• $15,953
  • €16,9309
  • 952.532
  • 2372.35
14 Ekim 2014 Salı

Gezi-Kobani fantezisinden devrim çıkmaz

Gezi vandalizmini içeride ve dışarıda kimler desteklemiş ve kimler bir devrim fantezisine dönüştürmek için özgürlük yalanları uydurmuşsa, Kobani için de aynı şuursuzlar ordusu gözlerimizin içine baka baka yine aynı yalanları pazarlıyorlar.

Hiç akıllanmayacaklar, Gezi'de masum ağaç hassasiyeti ile başlayıp sokak vandalizmi ile iktidar yıkarak devrim yapacaklarını sanmışlardı. Ama sandığı görünce bütün hayalleri yıkıldı, sahte devrim hevesleri kursaklarında kaldı.
Çok umutluydular, bütün kart sosyalistleri, Neocon sapığı liberalleri, hâlâ darbe rüyası gören ulusalcıları, kerameti kendinden menkul kıytırık İslamcıları, Türkiye ile görülecek hesabı olan uluslararası operasyon medyasını ve onların Türkiye şubesi gibi çalışan eski Türkiye medyasını yanlarına alarak meydanlarda toplumun kutsallarına birlikte küfrettiler. Sonunda toplumsal hafızada mahkûm oldular.
Ama hiç vazgeçmediler, aynı intikam koalisyonu Gezi'de kaybetmenin bütün kin ve nefretiyle 17-25 Aralık darbe girişimine destek verdiler. Öylesine inanmışlar, öylesine gözlerini karartmışlardı ki hiçbir kutsalı olmayan paralel örgütün, binlerce insanı yasadışı yollarla dinlemesini, insanların mahremiyetlerini dikizlemesini, açık şantajlarını bile görmezden geldiler.
Sırf Tayyip Erdoğan'a olan kinleri yüzünden bütün kutsallarını satabilirler, her türlü ahlak dışılığı mubah sayabilirlerdi, yeter ki Erdoğan gitsindi... Bütün hisselerini paralele yatırdılar, ideolojilerini, ideallerini paralelin emrine sundular ve sonunda yine kaybettiler.
İşte şimdi aynı aktörler yeniden sahnede... Gezi'de rol alamadıkları için aylarca hayıflanan Kandil baronları ve uzantısı HDP, bütün sermayesini Gezi'de ve paralel darbe girişiminde harcayan CHP bu kez Kobani üzerinden esaslı bir ittifak oluşturarak bir haftadır Türkiye'yi esir alan şehir terörüne methiyeler diziyorlar.
Bir taraftan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş 38 kişinin hunharca katledildiği şehir terörü için sokağa çıkma çağrısı yaparken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, iktidarı IŞİD’le özdeşleştiren iftiralarıyla Türkiye üzerine yeni kâbus senaryoları yazanlara ortak oldular.
Bir haftadır bu intikam koalisyonunun Türkiye’ye yaşattığı kâabus gösterdi ki, bunlar hiçbir zaman IŞİD katliamına maruz kalan Kobanili Kürtlerin acılarına ortak olmadılar. Eğer böyle bir niyetleri olsaydı Kürtlere kucak açan, onların yaralarını saran Türkiye’ye bu kötülüğü yapmazlardı.
Ayrıca Kobani üzerinden devrim hayalleri kuran ve Türkiye’yi yakıp yıkan vandallara, şu anda Türkiye’de 500’e yakın PYD’linin tedavi edilmekte olduğunu hatırlatmakta yarar var. Bu bir insanlık örneğidir. Ola ki başta Demirtaş ve Kılıçdaroğlu olmak üzere birileri bu insanlıktan ders alır…
Evet IŞİD bir terör örgütü, bölgeye kötülük tohumları ekiyor. Hiçbir ayrım gözetmeden Kürtleri, Türkleri, Arapları, Ezidileri katlediyor. Bu kötülüğü lanetlemek bir insanlık görevi.
Peki, Kobanili Kürtlerin yaralarını saran Kızılay ambulanslarını yakan, taşla kafa ezen, diri diri insan yakan, sokakta gördüğü her sakallıyı IŞİD diye delik deşik eden barbarları kim lanetleyecek?
Türkiye’nin sokaklarındaki barbarlığı ve şiddeti devrimci selamlarla selamlayanlar nasıl bir insanlık hakkını savunuyorlar dersiniz…

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak