• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
29 Kasım 2013 Cuma

Emine Erdoğan ve çapulcunun insanlık sözlüğü

Japonya’nın milli günü dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan konuşma yaparken, “Sen ne hakla burada konuşma yapıyorsun” diyerek saygısızca müdahale eden CHP’li Kamer Genç’in bu arsız ve utanmaz tavrına kimlerin nasıl bir tepki vereceğini doğrusu çok merak ediyorum.
Yıllardır insan hakları ve kadın hakları konusunda mangalda kül bırakmayan kadın ve sivil toplum örgütleri, kadına yönelik utanmazlığın zirvesine ulaşan bu ‘küçük adam’ karşısında seslerini yükseltmeyeceklerse başka ne zaman yükseltecekler?
Bu arada, CHP’nin böyle bir küstahlık karşısında nasıl bir adım atacağı merak ediliyordu. Ama meraka hiç gerek kalmadı, CHP sözcüsü Haluk Koç çıktı ve Kamer Genç’in ahlaksızlığını aslanlar gibi savundu. Dil ucuyla “Şık olmamış” deyip, arkasından da “Türkiye diktatörlük, hanedanlık, padişahlıkla yönetilmemektedir” şeklinde bahaneler üreterek neredeyse Kamer Genç’in sırtını sıvazlayan bir tavır sergiledi. Kemal Kılıçdaroğlu da Kamer Genç’in bu küstah tavrından çok mutlu olmuş olmalı ki, ödül olarak Genç’i ABD gezisine götürüyor.
Doğrusu CHP’ye yakışan da buydu. Çünkü CHP, tarihinin hiçbir döneminde insan hakları ve özgürlüklerin yanında olmadı. Çünkü bu partinin genetik kodlarındaki totaliter ruh hali, toplumun değerlerini aşağılamayı ve bireyleri hizaya sokmayı zorunlu kılmaktadır. Dolayısıyla, şimdi Haluk Koç’un bu terbiyesizliğe sahip çıkması CHP’nin totaliter özüyle de uyuşan bir durumdur.
Kısacası CHP bizi şaşırtmadı, ayrıca şaşırtmasını da beklemiyorduk zaten. CHP’yi bir kez daha gördük, gelelim Başbakan Tayyip Erdoğan’ın her konuşmasından ‘diktatör’ masalı üreten ve her fırsatta demokrasi dersi vermeye çalışan çevrelerin, bu küstahlık karşısındaki tavrına.
Emine Hanım’a yapılan bu küstahlıkla ilgili olarak hiç öyle mahalle kıvırtması yapmadan ve de dil ucuyla “Şık olmadı” benzeri ifadelerin arkasına sığınmadan,”Kamer Genç’in davranışı insan haklarına, kadın haklarına ve daha da önemlisi bir anneye yapılan ahlaksızca bir saldırıdır” diyebilecek adam gibi adamların, kalemin namusuna inanan yazarların ortaya çıkmasını bekliyorum.
Yoksa sizin için patolojik vaka haline gelen bir adamın hezeyanları ayıplanacak bir durum değil mi? Yoksa sizin mahallede bir kadına, bir anneye bu tür küstahlıklar yapmak mubah mı?
Farkındayım, sizlerden çok yabancısı olduğunuz bir erdemlilik bekliyorum. Hele bu davranışa muhatap olan hanımefendi Başbakan Erdoğan’ın eşiyse, bu olay kesinlikle sizin insanlık anlayışınızın kapsama alanına asla girmez. Ama ne yalan söyleyeyim, sizin de bir annenizin olduğuna ve bu kepazelik karşısında susmayacağınıza inanıyordum, yanılmışım...
Gerçi siz, Gezi eylemlerinde hiçbir onurlu insan evladına yakışmayacak bir edepsizlikle Başbakan Erdoğan’a ve ailesine küfreden çapulcuları özgürlük kahramanı olarak alkışlayan hastalıklı bir zihniyetin savunucularısınız.
Bazılarının göstermelik de olsa tepki koymalarını bir tarafa bırakırsak, eminim ki bizzat Tayyip Erdoğan’ın varlığından rahatsızlık duyan kesimler, Kamer Genç’in sergilediği çapulcu tavırdan dolayı içten içe mutluluk duyuyorlardır. Çünkü ‘Gezi ruhu’ farklı olana ve dindarlara tahammülsüzlüğün en bariz göstergesidir. Kamer Genç de bu ruha yakışan bir tavır sergilemiştir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi