• $16,5497
  • €17,552
  • 970.117
  • 2529.26
28 Şubat 2014 Cuma

Ali Fuat Yılmazer ve o gazeteci Arzu Yıldız

Adana’daki TIR operasyonuyla ilgili Ankara’da yapılacak operasyonu engellemeye çalışan savcı ve kendisine yakın olan T24 muhabiri Arzu Yıldız’la ilgili bilgileri sizlerle paylaşmıştım. Söz konusu gazeteci, haberin yayınlanmasının ardından gerek mail atarak gerekse twitter’da, yazdıklarımın doğru olmadığını, öyle bir savcıyı tanımadığını iddia etti.
Bir konuda haklı Yıldız! Savcının adı Yıldırım Bayburt değil, Yıldırım Bayyurt! Daha önce özel yetkili savcı olan bu arkadaş, kamuoyunun yakından takip ettiği Redhack davasına bakan kişi. Özel Yetkili Mahkemeler’in kalkmasının ardından Bayyurt, TMK savcısı oldu. Bu sehven yapılan harf hatasından dolayı özür dilerim.
Ancak, işin özüne gelecek olursak! ‘Paralel devlet’in örgüt şemasını ortaya çıkaracak TIR soruşturmasını engellemek için bu gazeteci arkadaşla ortak çalıştıkları şüphe götürmez. Savcı, operasyon yapılacağı gün haberi Yıldız’a veriyor ve o da yayınlıyor. Mesajı alan şüpheliler de adres değiştiriyor. Bu bilgi üzerine operasyon 1 gün sonraya erteleniyor.
Şimdi gelelim bu muhabir arkadaşın diğer ilişkilerine! Şu soruların cevabını çok merak ediyorum!
- Arzu Yıldız’ın, bir dönem İstanbul Emniyeti istihbaratının bağlı olduğu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer’le yakınlığı nedir?
- Son dönemde Yılmazer’le röportaj yaparak yayınlanması için çaba harcıyor mu?
- Yılmazer’in, bu gazeteci arkadaşa ‘Hrant Dink cinayetini konuşmayalım onun içinden çıkamayız, 7 Şubat MİT operasyonunu anlatayım’ dediği doğru mu?
Bu sorulara da cevap verirseniz çok sevinirim!
Merak edenler için yazayım, Ali Fuat Yılmazer kimdir?
Yılmazer, Ergenekon, Balyoz gibi kamuoyunun yakından takip ettiği soruşturmalarda dinleme emirlerini veren kişi. 7 Şubat MİT krizini yöneten müdür. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük telekulak skandalında adı geçen kişilerin dinlendiği sırada İstanbul istihbaratının başındaki isim. Bu skandallar tek tek patlak verince Yılmazer ve diğerleri görevlerinden alındı.
Ali Fuat Yılmazer, konuşmaktan çekindiği gazeteci Hrant Dink’in katledildiği dönemde ise azınlık şubeden sorumlu kişiydi.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını