• $9,3375
  • €10,8742
  • 532.806
  • 1429.85
8 Ekim 2013 Salı

Çapulcuların rüyasına şeytan karıştı

Gezi olaylarının başladığı ilk günden bu yana, ‘millet iradesi’ne burun kıvıran çapulcu tayfası ulusal ve uluslararası “tescilli Tayyip Erdoğan düşmanları”nı da yanlarına alarak “Demokrasi sandıktan ibaret değildir” diyerek aylardır ensemizde boza pişiriyorlar. 
Hayatlarının hiçbir döneminde milletle yolları kesişmeyen bütün sandık kaçkınları, günlerce sokağı terörize ederek iktidar yıkma hayallerine kapıldılar, devrim rüyaları gördüler. 
Vandalizm görüntüleriyle süsledikleri bu rüyalarını gerçekleştirmek için de uluslararası insan hakları kuruluşlarından ve küresel medyadan hatırı sayılır destekler aldılar. Halen de almaya devam ediyorlar. 
Daha geçen hafta Uluslararası Af Örgütü, Gezi çapulcularını kutsamak için hazırladığı “Gezi Raporu”nu yayınladı. Bu örgüt şimdi Türkiye aleyhinde “uluslararası kampanya” başlatacakmış. 
Adı üstünde bir insan hakları kuruluşu olan Af Örgütü, dünyanın değişik coğrafyalarında yaşanan “İnsan hakları ihlalleri”, diktatörlerin katliamları ve cunta cinayetleri konusunda bugüne kadar insanlık adına bir kez olsun sesini yükseltmiş midir? 
Mesela Af Örgütü’nün sitesinde, Suriye diktatörünün yüz bin insanını katletmesi, çocukları kimyasal silahlarla öldürmesi ve Mısır’da cuntacıların keskin nişancılarla sivil halkı avlaması konusunda sıradan açıklamalar dışında ciddi bir tepkiye rastlamadım. Yani, dünyayı ayağa kaldıracak bir ‘insanlık duruşu’ göstermediler. 
Gezi çapulcuları için “uluslararası kampanya” başlatacağını açıklayan Uluslararası Af Örgütü, öyle anlaşılıyor ki yüzbinlerin katledilmesini kampanyaya değer bulmuyor. 
İnsan hakları ve özgürlüklerin özünden çok gösterisiyle meşgul olan bizdeki gevşek liberaller, Af Örgütü’nün “Gezi Raporu”na bayıldılar. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 30 Eylül’de açıkladığı demokratikleşme paketini değersizleştirmek için yazı ve analizlerinde raporun faziletlerini anlata anlata bitiremiyorlar. 
Bu liberal şuursuzlar güruhu, ulusalcılığın merkezi kuşatması altında güçlenen ve giderek ‘postmodern vesayet’ sonuçları üreten Gezi ruhuna kendilerini öylesine kaptırmışlar ki, son dönemde cuntacılara karşı ‘hoşgörülü’ davranmakla ünlenen Af Örgütü üzerinden güya akıllarınca ‘demokratikleşme’ adımlarına karşı direniş gösterdiklerini sanıyorlar. 
Mesela, yıllarca Marksizme secde etmiş, değişik dönemlerde konjonktürel olarak demokrat olmuş, biraz yanar döner bir liberal diyor ki: “Herkesi ‘Paket’in önünde ‘Demokratikleşme’ namına ‘secde’ye davet ediyorlar.  
Şu ‘Küreselleşme’ çağında, ‘Küresel ölçüm araçları’, ister istemez, ‘yerel’ olanlardan daha etkili. İşte tam da bu nedenle, Uluslararası Af Örgütü’nün ‘Gezi Raporu’, Erdoğan hükümetinin ‘Reform-Demokratikleşme Paketi’nden ‘Türkiye algısı’ ve değerlendirilmesi bakımından daha önemli.” 
Sandığa değil, uluslararası örgütlere ve küresel medyaya bu kadar güvenen liberallere kötü bir sürprizim var. Üzgünüm ama çapulcuların “devrim rüyası”na galiba şeytan karıştı... 
Geçtiğimiz cumartesi günü Akif Beki, Hürriyet’teki köşesinde liberallerin fena halde canını sıkacak nefis bir yazı yazdı. Akif Beki’nin yazısındaki çarpıcı bazı bölümleri tüm çapulculara ithaf etmek istiyorum: 
“New York Times’ın, New York Times’dan da meşhur yazarı Thomas Friedman’ı bilirsiniz. 
Bu zat, 3 ay öncesine kadar, işaret parmağını Ankara’ya doğru sallayıp “Demokrasi sadece sandık demek değildir ha” diyordu. 
Friedman son görüldüğünde, New York Times’da şöyle şeyler karalıyordu: 
“Tehlikede olan Amerikan demokrasisidir, onun en temelindeki çoğunluk idaresi kuralıdır...” 
“Obama’yı beğenmeyenler, önce sandıktan çoğunluk olarak çıkıp gelsinler... 
Çoğunluk kimse o yönetir bizde, çoğunluk olunca istediklerini yaparlar...” 
Aslına rücu eden bir tek dostumuz Friedman değil tabii ki. 
Başkan Obama da fena patladı. 
Laf aramızda sağlam da azarcıymış, kalayı bastı Cumhuriyetçilere. 
“Çoğunluk iradesini esir almanıza müsaade etmem. 
Bütçeyi rehin alarak zırnık siyasi fidye koparamazsınız benden. 
Bu maskaralığa derhal son verin.” 
Diktatör masallarına bayılan liberallerin kulakları çınlasın!.. 

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İstanbul 'da ki pazarcılar böyle  söylüyor. Sebebi Giresun da bi

Ispanakta avrat otu

İstanbul'da muhteşem dolunay manzarası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...