatını kaybeden 105 yaşındaki Berfo Ana aklıma geldi. O yaşına rağmen, Evren’in hesap verişini izlemek için mahkeme salonuna gelişi gözlerimin önünden geçti. Yavrusunun kemiklerine bile razı olan Berfo Ana ve diğer annelerin acısını hissettiğimde, diktatörün arkasından rahmet okumanın ne kadar zor olduğunu anlıyorsunuz.

Yerel mahkeme tarafından bütün rütbeleri sökülen ancak Yargıtay yolu açık olduğu için, bir anlamda zorunluluktan, devlet töreni düzenlenerek defnedilecek olan Evren’in cenazesinde o annelere sorsalar; ‘Nasıl bilirdiniz, hakkınızı helal ediyor musunuz?’ diye ne cevap verirlerdi acaba? Çok zor değil tahmin etmek; ‘Tabii ki hakkımızı helal etmiyoruz’ derlerdi.
Bir insanın ölümünün arkasından, diktatörün deyimiyle bir sağdan bir soldan ama hemen hemen her kesimden bu kadar olumsuz açıklamalar yapılması o insan ve yakınları için çok zor olsa gerek. Bu dünyada muktedir olabilirsin belki ama artık hesap verme zamanı geldi!
Bir de ikiyüzlüler var!
Bugün Evren’in arkasından lanet okuyan bazı kesimlerden bahsediyorum. Hani dün Ahmet Kaya’yı linç etmeye çalışan, ‘Vay Şerefsiz’ şeklinde manşetler atan, bugünse Kaya’nın itibarını kurtarmak isteyen çevreleri kastediyorum.
Dün Kenan Evren’in hiçbir şeye benzemeyen yağlı boya tablolarına milyarlarca lira verenlere, diktatörün yaptıklarına methiye düzenlere sesleniyorum!
Hepiniz oradaydınız!

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu