• $7,369
  • €8,975
  • 441.97
  • 1551.57
26 Mayıs 2011 Perşembe

Yılın en büyük tenis turnuvası

Mete Yaylalı
Mete Yaylalı
YAZARIN SAYFASI

Dünya tenisinin kalbinin attığı 4 büyük organizasyondan, toprakta oynanan tek turnuva olan Fransa Açık, bu yıl 22 Mayıs'ta ana tablo maçlarıyla başladı. Tarihi 1891 gibi eski olsa da uluslararası özelliğini 1925'de kazanmış bu tenis olayı. Sporcular tarafından bakılınca Grand Slam'ler içinde en prestijli fakat bir o kadar da zor sayılıyor.
İlk tur sürprizleri hep olmuştur. Ivanovic'in İsveçli Larsson karşısında ilk tur vedası... Bunlar tenisin sürprizleri ve güzellikleriydi bu muhteşem olayın ilk günlerinde.

APLARI
Bizim açımızdan güzellikler tabii ki Çağla Büyükakçay, Marsel İlhan ve İpek Şenoğlu. Ne yazık ki Çağla elemelerde, İpek de çiftler ana tablo ilk turda veda etti. Marsel ise eleme son turda sakatlanıp ana tablo şansını kaybeder gibi oldu ama şans yanımızdaydı diyelim. Lucky Loser ile ana tabloda ilk tur tecrübeli raket Alman Tommy Haas karşısında 4 setlik maçtan zaferle ayrıldı. Kendisiyle ne kadar övünsek azdır. Marsel 2.turda İspanyol Garcia-Lopez ile eşleşti. Siz bu yazıyı okurken dilerim Marsel'in 3.tur haberini de yandaki sütunda okuyorsunuzdur.

<p>'Burası bizim topraklarımız. Ne  kadar yerli olursak o kadar sağlıklı bakarız'</p><p>Osman

Türkiye'nin Batılılaşma serüveni

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Josep Borell ile görüştü

Ticaret Bakanlığınca ''fahiş fiyat'' denetimi yapıldı