• $17,009
  • €17,5133
  • 981.571
  • 2394.13
22 Temmuz 2014 Salı

Netanyahu‘nun ‘iyi çocukları‘: Obama, Merkel ve Ekmeleddin

Netanyahu'nun Gazze'deki cinayetlerini başta Tayyip Erdoğan olmak üzere İsrail halkının bir bölümü ve dünyadaki insani duyarlılığa sahip büyük kitleler nefretle kınıyor ve lanetliyorlar.
Ama Netanyahu'nun cinayet örgütü sahilde oynayan çocukları ve bebekleri bombalarken Obama görmüyor, Merkel görmüyor ve ne garip ki cumhurbaşkanlığı için çatıya çıkan Ekmeleddin İhsanoğlu da görmüyor. Sadece görmemekle kalmıyorlar, Gazze'de masum insanlar katledilirken adeta ağız birliği etmişcesine "İsrail'in savunma hakkı" diyerek katliama ortak oluyorlar.
Elbette görmüyor olamazlar, bugüne kadar bütün dünyaya demokrasi ve insan hakları satmaya çalışan Amerikalı -Avrupalı liderler kundaktaki bebeklerin parçalanmış bedenlerini çok iyi görüyorlar ama yine de eli kanlı Netanyahu'nun safında yer alıyorlar. Merkel insanlığı utandıracak bir eda ile "İsrail'in arkasındayız" diyor. Gezi'de adeta bir savaş mantığı ile saatlerce canlı yayın yaparak Türkiye'nin üzerinde tepinen Amerikan ve Avrupa televizyonları nedense Gazze'de katledilen bebekleri bir türlü göremiyorlar...
Ne yazık ki Batı’nın vicdanı tümüyle iflas etmiş durumdadır. Uzun yıllardan beri ABD ve Avrupa İsrail’in çılgınlıklarını hep himaye etti ama bugünkü kadar katliamları teşvik edici ve de utanç verici bir destek vermemişti. Maalesef cinayeti bir meslek haline getirmiş bulunan İsrail’deki ölüm makinesine tanınan bu katliam imtiyazı insanlığı felakete sürüklüyor. Bu sapkınlar ordusunun sergilediği vahşet, hepimizin acısı, utancı ve öfkesidir. Artık Netanyahu ve cinayet ekibi Gazze’de insan ırkının en şerefsiz örneklerini veriyor.
Bu nasıl bir cinnet halidir ve ırkçılıktır ki, ölen Müslümanlar olunca Amerikan yöneticileri başta olmak üzere bütün bir Batı dünyası katillerin arkasında sıralanabilmektedir?
Bu nasıl bir Müslümanlıktır ki, Gazze'de masumlar katledilirken Mısır cuntacılarından Suud krallığına kadar bütün Ortadoğu yöneticileri bir çocuk katilinin peşine takılma onursuzluğunu yaşayabilmektedirler?
Bu nasıl bir insanlık halidir ki, cumhurbaşkanlığı seçiminde muhafazakarların oyunu almak üzere projelendirilen Ekmeleddin İhsanoğlu bir kez olsun Netanyahu'nun cinayetlerine karşı adam gibi bir duruş sergileyememektedir?
Galiba "yüreğinin götürdüğü yere giden" bir tek Erdoğan kalmış. Davos'ta Peres'in yüzüne karşı "Siz kadınları ve çocukları öldürmeyi iyi bilirsiniz" diye haykıran Erdoğan bugün de aynı şekilde insani bir duruş sergiliyor. Başbakan Erdoğan'ın tavrı son derece açık, "Anti semitizme karşı olduğumuz gibi İsrail'in cinayetlerine de karşıyız."
Washington’un, AB başkentlerinin çaresizliğini ve iki yüzlülüğünü görmeyen ve de görmek istemeyen içimizdeki bazı ‘Monşer kafalılar’, meydanlarda İsrail’e karşı yükselen öfkeden rahatsız oluyorlar. Ve uydurdukları antisemitizm masallarıyla katliamları perdelemeye çalışıyorlar. Dünyanın değişik coğrafyalarında ve Türkiye’de yükselen sivil isyan antisemitizm değil, insanlığın onurudur.
Ayrıca unutmayalım ki bugün Gazze’de en utanç verici cinayetlere imza atan İsrail aynı zamanda nükleer bir güçtür. Bu sapkınlar takımı, elindeki nükleer silahlarla dünyayı felakete sürükleyebilir, Adem’in çocuklarına her türlü kötülüğü yapabilir.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı