• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
01 Temmuz 2011 Cuma

Çığlık çığlığa finale

Mete Yaylalı
Mete Yaylalı
YAZARIN SAYFASI

Çığlıkları ile Wimbledon'u inleten Sharapova Lisicki'yi 2-0 yendi adını finale yazdırdı

İlk sette 3-0 geriye düşen Marsha, müthiş geri döndü. Belaruslu Azarenka'yı 2-1'le geçip tarih yazan Çek Kvitova'nın rakibi oldu

Şampiyonada 2. Perşembe ve 10. gün kortta kadınlar yarı finalistleri. Günün ilk maçı solak Çek Kvitova ile Belaruslu Azarenka arasında. Hava ha yağdı, ha yağacak!.. Yağmur yağmıyor ama ilk sette Kvitova, ikinci sette Azarenka yağıyor.
TRİBÜNDE 9 şampiyonluğu bulunan Navratilova, 21 yaşındaki vatandaşının başarısına tanıklık ediyor. Kolay geçen ilk setten sonra duran Kvitova karşısında Azarenka gerçekten de fırtına gibi. Ama hepsi o kadar! 40 winner atan Kvitova geçen yılki yarı finalinin rastlantı olmadığını kanıtlıyor. Bakalım bu turnuvayı daha önce kazanan 2 solak raket, Navratilova ve Ann-Jones ardından unvan bulabilecek mi?

MARSHA'DAN MÜTHİŞ DÖNÜŞ
MARIA Sharapova ve Polonya asıllı Alman Sabine Lisicki, finalde Kvitova için merkez kortta. Henüz ikinci oyunda servis kıran Lisicki kendi servisleriyle bir anda 3-0 öne geçince Marsha'nın sinirleri yerinden oynadı! Fakat 2004 şampiyonu pes etmeye niyetli değil. Belki çok iyi servisler atmıyor ama adı yeter diyelim.
SANKİ Lisicki'nin hedefi burasıydı, durdu... Bu kadar çok çift hata yapan yarı finalist zor görür kupayı! İkinci set artık Marsha'nın kontrolüne geçti. İlk 3 oyun Rus hanesine yazılırken, 4. oyunda çift hataları zorlayan Marsha, rakibinin heyecanlanmasına neden oluyor. Fakat Alman raket hiç niyetli değil. Servisler kırılmak içindir diyor ve ikram ediyor. Yarı finalin adı da böylece belli oluyor: Sharapova-Kvitova.

Alkışlar Lisicki'ye
Wild-card ile Wimbledon'a katılan, dünya sıralamasında 62 numarada bulunan 21 yaşındaki raket, yenilmesine rağmen Merkez Kortu dolduran tenisseverler tarafından ayakta alkışlandı.

<p>Çevre dediğimiz hadisenin sadece devletlere bırakılamayacağını söyleyen Oğuzhan Bilgin, konuya il

'Çevre, dünya ve tabiat bize emanet olarak bırakıldı'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kilo vermek için iştah kapatan besinler

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor